Справа № 2-а-105/09
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 квітня 2009 року Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді Затолочного В.С.,
при секретарі Морозовій Н.М.,
за участю:
- позивача ОСОБА_1,
- представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Виконкому Центрально-Міської районної у місті ради м. Кривого Рогу, треті особи Управління Державного казначейства у Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу, Міністерство праці та соціальної політики України, Міністерство фінансів України про визнання неправомірними дій, перерахунок допомоги по догляду за дитиною, стягнення боргу, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Виконкому Центрально-Міської районної у місті ради м. Кривого Рогу про визнання неправомірними дій, перерахунок допомоги по догляду за дитиною, стягнення боргу.
Позов, на задоволені якого в судовому засіданні наполягала позивачка, обґрунтований тим, що 08.03.2007 року вона народила дитину. Відповідачем нараховується та здійснюється виплата державної допомоги по догляду за дитиною. Позивач вважає, що такі нарахування та виплати здійснені позивачем невірно, з порушенням вимог чинного законодавства. У зв’язку з цим відповідач заборгував 2755,73 грн. Позивачка просить визнати дії відповідача неправомірними, зобов’язати здійснити перерахунок виплат, стягнути на її користь заборговану суму.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала.
Треті особи правом на участь у судовому розгляді справи не скористалися.
Як вбачається із пояснень представника відповідача у судовому засіданні та письмових заперечень відповідача на позов, нарахування допомоги позивачу здійснювалося у відповідності до чинного законодавства. Підстав для перерахунку нарахованих сум немає. Крім того, відповідач вважає, що позивачем пропущено строк звернення до суду, що також є підставою для відмови у позові.
Вислухавши осіб, які беруть участь у справі, дослідивши надані докази, суд вважає, що в позові слід відмовити.
Судом встановлено, що 08.03.2007 року позивачка народила сина ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини.
Із травня 2007 року відповідачем здійснюється нарахування та виплата державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що вбачається із довідки, виданої відповідачем.
Позивачка оспорює суми виплат за період з травня 2007 по 01 грудня 2008 року.
У 2007 році виплата державної допомоги позивачу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснювалася у відповідності до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» з врахуванням положень статті 56 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», якими встановлювалося, що зазначена допомога виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2007 р. № - рп/2007 по справі №1-29/2007 визнано такими, що не відповідають Конституції України: п.14 ст.71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», абзац третій частини другої ст. 56 цього ж Закону. Відповідно до п.5 Рішення Конституційного Суду України від 9 липня 2007 р. № - рп/2007 по справі №1-29/2007, рішення у цій справі має преюдиційне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв’язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними.
Тому відмова відповідача здійснити перерахунок здійснених за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року виплат позивачу є незаконною.
Разом з тим, з огляду на те, що позивачка звернулася з позовом про стягнення недоотриманих сум лише в лютому 2009 року, слід дійти висновку про відмову в позові про перерахунок виплат за період до 09 липня по 31 грудня 2008 року у зв’язку з пропуском позивачем річного строку звернення до суду, оскільки відповідач наполягав на відмові у позові з цих підстав.
В той же час суд не вбачає підстав для перерахунку виплат, здійснених до 09 липня 2007 року.
Вимоги позивача щодо перерахунку виплат, здійснених у 2008 році також не ґрунтуються на чинному законодавстві, оскільки такі виплати здійснювалися відповідачем з врахуванням положень Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік».
Положення зазначених законодавчих актів щодо розміру виплат не визнані неконституційними і підстав для перерахування виплачених сум немає.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 71, 86, 99, 100, 158-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
В позові ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Виконкому Центрально-Міської районної у місті ради м. Кривого Рогу про визнання неправомірними дій, перерахунок допомоги по догляду за дитиною, стягнення боргу відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження рішення суду спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду через районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Суддя В.С. Затолочний