Судове рішення #466305
справа № 2-362/2007 p

справа № 2-362/2007 p.

РІШЕННЯ

іменем      України

31 січня 2007 року                 Іртиський міський суд Київської області в складі:

головуючого                          судді Савченка С.І.

при секретарі                         Вітошко О.А..,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду в м.Ірпінь справу за позовом директора Потіївської школи-інтернату для дітей з наслідками поліомієліту та церебральними паралічами як державного опікуна в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області про встановлення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, -

встановив:

Позивач в січня 2007 р. звернувся до суду із даним позовом, який мотивував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2, батько учня школи-інтернату неповнолітнього ОСОБА_1, а ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його мати - ОСОБА_3, після смерті яких відкрилася спадщина на частину житлового будинку поАДРЕСА_1. Неповнолітній ОСОБА_1 з 1996 р. перебуває у школі-інтернаті, однак своєчасно не подавав заяву до держнотконтори, бо був неповнолітнім. Адміністрація ж не знала про наявність спадщини і про це дізналася лише у 2004 р. Просив встановитиОСОБА_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини до держнотконтори після смерті матері.

В попередньому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, підтвердив викладені в позові обставини, просила позов задоволити.

Відповідач в попереднє судове засідання не з"явився, подав заяву, в якій вказав, що позов визнає, просив розглядати справу у його відсутність, а тому відповідно до вимог ст.130 ЦПК України суд вважає за можливе ухвалити рішення в попередньому судовому засіданні.

Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_3, мати неповнолітнього ОСОБА_1 Після її смерті відкрилась спадщина на частину будинку по АДРЕСА_1 Київської області, поскільки вона прийняла спадщину після смерті чоловіка шляхом подачі заяви до держнотконтори. На час смерті матері ОСОБА_1 було 12 років і він не міг самостійно подати заяву до держнотконтори про прийняття спадщини. В 1996 р. неповнолітній поміщений до Потіївської школи-інтернату, однак адміністрація також не подавала заяви, бо не була обізнана про наявність спадщини.

Наведені обставини підтверджуються поясненнями позивача, свідоцтвами про смерть, свідоцтвом про народження, довідками та іншими матеріалами справи.

Відповідно до ст.245 СК України якщо дитина постійно проживає у закладі охорони здоров»я, навчальному або іншому дитячому закладі, функції опікуна та піклувальника щодо неї покладаються на адміністрацію цих закладів.

Згідно ч.З ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Поскільки в судовому засіданні встановлено, що неповнолітній ОСОБА_1 як спадкоємець першої черги за законом пропустив встановлений 6-ти місячний строк для прийняття спадщини після смерті матері, а також встановлено, що цей строк пропущений з поважних причин, то суд вважає за необхідне визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

На підставі ст.1272 ЦК України, ст.245 СК України, керуючись ст.ст. 10,11, 60,212-215 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позов задоволити. Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті його матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, протягом одного місяця після набрання цим рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів, чи подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів та наступного подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано, а у випадку подання заяви - після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                                                          С.І.Савченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація