Справа №2а - 197/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2009 року Соснівський районний суд м. Черкаси у складі :
головуючого / судді Чечот А.А.
при секретарі Новак Т.І.
розглянувши в судовому засіданні в залі суду в місті Черкаси справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до комунального підприємства «Черкаське обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації» про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про визнання дій відповідача по складанню одного технічного паспорту на квартиру АДРЕСА_1 в м. Черкаси та зазначенню самовільного перепланування квартири АДРЕСА_1, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси від 03.04.2000 року визнано за позивачем право приватної власності на квартири АДРЕСА_1 у м. Черкаси, як окремі об'єкти нерухомого майна, самочинного перепланування позивач не здійснював та квартири відповідають правовстановлюючим документам та матеріалам інвентаризаційної справі, просить суд зобов'язати відповідача видати технічний паспорт на квартиру АДРЕСА_1 в м. Черкаси як окремі об'єкти нерухомого майна.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги з підстав викладених у позовній заяві підтримав та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та докази, які містяться в ній на підставі власного внутрішнього переконання в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення, що доводиться наступним.
Під час розгляду справи встановлено, що рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси від 03.04.2000р. за позивачем визнано право власності на АДРЕСА_1 у м. Черкаси, що не заперечуються сторонами.
З метою отримання нових інвентаризаційних даних відносно об'єктів нерухомого майна, 09.01.2009р. відповідачем за замовлення позивача здійснено поточну інвентаризацію та здійснено висновок про наявність самочинних перепланувань квартир НОМЕР_1та НОМЕР_2, а також вказано про те, що квартири НОМЕР_1та НОМЕР_2 є одним об'єктом нерухомого майна, як квартираАДРЕСА_1 в м. Черкаси.
Відповідно до вимог п. 2 і 3 ст. 12 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», Державний реєстр прав на нерухоме майно складається з розділів, які відкриваються на кожний об'єкт нерухомого майна під час проведення державної реєстрації права власності на нього. Окремий розділ Державного реєстру прав повинен бути відкритий на такий об'єкт нерухомого майна як будівля, споруда, їх частина (квартира).
Згідно «Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна», затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 р. № 127 на кожний об'єкт заводиться окрема інвентаризаційна справа.
У відповідності до п. 2.1. вказаної Інструкції, технічній інвентаризації підлягають як квартирні житлові будинки загалом, так і їх основні елементи - окремі квартири, а згідно п. 3.1. Інструкції, технічній інвентаризації підлягають об'єкти всіх форм власності, розташовані за окремими поштовими адресами.
Згідно п. 1 ст. 4 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень”, який регулює відносини, пов'язані з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно всіх форм власності, їх обмежень та правочинів щодо нерухомості, обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб, держави, територіальних громад, іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, а саме право власності на нерухоме майно.
Вимогами п. 5 Прикінцевих положень ЗУ „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” передбачено, що до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації.
Тимчасове положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно (далі - Положення), затверджене наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 р. N 7/5, визначає порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно в Україні і спрямоване на забезпечення визнання та захисту цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна, активізації інвестиційної діяльності.
Пунктами 1.12, 1.13, 2.7, 3.3, 3.5, вищезазначеного положення передбачено, що рішення про реєстрацію чи відмову в реєстрації прав приймає реєстратор прав власності на нерухоме майно, що є працівником БТІ, який безпосередньо здійснює реєстрацію прав власності на нерухоме майно.
Реєстрація прав проводиться в такому порядку: приймання й перевірка документів, поданих для реєстрації прав власності на нерухоме майно; установлення відсутності підстав для відмови в реєстрації прав; прийняття рішення про реєстрацію прав власності або про відмову в реєстрації прав; унесення записів до Реєстру прав; учинення написів на правовстановлювальних документах; видача витягів із Реєстру прав про реєстрацію прав.
Документи, що підтверджують виникнення, існування, припинення прав власності на нерухоме майно і подаються для реєстрації прав, повинні відповідати вимогам, установленим цим Положенням та іншими актами чинного законодавства України.
Реєстратор: установлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на об'єкт нерухомості, інших підстав для відмови в реєстрації прав; перевіряє угоди, які відповідно до чинного законодавства України не були нотаріально посвідчені; приймає рішення про реєстрацію прав власності чи про відмову в реєстрації прав власності; видає витяги з Реєстру прав або відмовляє у наданні таких витягів. У своїх діях реєстратор керується виключно чинним законодавством України.
Реєстрації підлягають виключно заявлені права за умови їх відповідності чинному законодавству України і пред'явленим правовстановлювальним документам.
На час розгляду справи судом не отримано доказів здійснення позивачем перепланування та відповідно до вищенаведених вимог, квартири, що належать позивачеві повинні бути зареєстровані, які окремі об'єкти нерухомості з метою їх обліку та інвентаризації, а тому вимоги позивача підлягають до задоволення..
Керуючись ст.ст.160, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Зобов'язати комунальне підприємство «Черкаське обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації» видати технічний паспорт на квартиру АДРЕСА_1, житловою площею 41,33 кв.м. та складається з кімнати 3 (житлова кімната) - 19,6 кв.м., кімнати 4 (житлова кімната) - 8,3 кв.м., кімната 7 (житлова кімната) - 12,0 кв.м., приміщення 2 (кухня) - 10,0 кв.м., приміщення 5 (ванна кімната) - 2,6 кв.м., приміщення 6 (туалет) - 1,1 кв.м., приміщення 1 (коридор) - 11,6 кв. м., лоджії 2,60 кв.м.
Зобов'язати комунальне підприємство «Черкаське обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації» видати технічний паспорт на квартиру АДРЕСА_2, житловою площею 26,98 кв.м. та складається з кімнати 8 (житлова кімната) - 15,6 кв.м., кімнати 14 ( житлова кімната) - 11,1 кв.м., приміщення 9 (кухня) - 5,9 кв.м., приміщення 10 (ванна кімната) - 2,6 кв.м., приміщення 11 (туалет) - 1,1 кв.м., приміщення 12 (вбудована шафа) - 0,6 кв.м., приміщення 13 (коридор) - 7,5 кв.м., лоджії 2,60 кв.м.
Зобов'язати комунальне підприємство «Черкаське обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації» провести реєстрацію права власності на квартируАДРЕСА_3 та на квартиру АДРЕСА_2, як окремі об'єкти нерухомого майна.
Зобов'язати комунальне підприємство «Черкаське обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації» видати витяг з реєстру права власності на квартируАДРЕСА_3 та витяг з реєстру права власності на квартиру АДРЕСА_2, як окремі об'єкти нерухомого майна.
Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження постанови може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Соснівський районний суд м. Черкаси заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови і апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про .
Головуючий