ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
_________________________________________________________________________________________________________
05.07.06 Справа № АА-17/60
УХВАЛА
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:
головуючий суддя Орищин Г.В.
суддів Дубник О.П.
Якімець Г.Г.
при секретарі судового засідання Чубатюк О.В.
розглянув апеляційну скаргу державного міського підприємства “Івано-
Франківськтеплокомуненерго”, м.Івано-Франківськ (далі –ДМП) від 03.05.2006 р.
№ 318-2/06
на постанову господарського суду Івано-Франківської області від
31.03.2006 року
у справі № АА-17/60
за заявою ДПІ у м.Івано-Франківську
до відповідача ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго”, м.Івано-Франківськ
про продовження терміну застосування адміністративного арешту активів платника
податків
з участю представників:
від скаржника – Кобець С.Ф. –предст. (дов. № 42-2/06 від 23.01.2006 р.)
від позивача –не з»явився
Апеляційна скарга розглядається без участі представника податкового органу, який був належним чином повідомлений про час і місце судового засідання, однак не скористався своїм процесуальним правом на участь в судовому засіданні (а.с.73). Права і обов”язки сторін, встановлені ст.ст. 49,51 КАС України, представнику скаржника роз”яснені.
Постановою господарського суду Івано-Франківської області від 31.03.2006 р. у справі № АА-17/60 (суддя Неверовська Л.М.) частково задоволено заяву ДПІ у м.Івано-Франківську про застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунках ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго»; застосовано арешт у вигляді зупинення операцій на рахунках ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго»на строк 1440 годин (до 31 травня 2006 року). Дана постанова мотивована судом тим, що відповідачем безпідставно недопущено посадових осіб податкового органу до проведення документальної перевірки, що є достатньою підставою для застосування арешту активів платника податків.
Відповідач у справі –ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», подав апеляційну скаргу на згадану постанову господарського суду, оскільки, на його думку, постанова суперечить фактичним обставинам справи та чинному законодавству. Зокрема, зазначає скаржник, господарським судом не взято до уваги, що податковий орган, всупереч Закону України «Про державну податкову службу в Україні»та п.3.1 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України № 327 від 10.08.2005 р., не представив йому перед початком перевірки плану проведення такої перевірки. Оскільки податковим органом за результатами проведених планових документальних перевірок складено акти від 20.02.2004 р. № 179/23-1-03346058 р. та від 11.11.2005 р. № 743/23-03346058 і вже перевірялось дотримання відповідачем вимог податкового, валютного та іншого законодавства за 2003-2004 р.р. та І, ІІ кв. 2005 р., заявник мав право провести перевірку відповідача за період вже після 01.09.2005 року. Також, зазначає скаржник, згідно рішення господарського суду Івано-Франківської області від 14.04.2005 р. № А-10/41, яке набрало законої сили, визнано недійсним податкове повідомлення-рішення ДПІ у м.Івано-Франківську від 31.12.2004 р. про визначення відповідачу податкового зобов»язання по ПДВ та застосування штрафних санкцій. Тому, за період, по якому була порушена кримінальна справа і по якій слідчий прийняв постанову про проведення даної позапланової перевірки, ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго»не мав податкового боргу.
Позивач заперечень на апеляційну скаргу не подав.
При розгляді матеріалів справи та апеляційної скарги судовою колегією встановлено наступне:
Постановою від 27.02.2006 р. старшого слідчого в ОВС слідчого відділу податкової міліції в ДПА в Івано-Франківській області Косійчука І.Г. у кримінальній справі № 259421 призначено документальну перевірку ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства при здійсненні фінансово-господарських операцій, пов»язаних з реалізацією заставного майна, отримання дотацій та торгівлею боргових зобов»язань в період з 01.01.2003 р. по 01.01.2006 р. На підставі вказаної постанови начальником ДПІ прийнято наказ №241 від 13.03.2006 р. «Про проведення позапланової документальної перевірки ДМП "Івано Франківськтеплокомуненерго" та 14.03.2006 р. видано направлення № 00001785 на проведення перевірки. ДМП "Івано-Франківськтепло-комуненерго" було недопущено посадових осіб податкового органу до проведення перевірки, про що складено акт № 1/35-2 від 16.03.2006 р. (а.с. 11).
Рішенням від 27.03.2006 року начальник ДПІ в м.Івано-Франківську, на підставі підп.«г»п.п.9.1.2 п.9.1 ст.9 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податківперед бюджетами та державними цільовими фондами», вирішив звернутися до суду із заявою про застосування до ДМП "Івано-Франківськтепло-комуненерго" арешту у вигляді зупинення операцій на рахунках, про що було подано подання № 4 (а.с. 5, 6).
Заслухавши пояснення представника скаржника в судовому засіданні, вивчивши подані сторонами докази у справі на відповідність їх фактичним матеріалам та обставинам справи, судова колегія відзначає наступне:
Як встановлено господарським судом та вбачається з матеріалів справи, активи платника податків ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" перебувають в податковій заставі. Станом на 31.03.2006 р. податковий борг становить 12683549 грн. 96 коп.
Відповідно до підп.«г»п.п.9.1.2 п.9.1 ст.9 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»арешт активів може бути застосовано, зокрема, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення.
У даному випадку, підставою для проведення документальної перевірки була постанова про призначення перевірки від 27.02.2006 р. старшого слідчого в ОВС слідчого відділу податкової міліції в ДПА в Івано-Франківській області Косійчука І.Г. у кримінальній справі №259421, яка на момент розгляду заяви податкового органу в суді першої інстанції була чинною. Факт відмови ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" від проведення документальної перевірки підтверджується наявним у справі актом №1/35-2 від 16.03.2006 р. та не заперечується представником ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" ні в суді першої, ні апеляційної інстанцій.
Відповідно до ч.13 ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Законом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться після порушення кримінальної справи проти платника податків (посадових осіб платника податків), що перевіряється, відповідно до кримінально-процесуального законодавства.
Статтею 11-2 вищевказаного Закону передбачено ненадання яких документів платнику податків або їх надання з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб органу державної податкової служби до проведення планової або позапланової виїзної перевірки. У вказаній статті такого документу як «план перевірки»не визначено, тому, ненадання плану перевірки податковим органом не давало підстав ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" недопустити до перевірки працівників податкового органу.
Відповідно до п.п.9.1.1 ст.9 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»адміністративний арешт активів платника податків є виключним способом забезпечення можливості погашення його податкового боргу.
Згідно з п.п.9.3.9 ст.9 зазначеного вище Закону, арешт активів у вигляді зупинення операцій на рахунку платника податків здійснюється за заявою податкового органу виключно на підставі рішення суду в порядку передбаченому законодавством.
Тому, господарським судом зроблено правильний висновок про наявність підстав для часткового задоволення заяви ДПІ в м.Івано-Фраківська і застосування арешту у вигляді зупинення операцій на рахунках ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», м.Івано-Франківськ на строк 1440 годин (до 31 травня 2006 року).
Клопотання скаржника про відкладення розгляду справи і надання йому можливості долучити до матеріалів справи постанову апеляційного суду Івано-Франківської області, згідно якої залишено без змін рішення Івано-Франківського міського суду про скасування постанови слідчого про проведення позапланової документальної перевірки відповідача у даній справі, судовою колегією відхиляється, оскільки на час розгляду справи судом першої інстанції, справа Івано-Франківським міським судом ще не була розглянута, як і на час розгляду апеляційної скарги в даному провадженні відсутня постанова апеляційного суду Івано-Франківської області.
З огляду на викладене, судова колегія не вбачає підстав для скасування оскаржуваної постанови, як такої, що прийнята у відповідності з вимогами чинного законодавства, на підставі фактичних обставин і матеріалів справи.
Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209 п.п.6 і 7 р.YІІ Кодексу адміністративного судочинства України, -
Львівський апеляційний господарський суд У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго»відхилити.
Постанову господарського суду Івано-Франківської області від 31.03.2006 р. у
справі № АА-17/60 залишити без змін.
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути
оскаржена в касаційному порядку, у відповідності із ст.ст.211,212 КАС України.
Справу повернути в місцевий господарський суд.
головуючий суддя Г.В. Орищин
судді О.П. Дубник
Г.Г. Якімець