РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа № 2-40/07
16 січня 2007 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Карпушина Г.Л.
при секретарі - Корнет В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хорола цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, вказавши, що 06 червня 1987 року вона вступила до зареєстрованого шлюбу з відповідачем. Реєстрація шлюбу була проведена Андріївською сільською радою Хорольського району Полтавської області за актовим записом НОМЕР_1.
Від спільного шлюбу сторони мають повнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Спільне подружнє життя не склалося на грунті взаємного нерозуміння, різних інтересів, відсутності взаємної поваги. В сім"ї почали виникати конфлікти. Відповідач на тривалий час зникав, не пояснюючи причину своєї відсутності. їхня сім"я фактично розпалася і з 15 березня 2006 року між ними припинені шлюбні відносини. Неповнолітня дитина проживає і буде проживати з позивачкою.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги і прохала розірвати шлюб.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав і не заперечував проти розірвання шлюбу.
Суд, заслухавши сторони та дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.
Матеріалами справи встановлено, що сторони перебувають у законному шлюбі, спільне життя позивача та відповідача не склалося, шлюб носить формальний характер. Сторони проживають окремо і повертатися в сім"ю немають наміру.
У відповідності до ст. 104 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання, ч. 1 ст. 110 СК України передбачено право одного із подружжя на пред'явлення до суду позову про розірвання шлюбу.
Ч. 2 ст. 112 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Таким чином, визнання відповідачем пред"явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Витрати пов"язані з реєстрацією розірвання шлюбу слід покласти на позивачку.
Майновий спір між сторонами відсутній.
Керуючись ст. ст. 104, 105, 110-112 Сімейного Кодексу України та ст. ст. 10, 60, 212- 215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити повністю.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 06 червня 1987 року Андріївською сільською радою Хорольського району Полтавської області, актовий запис НОМЕР_1 - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу стягнути з позивачки ОСОБА_1 держмито в сумі 17 гривень, звільнивши відповідача ОСОБА_2 від сплати даного мита.
Рішення може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення в 10-денний термін з моменту його оголошення до Хорольського районного суду Полтавської області та подання апеляційної скарги в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження рішення.
Головуючий: