РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" лютого 2007 р. | Справа № 6/5-98 |
Господарський суд Тернопільської області
у складі
Розглянув справу
за позовом Прокурора Чортківського району в інтересах держави в особі Чортківської районної дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Чортків, та виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Тернопіль
до відповідача Приватного агропромислового підприємства „Криволука”, с. Криволука, Чортківського району, Тернопільської області
за участю представників сторін:
позивача Жуков С.О.
відповідача
прокурора Шимків А.Р.
Суть справи:
Прокурор Чортківського району звернувся в господарський суд Тернопільської області з позовом в інтересах держави в особі Чортківської районної дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Тернопіль до Приватного агропромислового підприємства „Криволука” про стягнення 5233 грн. 35 коп. заборгованості.
Представник відповідача, участь якого не визнавалась обов’язковою, в судове засідання не з’явився. витребувані судом документи у т.ч. відзив на позов не представив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, в порядку передбаченому ст. 64 ГПК України. Тому справа слухається за правилами ст.75 ГПК України, за наявними у ній документами.
В розпочатому судовому засіданні представнику позивача та прокурору роз’яснено належні їм права та обов’язки, передбачені ст.ст.20,22,29,81-1 ГПК України.
За відсутності відповідного клопотання аудіозапис судового засідання не здійснювався.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, думку прокурора, судом встановлено:
- згідно Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням“ № 2240-ІІІ від 18.01.2001р. соціальне страхування є окремим видом загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян, що здійснюється Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;
Розділом VI ст. 27 п. 2 (2) вказаного Закону на роботодавця (страхувальника) покладено обов’язок нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески;
Порядок сплати страхових внесків визначених Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням“ № 2240-ІІІ від 18.01.2001р. та Інструкцією про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженою Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №16 від 26.06.2001р. проводиться за безготівковими розрахунками або готівкою через установи банків, а у разі відсутності рахунків в установах банків - поштовими переказами через підприємства зв'язку на рахунок Фонду. Перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків , а у разі виплати страхувальниками заробітної плати найманим працівникам з виручки від реалізації продукції (наданих послуг), а також натуроплатою, вони зобов'язані не пізніше наступного дня, після здійснення виплат, подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Як вбачається з поданого платником до згаданого Фонду звіту ІІІ квартал 2006 рік про нараховані внески, перерахування та витрати, пов’язані з загальнообов’язковим соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, ПАП „Криволука” самостійно вказало розмір простроченої заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду страхування з тимчасової втрати працездатності в сумі 5233 грн. 35 коп.
Згідно представленої позивачем довідки - розрахунку недоїмки по сплаті страхових внесків, заборгованість відповідача виникла за період з лютого 2004 року по вересень 2006 року.
Доказів на підтвердження сплати в добровільному порядку суми самостійно визначеного зобов'язання, відповідачем не представлено.
За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Згідно ст.44,49 ГПК України судові витрати стягуються з відповідача.
На підставі наведеного, керуючись ст.4-3,32-34,36,43,44,49,75, 82-85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного агропромислового підприємства „Криволука”, (с. Криволука, Чортківського району, Тернопільської області, код 30787884)
На користь Чортківської районної виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, (вул. Ст. Бандери, 20, м. Чортків, Тернопільської області, р/р25605197 в ТОД АППБ „Аваль”, МФО 338501, код 26024469) 5233 грн. 35 коп. страхових внесків;
- 102 грн. державного мита в доход Держбюджету;
- 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на користь ДП “Судовий інформаційний центр”, (м.Київ, пр. Перемоги, 44, р/р 26002014180001 у ВАТ “Банк Універсальний”, м.Львів, МФО 325707, код 30045370).
Видати накази.
На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор – апеляційне подання, протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення “____”_____________ 2007р., через місцевий господарський суд.
Суддя