Справа № 2-522/2009
РІШЕННЯ
іменем України
23 квітня 2009 року Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим в складі: головуючого судді Бельського В. І.
при секретарі Ястребової В. Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бахчисарай справу за позовом
ОСОБА_1 до Поштовської селищної ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивальниця просить суд визнати за нею право власності на спадкове домоволодіння, розташоване по вул. Предгорна 24, в с. Новопавлівка, Бахчисарайського району мотивуючи тим, що її батько ОСОБА_4 помер 09 червня 2004 року, а позивальниця прийняла спадок так як постійно проживала із спадкодавцем, не може оформити нотаріально спадкове домоволодіння через відсутність державної реєстрації права власності на будинок, інші спадкоємці не претендують на спадок.
Відповідач ОСОБА_3 позов визнав.
Поштовська селищна рада не направила свого представника в судове засідання.
Відповідач ОСОБА_2 не з’явилася в судове засідання.
Суд знаходить можливим розгляд справи у відсутність відповідачів, що не з'явилися.
Дослідивши обставини і докази по справі, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 у 1976 роки придбав житловий будинок в с. Новопавлівка Бахчисарайського району за договором купівлі-продажу від 13.01.1976 роки, в якому не вказана адреса житлового будинку.
Позивачем не надані суду документи, які підтверджують прийняття будинку в експлуатацію, будинок не зареєстрований в бюро технічної інвентаризації. На день розгляду справи присадибна земельна ділянка не приватизована і не оформлений договір оренди.
Висловлені обставини підтверджуються поясненнями позивача та відповідача ОСОБА_3, свідоцтвом про смерть спадкодавця, договором купівлі-продажу, довідками селищної ради.
При таких обставинах не підлягають задоволенню позовні вимоги про визнання права власності на спадкове майно із наступних підстав:
- згідно ст. 34 ЗУ від 02.09.1993 роки № 3425 „Про нотаріат” з подальшими змінами і доповненнями, свідоцтво про право на спадок видається державним нотаріусом на підставах ст. ст. 1296 і 1297 ЦК України;
- відсутня постанова нотаріуса про відмову видачі свідоцтва про право на спадок (п. 3 ст. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 роки „Про судову практику у справах про спадок”);
- відсутня суперечка між спадкоємцями по спадковому майну;
- житловий будинок і господарські будівлі не здані в експлуатацію, відсутня державна реєстрація будинку, а згідно ч. 4 ст. 334 ЦК України право власності за договором у набувача виникає з моменту державної реєстрації;
- житловий будинок був придбаний спадкодавцем і ОСОБА_2 під час їх знаходження у шлюбу, а згідно ст. 60 Сімейного Кодексу України, майно, придбане подружжям під час шлюбу, належить дружині і чоловіку на праві спільної сумісної власності, отже частка власності ОСОБА_2 не входить у спадкову масу після смерті спадкодавця ОСОБА_4
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадку входять всі права і обов'язки, які належали спадкодавцю на момент відкриття спадку.
Згідно ст. 317 ЦК України право власності передбачає одночасну наявність трьох правомочності: права володіння, права користування і права розпорядження.
При таких обставинах у суду відсутня можливість задовольнити позовні вимоги по справі.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають віднесенню на позивача
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України суд
ВИРІШИВ:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позову про визнання права власності на житловий будинку з господарськими будівлями, який знаходиться на вул. Предгорна 24, в с. Новопавлівка, Бахчисарайського району, АР Крим.
Судові витрати по держмиту і ІТО віднести на позивача.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Бахчисарайський районний суд шляхом подачі протягом 10 днів після проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подальшої подачі протягом 20 днів апеляційної скарги.
Головуючий суддя