Судове рішення #4683611
Справа 22ц-841/2009 Головуючий у першій інстанції Грушко О

Справа 22ц-841/2009                         Головуючий  у першій інстанції Грушко О.П.

                                                             Доповідач - суддя Лакіза Г.П.

 

 

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

15 квітня 2009 року                                                                                      м. Чернігів                                                                                                 

 

                 АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ  у складі:

 

головуючого судді:        Лакізи Г.П.

суддів:                             Шевченка В.М., Бобрової І.О.  

при секретарі:                 Марченко О.О.

з участю                 

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові матеріали справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1на ухвалу судді Коропського районного суду від 10 березня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання  таким, що втратив право на користування житловим приміщенням, -

 

                                                  в с т а н о в и в:

 

     Ухвалою судді Коропського районного суду від 10 березня 2009 року повернута позовна заява ОСОБА_1.. Суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановив, що справа не підсудна Коропському районному суду та повернув її позивачці, пославшись на те, що згідно ч.1 ст.114 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна.

     В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просить скасувати ухвалу судді, а матеріали справи направити до Коропського районного суду для розгляду по суті. Зазначає, що при вирішенні суддею питання про відкриття провадження у справі, він повинен був керуватися ст. 109 ЦПК України, згідно якої позови пред'являються за місцем проживання відповідача. Суд не врахував, що предметом її позову є право користування житловим приміщенням, а не саме житлове приміщення, а тому застосування ч.1 ст.114 ЦПК, на думку апелянта, є невірним і помилковим.

    Вислухавши суддю - доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до наступного висновку.

     Відповідно до правил ч.1 ст.114 ЦПК України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Враховуючи положення ч.1 та 2 ст.181, ч.1 та 2 ст.190 Цивільного кодексу України щодо визначення нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості) та майна як особливого об'єкту, правила виключної підсудності, визначені в ч.1 ст.114 ЦПК України, які застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів щодо будь-яких вимог, пов'язаних з правом особи на нерухоме майно (земельні ділянки, будинки, квартири тощо), зокрема, право власності на нього; речових (майнових) прав на чуже нерухоме майно (право володіння, користування тощо).

  Згідно заявлених вимог, ОСОБА_1. просить визнати відповідача (колишнього чоловіка) таким, що втратив право на користування квартироюАДРЕСА_1, зазначаючи, що в жовтні 2006 року він виїхав на інше постійне місце проживання в с. Вишеньки Коропського району Чернігівської області. Визнання відповідача таким, що втратив право на користування зазначеною квартирою, позивачці необхідно для оформлення права власності на квартиру шляхом приватизації.  

   Отже, позовні вимоги ОСОБА_1. випливають саме із здійснення права користування нерухомим майном - квартирою.

   Враховуючи вищевикладене, апеляційний суд приходить до висновку, що ухвалою судді обгрунтовано відмовлено позивачці у прийняття її позовної заяви та роз'яснено право на подання заяви до належного суду, а саме з дотриманням правил виключної підсудності.

    Керуючись ст.ст. 303, 307, 312, 313 - 315, 317, 319, 324 ЦПК України, апеляційний суд ,

                                                         у х в а л и в :

 

     Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити.

     Ухвалу судді Коропського районного суду від 10 березня 2009 року - залишити без змін.

          Ухвала  набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена до Верховного Суду України в касаційному порядку на протязі двох місяців з моменту набрання нею законної сили.

 

 

Головуючий:                                                  Судді:

 

 

 

 

 

   

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація