Справа № 2–429–2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 КВІТНЯ 2009 РОКУ САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У СКЛАДІ: СУДДІ БУШУЛЯНА В.І.,
ПРИ СЕКРЕТАРІ КОРЖАН О.В.,
РОЗГЛЯНУВШИ У ВІДКРИТОМУ СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ В ЗАЛІ СУДУ В С.М.Т. САРАТА ЦИВІЛЬНУ СПРАВУ ЗА ПОЗОВНОЮ ЗАЯВОЮ
ОСОБА_3
ДО
САРАТСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
САРАТСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРО
ВИЗНАННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА САМОЧИННЕ ПОБУДОВАНЕ НЕРУХОМЕ МАЙНО
СУД
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду з позовом, вказуючи, що 06 серпня 2008 року її чоловік ОСОБА_6, згідно договору дарування, подарував, а вона прийняла 71/100 частки комплексу (приміщення лікувально-діагностичного центру, магазин продовольчих товарів, надвірні споруди, інші споруди), розташованого по АДРЕСА_1 Договір дарування був нотаріально посвідчений.
До вищенаведеного комплексу були самовільно прибудовані приміщення: коридор, площею 26,8кв.м., підсобне приміщення, площею 3,9кв.м., туалет, площею 1,5кв.м., - які не були включені в договір дарування. Згідно висновку Саратського міжгосподарського відділу капітального будівництва від 03.09.2008 року самовільно побудовані приміщення відповідають технічним, конструктивним параметрам та придатні для експлуатації.
Рішенням виконкому Саратської селищної Ради №308 від 25.09.2008 року позивачці надано дозвіл на визнання права власності на самочинно побудовані приміщення в судовому порядку, зобов’язав при цьому її укласти договір оренди земельної ділянки, на якій розташовані ці приміщення.
01 жовтня 2006 року між позивачкою та Саратською селищною Радою Одеської області був укладений договір оренди земельної ділянки, площею 0.0437га., на строк 49 років, яка була відведена позивачці для будівництва.
У зв’язку з викладеним, позивачка просила суд визнати за нею право власності на самовільно побудовані приміщення: коридор, площею 26,8кв.м., підсобне приміщення, площею 3,9кв.м., туалет, площею 1,5кв.м., - прибудовані до приміщення лікувально-діагностичного центру та магазину продовольчих товарів, розташованого по АДРЕСА_1
У судовому засідання позивачка позов підтримала, просила суд його задовольнити, надавши пояснення згідно позовної заяви.
Представник відповідача – голова Саратської селищної Ради Русляченко С.М., в судове засідання не з'явився, але від нього надійшла письмова заява з проханням розглянути справу у його відсутність, позов визнав повністю та не заперечував проти його задоволення.
Представник відповідача Саратської районної державної адміністрації Бузган О.В. в судовому засіданні позов визнав не заперечував проти його задоволення.
Заслухавши позивачку, представника відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Суд вважає, що між сторонами склалися правовідносини, щодо визнання права власності на самочинне побудоване нерухоме майно, тому необхідно керуватися Цивільним Кодексом України.
Згідно ч.3 ст.376 ЦК України – право власності на самочинно побудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за собою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому законом порядку особі під уже забудоване нерухоме майно.
Згідно копії договору дарування, від 06 серпня 2008 року (а.с.5), ОСОБА_6 подарував, а ОСОБА_3 прийняла у дар 71/100 частки комплексу (приміщення лікувально-діагностичного центру, магазин продовольчих товарів, надвірні споруди, інші споруди), розташованого по АДРЕСА_2 Договір дарування був нотаріально посвідчений державним нотаріусом Саратської державної нотаріальної контори Одеської області.
Самовільно прибудовані приміщення: коридор, площею 26,8кв.м., підсобне приміщення, площею 3,9кв.м., туалет, площею 1,5кв.м., - не були включені в договір дарування.
Згідно висновку Саратського міжгосподарського відділу капітального будівництва від 03.09.2008 року (а.с.23-30), самовільно побудовані приміщення відповідають технічним, конструктивним параметрам, державним нормам та будівельним правилам, і придатні для експлуатації.
Рішенням виконкому Саратської селищної Ради №308 від 25.09.2008 року позивачці надано дозвіл на визнання права власності в судовому порядку на самочинно побудовані приміщення: коридор, площею 26,8кв.м., підсобне приміщення, площею 3,9кв.м., туалет, площею 1,5кв.м., - зобов’язав при цьому позивачку укласти договір оренди земельної ділянки, на якій розташовані ці приміщення (а.с.8).
01 жовтня 2006 року між позивачкою та Саратською селищною Радою Одеської області був укладений договір оренди земельної ділянки (землі житлової та громадської забудови), загальною площею 0.0437га., розташованої на території Саратської селищної Ради по АДРЕСА_3 на строк 49 років, яка була відведена позивачці для будівництва. (а.с.16-22).
Суд вважає, що в судовому засіданні з достовірністю встановлено, що позивачці був подарований комплекс, до якого були самовільно прибудовані приміщення: коридор, площею 26,8кв.м., підсобне приміщення, площею 3,9кв.м., туалет, площею 1,5кв.м.. Самовільно прибудовані приміщення відповідають технічним, конструктивним параметрам, державним нормам та будівельним правилам, і придатні для експлуатації. Позивачці під уже забудоване нерухоме майно, відведена земельна ділянка для будівництва. Тому, суд вважає необхідним позов задовольнити та визнати за позивачкою право власності на самовільно прибудовані приміщення.
КЕРУЮЧИСЬ Ч.3 СТ.376 ЦК УКРАЇНИ, СТ.СТ.3-8, 10, 11, 60, 174, 212-215, 218, 294 ЦПК УКРАЇНИ,
СУД
В И Р І Ш И В :
ПОЗОВНУ ЗАДОВОЛЬНИТИ ПОВНІСТЮ. ВИЗНАТИ ЗА РАЙНОВОЮ ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_1, МЕШКАНКОЮ АДРЕСА_4 ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА САМОВІЛЬНО ПОБУДОВАНІ ПРИМІЩЕННЯ: КОРИДОР, ПЛОЩЕЮ 26,8КВ.М., ПІДСОБНЕ ПРИМІЩЕННЯ, ПЛОЩЕЮ 3,9КВ.М., ТУАЛЕТ, ПЛОЩЕЮ 1,5КВ.М., - ПРИБУДОВАНІ ДО 71/100 ЧАСТКИ КОМПЛЕКСУ (ПРИМІЩЕННЯ ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНОГО ЦЕНТРУ, МАГАЗИНУ ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ, НАДВІРНІ СПОРУДИ, ІНШІ СПОРУДИ), ЯКІ РОЗТАШОВАНІ НА ЗЕМЕЛЬНІЙ ДІЛЯНЦІ НА ТЕРИТОРІЇ САРАТСЬКОЇ АДРЕСА_5
ЗАЯВА ПРО АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ СУДУ МОЖЕ БУТИ ПОДАНА ДО САРАТСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИ ДНІВ З ДНЯ ПРОГОЛОШЕННЯ РІШЕННЯ.
АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА ПОДАЄТЬСЯ ПРОТЯГОМ ДВАДЦЯТИ ДНІВ ПІСЛЯ ПОДАЧІ ЗАЯВИ ПРО АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ СУДУ ДО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
СУДДЯ