Судове рішення #467693
фСправа № 2-23/07

фСправа № 2-23/07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2007 року

Любарський районний суд Житомирської області в складі: головуючого-судді     І.І.Замеги секретаря      В.Н.Чаюн розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Любар цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Любарської селищної ради Любарського району про визнання права власності на господарську будівлю,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка вказує на те, що відповідно до свідоцтва про право на спадщину вона успадкувала майно ОСОБА_2, а саме однокімнатну квартиру у житловому будинку в смт.Любар по вул.Кірова, де на даний час і проживає.

Біля даного житлового будинку було побудовано господарську будівлю для зберігання твердого палива і покійній належала 1/4 частина цієї будівлі, якою вона -ОСОБА_1, користується і по даний час.

Господарська будівля до заповіту включена не була, так як ніде не була зареєстрована.

Враховуючи вищевикладене прозивачка просить суд постановити рішення про визнання за нею в порядку спадкоємства за законом, права власності на 1/4 частину господарської будівлі, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала в повному об"ємі.

Представник Любарської селищної ради не заперечував проти визнання за позивачкою права власності на частину господарської будівлі.

Заслухавши їх, розглянувши та дослідивши матеріали справи суд приходить до слідуючого.

Довідка НОМЕР_1 від 02.08.2006 року видана Любарським КП ЖКГ вказує на те, що в 1993 році біля житлового будинку по АДРЕСА_1 було побудовано господарську будівлю, 1/4 частина якої належала наймачу комунальної квартири ОСОБА_2, яка приватизувала житло і комунальне майно. Це стверджується свідоцтвом, про право власності на житло, яке видане відділом приватизації комунального майна райдержадміністрації НОМЕР_2 від 15 квітня 1993 року. /а.с. 9   /

Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 30 грудня 1993 року позивачка є спадкомицею майна покійної ОСОБА_2, що знаходиться в АДРЕСА_1.

Відповідно до ст.346 ЦК України однією з підстав припинення права власності є смерть власника, а відповідно до ст.331 ЦК України - право власності на нерухоме майно виникає з моменту його державної реєстрації.

В зв"язку з добутими доказами суд рахує, що позовні вимоги позивачки підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ст.ст. 10, ЗО, 38, 57, 60, 64, 212 - 215, 218, 221 ЦПК України, 25, ЗО, 321,328,331,346,381 ЦК України, 16,17,18, Закону України "Про власність" суд,

 

ВИРІШИВ:

Позов задовільнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, українкою, громадянкою України, в порядку спадкоємства за законом право власності на 1/4 частину господарської будівлі, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Житомирської області через суд першої інстанції шляхом подачі заяви в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя

Любарського районного суду                       І.І.Замега

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація