Судове рішення #46616179


Апеляційний суд Кіровоградської області

м. Кіровоград, вул. Верхня Пермська, 2, 25006, (0522) 24-56-63


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:

головуючого - Суржика М. М.

суддів - Спірідонової Л.С., Франко В. А. при секретарі - Пітель Г.М.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою Управління пенсійного фонду України в м. Кіровограді на постанову Кіровського районного суду м. Кіровограда від 28 квітня 2010 року. Колегія суддів, -

ВСТАНОВИЛА:

У лютому 2010 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді про зобов’язання вчинити дії щодо вицлати пенсії.

Зазначав, що є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеним до першої категорії, йому довічно встановлено 2 групу інвалідності.

В січні 2010 року ОСОБА_1 звернувся до управління Пенсійного • фонду про перерахунок пенсії відповідно до ст.. ст.. 50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». 08.02.2010 року він отримав письмову відповідь про відмову в даному перерахунку, а тому був змушений звернутись до суду.

Просив визнати дії управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді у здійсненні перерахунку призначеної пенсії по інвалідності та додаткової пенсії у розмірі нижчому, ніж встановлено ст.. ст..50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

неправомірними. Зобов’язати Управління пенсійного фонду здійснити перерахунок пенсії по інвалідності і додаткової пенсії, призначити та виплатити пенсії у розмірах, визначених ст.. ст.. 50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із застосуванням розрахунків мінімальної пенсії за віком, визначеної ст..28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 01 лютого 2010 року.

Постановою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 28.04.2010 року позов задоволено.



В апеляційній скарзі славиться питання про скасування постанови суду через неправильне застосування норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення спору.

Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів приходи ть до висновку, що підстави для задоволення скарги відсутні, виходячи з наступного.

Статтею 49 Закону України «Про статус та соціальних захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що пенсії особам, віднесеним до 1.2,3 та 4 категорій встановлюються у вигляді державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права па державну пенсію.

Згідно ст.50 Закону особам, віднесеним до категорії І, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, зокрема інвалідам II групи - 75% від мінімальної пенсії за віком.

Частиною 4 ст.54 Закону було встановлено, що обчислення та призначення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання проводить па загальних підставах, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Н усіх випадках розмір пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, для інвалідів 11 групи, не може бути нижчим 8 мінімальних пенсій за віком.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначається па момент виплати додаткової пенсії згідно з законом про Державний бюджет України і не може коригуватися іншими нормативно-правовими актами.

Відповідачем призначалась та виплачувалась пенсія позивачу згідно постанови К МУ №530 від 28.08.2008 року «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» та з урахуванням постанови КМУ №654 від 16.07.2008 року «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян».

Порядок обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва, чи захворювання, затверджено постановою КМУ від 30.05.1997 року № 523 «Про затвердження нового Порядку обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва, чи захворювання, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи». Ця постанова с чинною і її положення стосовно критеріїв обчислення розмірів пенсій відповідають положенням статей 50. 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

Таким чином, вихідним критерієм обрахунку державної та додаткової пенсії виступає пенсія за віком. Мінімальний розмір пенсії за віком, згідно ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Положення ч.З ст. 28 даного Закону щодо застосування мінімального розміру пенсії за віком, встановленого ч.І цієї етапі тільки стосовно визначення розміру пенсій, призначених згідно з цим Законом, не є перешкодою для застосування даної величини мінімального розміру за віком для обрахування інших пенсій чи доплат, пов’язаних з мінімальною пенсією за віком, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого ч.І цієї статті, мінімального розміру пенсії за віком.

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, суд першої інстанції прийшов до обгрунтованого висновку, що при розрахунку державної та додаткової пенсій, передбачених статтями 50, 54 Закону

України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосуванню підлягає розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений в законі про Державний бюджет України на відповідний рік, з якого визначається мінімальний розмір пенсій за віком.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не свідчать про неправильність судового рішення, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу відхилити.

Колегія суддів зазначає, що обмеження дії ст.. ст.. 50,54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»1/а 2010 рік не встановлено, вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.307 .п.1, 308, 313-315 ЦПК України колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу відхилити.

Постанову Кіровського районного суду м. Кіровограда від 28 квітня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржено до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Головуючий суддя

Судді


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація