Судове рішення #4674962

0555         Справа № 2-883/2009

  Р І Ш Е Н Н Я

 ІМЕНЕМ  УКРАІНИ

22 квітня 2009 року Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючої  судді                 Жаботинської С.В.

при секретарі                               Деревенець О.Ю.

за участю позивачки                 ОСОБА_1

відповідача                           ОСОБА_2

розглянув у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Ясинувата цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

В С Т А Н О В И В :

Позивачка 05.11.2008 р. звернулася до суду з позовом  до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини заробітку.

Із позовної заяви вбачається, що позивачка з відповідачем знаходилась у зареєстрованому шлюбі, який розірвано рішенням Ясинуватського міськрайонного суду  від 11.09.2008 року. Від спільного проживання мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка знаходиться на її утриманні, відповідач добровільно матеріальної допомоги не надає.

В судовому засіданні позивачка  пояснила, що з 2006 р. по липень 2007 р. перебувала  з відповідачем у шлюбі. Від спільного життя є донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 Донька мешкає з нею, відповідач надавав матеріальну допомогу добровільно, але у недостатній мірі, що змусило її звернутись до суду з зазначеним позовом. Бажає офіційно отримувати аліменти за рішенням суду.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав і погодився на сплату аліментів офіційно, оскільки розмір  аліментів наданих добровільно не влаштовував позивачку. Він сам  запропонував їй звернутись до суду для вирішення цього питання.

Заслухавши пояснення позивачки і відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно  до ч. 2 ст. 51 Конституції України, ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати  дитину до досягнення нею повноліття.

Судом установлено, що позивачка з відповідачем знаходилась у зареєстрованому шлюбі, який розірвано рішенням Ясинуватського міськрайонного суду  від 11.09.2008 року. Від спільного проживання мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка знаходиться на її утриманні, відповідач від дитини проживає окремо,  матеріальну допомогу надає не в достатньому обсязі.

 ОСОБА_2 працює на «Ясинуватському машинобудівельному заводі», зобов'язаний утримувати доньку до її повноліття, а тому повинен сплачувати аліменти у розмірі 1/4 частини  від його доходу щомісяця.

Згідно ст. 367 ч. 1 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.   214-215 ЦПК України,  ст. 180, 181 ч. 3 СК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

    Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4  частини його доходу  щомісяця, але мінімальний розмір аліментів на  дитину не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 5.11.2008 року і до повноліття   дитини.

Рішення підлягає обов'язковому негайному виконанню в межах суми  платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на оплату інформаційно–технічного забезпечення розгляду справи (р/р 31216259700004 в ГУ УДК у м.Донецьк, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686537, отримувач Державний бюджет Ворошиловського району м.Донецьк, призначення платежу – Ясинуватський міськрайонний суд - 40) витрати в сумі 7 грн. 50 коп.

Рішення може бути оскаржено  до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення  даного рішення  без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація