РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа № 2-6/2007 р.
18 січня 2007 року Хорольський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого - судді Карпушина Г.Л.
при секретарі - Корнет В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хорола цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідачки ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, вказавши, що 22 серпня 1987 року він вступив до зареєстрованого шлюбу з відповідачкою. Реєстрація шлюбу була проведена Хорольським відділом ЗАГС Полтавської області за актовим записом НОМЕР_1.
Від спільного шлюбу сторони мають двох доньок: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають з відповідачкою, на утримання яких позивач сплачує аліменти.
Спільне життя не склалося на грунті постійних сімейних сварок, вони перестали розуміти один одного, між ними склалися негативні стосунки, кожен має свої погляди на життя.
В червні 2004 року позивач вимушений був переїхати на постійне місце проживання до своєї матері і з цього часу між ними припинені шлюбні відносини, в сім"ю позивач не має наміру, так як бажає зареєструвати шлюб з іншою жінкою.
Протягом наданого судом строку для примирення терміном 6 місяців сторони шлюб не відновили, проживали окремо та залишилися при своїх інтересах.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав та просив суд розірвати шлюб, так як спільне життя з відповідачкою не склалося, шлюб носить формальний характер, він не має наміру продовжувати подружні стосунки і має намір зареєструвати шлюб з іншою жінкою.
Відповідачка ОСОБА_2 позов визнала і не заперечувала проти розірвання шлюбу, зазначивши що на даний момент вона вже впевнена, що шлюб зберегти неможливо та й не потрібно, оскільки вона з позивачем стали зовсім чужими людьми.
Матеріалами справи встановлено, що спільне життя позивача та відповідача не склалося, шлюб носить формальний характер. Збереження сім"ї неможливе, сторони проживають окремо і позивач має намір зареєструвати шлюб з іншою жінкою, з якою проживає у цивільному шлюбі..
У відповідності до ст. 104 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання, ч. 1 ст. 110 СК України передбачено право одного із подружжя на пред"явлення до суду позову про розірвання шлюбу.
Ч. 2 ст. 112 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Витрати пов"язані з реєстрацією розірвання шлюбу слід покласти на позивача.
Майновий спір між сторонами відсутній.
Керуючись ст.ст. 104, 105, 110-112 Сімейного Кодексу України та ст. ст. 10, 60, 213, 215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити повністю.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 22 серпня 1987 року Хорольським відділом ЗАГС Полтавської області, актовий запис НОМЕР_1 - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу стягнути з позивача ОСОБА_1 держмито в сумі 17 гривень звільнивши відповідачку ОСОБА_2 від його сплати.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також апеляційна скарга протягом 20 днів після подання вказаної заяви.
Головуючий: