Судове рішення #4678079

Справа № 2 – 5871/08.

                                                                               

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

    " 21 " січня 2009 року Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі :

    Головуючого – судді   Шестакової З.С.

    при секретарі –             Демченко М.Л.

    за участю позивача –   ОСОБА_1                                                                                            

    представника

відповідача –         ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Нікополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів , -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду із позовом про стягнення аліментів, посилаючись на наступні обставини.

Вона із відповідачем перебуває у законному шлюбі, зареєстрованому 22.08.1992 у Нікопольському міському відділі РАГС, актовий запис  № 804.

 Від цього шлюбу подружжя має дитину – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Дитина перебуває на повному її утриманні, відповідач матеріальної допомоги не надає, а тому вона вимушена звернутися до суду  із позовом про стягнення аліментів у примусовому порядку.

Враховуючи той факт , що вона сама утримує дитину , відповідач матеріальної допомоги не надає , хоча має обов’язок і можливість її надавати , позивачка просить суд задовольнити позов.

У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала , на їх задоволенні наполягала.

Відповідач у  судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував.

Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи , суд приходить до висновку , що позов  є обґрунтованим і підлягає задоволенню з наступних підстав.

    Відповідно до ст. 180 СК України   " Батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття".

    Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України " За рішенням суду кошти на утримання дитини ( аліменти ) присуджуються у частці від  доходу її … батька …"

    Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України  " Частка заробітку ( доходу ) матері , батька , яка буде стягуватися як аліменти на дитину , визначається судом. "

Як було встановлено у судовому засіданні, сторони перебувають у шлюбі  зареєстрованому 22.08.1992 у Нікопольському міському відділі РАГС, актовий запис  № 804.

 Від цього шлюбу подружжя має дитину – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Дитина перебуває на повному її утриманні, відповідач матеріальної допомоги не надає, а тому вона вимушена звернутися до суду  із позовом про стягнення аліментів у примусовому порядку ( а. с. 2 – 3,5 ).

    Суд , даючи оцінку доказам , наявним у матеріалах справи , дійшов висновку про те, що відповідач має обов’язок і змогу ( а. с. 4 ) надавати допомогу на утримання своєї дитини, але у добровільному порядку від надання такої допомоги ухиляється . Тому суд вважає , що аліменти в силу ст. ст. 180-183 СК України мають бути стягнуті з нього у примусовому порядку.

    Також в силу ст. 88 ЦПК України  з відповідача мають бути стягнуті судові витрати по справі на користь держави .

    Керуючись ст.ст. 180 -183 СК України ,  ст. ст. 10,11,14,15,213-215 , п. 1. ч. 1 ст. 367 ЦПК України , суд –

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, Російська Федерація, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. у розмірі ?  частини усіх видів його заробітку ( доходу ) щомісяця, починаючи з 08.12.2008 року і до досягнення дитиною повноліття, тобто до 03.03.2011 року.

    Допустити негайне виконання рішення у частині стягнення суми платежу за один місяць.

    Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 51 грн. на користь держави.

    Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7,50 грн. на користь держави.

    Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з моменту подачі заяви про апеляційне оскарження , яка може бути подана протягом 10 днів з моменту проголошення рішення через Нікопольський міськрайонний суд або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

    СУДДЯ:

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація