Судове рішення #46613930


Апеляційний суд Кіровоградської області

м. Кіровоград, вул. Верхня Пермська, 2, 25006, (0522) 24-56-63


РІШЕННЯ

Іменем України

18 травня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:

головуючого судді Полежая В. Д.

судді в ОСОБА_1

ОСОБА_2

при секретарі - Пітель Г. М.

розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Світловодському районі на постанову Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 03 березня 2010 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в Світловодському районі про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання здійснити перерахунок пенсій і

встановила:

Постановою Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 03 березня 2010 року адміністративний позов ОСОБА_3 задоволено частково.

Суд зобов'язав управління Пенсійного фонду України в Світловодському районі нарахувати та виплатити ОСОБА_3 кошти, виплата яких передбачена ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» ( в редакції від 18 листопада 2004 року) за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року і в подальшому.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права.

Позивачем постанова суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позову не

оскаржена.

Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи перевіривши законність і обгрунтованість постанови суду в межах, визначених ст.303 ЦПК України, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно ст. б Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.

Суд встановив, що ОСОБА_3 набув статусу дитини війни відповідно до ч.І ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,а тому згідно ст.6 цього Закону має право на отримання підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Наявність у позивача права на призначення підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком є визначальною для вирішення даного спору, крім того це право гарантується ст.46 Конституції України.



Враховуючи наведене, суд обґрунтовано зобов’язав відповідача нарахувати та виплатити ОСОБА_3 підвищення до пенсії за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року, виходячи з того, що рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09 липня 2007 року та № 10- рп від 22 травня 2008 року положення ЗУ «Про державний бюджет України на 2008 рік» щодо зупинення дії сг.. б Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними). Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі пояснення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення^ Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Доводи апеляційної скарги щодо відмови в позові з підстав відсутності бюджетних асигнувань на виплату соціальної надбавки дітям війни не можуть бути прийняті, оскільки реалізація особою права, що пов’язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно - правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.

Разом з тим, колегія суддів приймає до уваги, що позивачем були заявлені позовні вимоги про перерахунок пенсії, як особі, що має статус «дитини війни» без зазначення кінцевої дати такого перерахунку, а суд першої інстанції визнав неправомірною бездіяльність відповідача щодо підвищення до пенсії позивачу лише за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року і в подальшому. Позивачем постанова суду не оскаржена, рішення суду щодо зобов’язання відповідача здійснювати щомісячні нарахування та виплату пенсії після 31.12 2008 року є безпідставним та необгрунтованим. Обставини щодо неправомірності дій чи бездіяльності відповідача по виконанню, ст.. ст.. 6,7 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» протягом 2009 року судом не з'ясовувались. Висновки суду з цього питання у мотивувальній частині постанови відсутні, що за відсутності апеляційної скарги позивача є процесуальною перешкодою для скасування постанови суду в апеляційному порядку і ухвалення в цій частині нового рішення.

За таких обставин колегія суддів вважає, що при правильному по суті вирішенню питань, суд першої інстанції повинен був вказати кінцеву дату перерахунку підвищення пенсії у 2008 році згідно вимог ст.. б ЗУ « Про соціальний захист дітей війни», а саме з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року, залишивши в решті оскаржувану постанову без змін.

Керуючись ст. ст. 303, 307, 309, 313 - 314, 316, 317 ЦПК України, Законом України № 1691 - VI від 18.02.2010 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області

вирішила:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Світловодському районі задовольнити частково.

Постанову Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 03 березня 2010 року змінити, вказавши кінцеву дату проведення перерахунку підвищення до пенсії - позивачу у 2008 році, згідно вимог ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а саме з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року.

В іншій частині постанову залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Головуючий суддя: Судді:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація