РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа № 2-83/07
про задоволення позову про розірвання шлюбу у зв"язку з його визнанням у попередньому судовому засіданні
24 січня 2007 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Карпушина Г.Л.
при секретарі - Корнет В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хорола цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розрівання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, вказавши, що 24 березня 1998 року вона вступила до зареєстрованого шлюбу з відповідачем. Реєстрація шлюбу була проведена Новачиською сільською радою Хорольського району Полтавської області за актовим записом НОМЕР_1.
Від спільного шлюбу сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Спільне подружнє життя не склалося на грунті взаємного нерозуміння, різних інтересів, відсутності взаємної поваги, що привело до відчуження та неможливості збереження сім"ї. Їхня сім"я фактично розпалася і з жовтня 2006 року сторони проживають окремо. Малолітня дитина проживає і буде проживати з позивачкою.
В судове засідання позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги і прохала шлюб розірвати.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав і не заперечував проти розірвання шлюбу.
Виходячи з викладеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч, 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що спільне життя позивача та відповідача не склалося, шлюб носить формальний характер. Сторони проживають окремо.
У відповідності до ст. 104 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання, ч. 1 ст. 110 СК України передбачено право одного із подружжя на пред"явлення до суду позову про розірвання шлюбу.
Ч. 2 ст. 112 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Таким чином, визнання відповідачем пред"явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Витрати пов"язані з реєстрацією розірвання шлюбу слід покласти на сторони.
Майновий спір між сторонами відсутній.
Керуючись ст. ст. 105, 110-112 Сімейного Кодексу України та ст. ст. 10, 60, 130, 174, 213, 215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити повністю.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 24 березня 1998 року Новачиською сільською радою Хорольського району Полтавської області, актовий запис НОМЕР_1 - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу стягнути з позивачки ОСОБА_1 держмито в сумі 17 грн., звільнивши відповідача від оплати.
Рішення може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення в 10-денний термін з моменту його оголошення до Хорольського районного суду Полтавської області та подання апеляційної скарги в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження рішення.
Головуючий: