ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2012 р. Справа № 103839/11/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Кушнерика М.П.
суддів Багрія В.М., Старунського Д.М.
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду в Тячівському районі Закарпатської області на постанову Тячівського районного суду Закарпатської області від 20.12.2010р. у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду в Тячівському районі Закарпатської області про нарахування соціальної допомоги, -
В С Т А Н О В И Л А:
30.11.2010р. позивач звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому просила визнати поважною причину пропуску строку звернення до суду; зобов»язати відповідача здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної допомоги, як дитині війни, з 01.01.2006р. по день фактичного виконання, в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
Ухвалою суду від 20.12.2010р. позовні вимоги в частині з 01.01.2006р. по 30.05.2010р. – залишено без розгляду, відповідно до ст.99, 100 КАС України.
Постановою Тячівського районного суду Закарпатської області від 20.12.2010р. заявлений позов задоволено частково. Зобов’язано пенсійний орган провести позивачу нарахування та виплату підвищення до пенсії починаючи з 30.05.2010р. по 20.12.2010р. в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” з врахуванням виплачених сум. В решті позову відмовлено.
Не погодившись із постановою суду, її оскаржив відповідач, який покликаючись на порушення судом норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову по справі про відмову в позові.
Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що встановлений ч.1 ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії за віком застосовується виключно для визначення розміру пенсій, призначених відповідно до зазначеного Закону, і не може використовуватися для обчислення надбавок або підвищень інших пенсій; приписами Закону України “Про соціальний захист дітей війни” передбачено проведення фінансування з Державного бюджету України, а не з коштів Пенсійного фонду України.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з’явилися, а відтак на підставі п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Головуючий у 1-ій інст.: ОСОБА_2 ряд.стат.звіту № 10.3.1 Суддя-доповідач: ОСОБА_3
Справа № 2а-1938/10 Справа №103839/11/9104
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана скарга підлягає до часткового задоволення, з наступних підстав.
Відповідно до ст.203 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в
апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження у справі закривається з підстав, встановлених відповідно статтями 155 і 157 цього Кодексу.
У відповідності до ч.4 ст.106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Останнім реквізитом позовної заяви є підпис позивача або його представника з зазначенням дати подання заяви, що надає юридичну силу такому документу.
Ч.1 ст.203 КАС України передбачено, що постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 КАС України, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
З матеріалів справи, які поступили на розгляд апеляційного суду вбачається, що позовна заява не була підписана особою, яка її подала (а.с.3), відтак така не відповідає вимогам ст.106 КАС України та недоліки не усунуті до видалення суду до нарадчої кімнати, тому відповідно до п.7 ч.1 ст.155 КАС України, суд своєю ухвалою таку позовну заяву залишає без розгляду.
Отже, доводи апеляційної скарги в частині скасування судового рішення першої інстанції являються суттєвими.
Керуючись ст.160, 195-197, п.4 ч.1 ст.198, п.1 ст.203, ч.1 ст.205, ст.206, 254 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області задоволити частково.
Постанову Тячівського районного суду Закарпатської області від 20.12.2010р. скасувати та постановити ухвалу, якою позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду в Тячівському районі Закарпатської області про нарахування соціальної допомоги, - залишити без розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий суддя: М.П.Кушнерик
Судді: В.М.Багрій
ОСОБА_4