Судове рішення #4680276
Справа №22-ц-343/ 09 Головуючий в 1 інстанції: Василюк О

Справа №22-ц-343/ 09                                           Головуючий в 1 інстанції: Василюк О.С.

Категорія: 37                                                           Доповідач: Завидовська-Марчук О.Г.

 

 

 

 

 

 

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ВОЛИНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

22 квітня 2009 року                                                                                                місто Луцьк

 

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого - судді            Завидовської - Марчук О.Г.,

            суддів                        -          Данилюк В.А., Осіпука В.В.

при секретарі                       Дуткіній Ж.П.

з участю:

            особи, яка не брала участі у розгляді справи   ОСОБА_4

            позивачів ОСОБА_5, ОСОБА_6

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності  в порядку спадкування за апеляційною скаргою ОСОБА_4 особи, яка не брала участі у розгляді справи на рішення Ковельського міськрайонного суду від 12 грудня 2006 року,-

 

ВСТАНОВИВ :

 

В апеляційній скарзі ОСОБА_4 - особа, яка не брала участі справі, покликаючись на те, що рішення суду незаконне, необґрунтоване, винесене з порушенням норм матеріального та процесуального права, просив його скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.

Оскаржуваним рішенням Ковельського міськрайонного суду від 12 грудня 2006 року позов ОСОБА_1 задоволено.

Постановлено визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку успадкування на Ѕ частину житлового будинку загальною площею - 46.8 кв.м., житловою - 31.3 кв.м. та на господарські, побутові будівлі та споруди по АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_7, який помер 14.08.2005 року.

В даному судовому засіданні ОСОБА_4 - особа, яка не брала участі у справі апеляційну скаргу підтримав із наведених у ній підстав, просив рішення суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.

Позивачі апеляційну скаргу не визнали, просили рішення суду залишити без зміни.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає до задоволення , а рішення суду першої інстанції - скасуванню з направленням справи на новий розгляд з наступних підстав.

Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим.

 

2

Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1, суд виходив з того, що вона є єдиним спадкоємцем після смерті свого чоловіка ОСОБА_7 та успадкувала належну йому Ѕ частину житлового будинку загальною площею - 46.8 кв.м., житловою - 31.3 кв.м. та на господарські, побутові будівлі та споруди, що знаходяться по АДРЕСА_1 на підставі ч. 3 ст. 1268 ЦК України.

Проте з таким висновком суду погодитись не можна, оскільки він ґрунтуються на неповно з'ясованих обставинах справи.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Як вбачається з долучених до апеляційної скарги матеріалів, спадкодавець ОСОБА_7, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 записаний батьком ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про його народження. (а.с. 23).

Однак суд, не з'ясувавши коло спадкоємців після смерті ОСОБА_7, в порушення вимог зазначених норм матеріального права та дійшов передчасного висновку про прийняття спадщини лише ОСОБА_1, і не залучив до участі в розгляді справи сина спадкодавця - ОСОБА_4, постановив рішення, яке порушує його право на спадщину.

Крім цього, при розгляді справи встановлено, що позивач ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть останньої (а.с.50).

            Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті.

Спадкоємцями першої черги після смерті позивача ОСОБА_1 є її доньки ОСОБА_5 та ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвами про народження останніх (а.с. 52-53).

Ухвалою апеляційного суду вони залучені до розгляду даної справи на стороні позивача як правонаступники померлої ОСОБА_1

            За таких обставин та відповідно до зазначених норм Закону, колегія суддів приходить висновку, що рішення суду підлягає скасуванню, а справу необхідно направити на новий судовий розгляд відповідно до ст. 311 ч.1 п.4 ЦПК України.

 

Керуючись ст. ст. 307, 311, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів

 

У Х В А Л И Л А :

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 - особи, яка не брала участі в розгляді справи задовольнити.

Рішення Ковельського міськрайонного суду від 12 грудня 2006 року в даній справі скасувати, а справу направити до того ж суду на новий розгляд в іншому складі суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до судової палати в цивільних справах Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

 

Головуючий

 

Судді:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація