Судове рішення #465546
15/51

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________________________________________________________________________________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20                                        Тел. 7-38-36, факс 7-44-62


Іменем України

ПОСТАНОВА

          

 "20" лютого 2007 р.                                                  Справа № 15/51

Позивач- прокурор Семенівського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Семенівському районі, м. Семенівка, Червона площа, 49.

До відповідача- сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Тополівка”, с. Тополівка Семенівського району, вул. Гагаріна, 1.

Про стягнення 3572,11 грн.

                                           Суддя Ю.В.Федоренко,    секретар Пищолка А.Г.

                       Представники  сторін:

Від позивача – Драненко Н.С., дов. від 02.02.07.

Від відповідача-  не з”явився.

В розгляді справи приймала участь представник прокуратури Чернігівської області Козакова І.М.

          С У Т Ь   С П О Р У:

Заявлено позов про стягнення з відповідача  заборгованості по страхових внесках на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування за період з травня по вересень 2006 р. на суму 2985,57 грн., 481,32 грн. фінансових санкцій та 132,22 грн. пені.

Відповідач відзив на позов не надав, повноважного представника в суд не направив. Про час та місце розгляду справи у суді відповідача повідомлено належним чином в зв”язку з чим суд вважає можливим розглянути справу за без участі представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення представника позивача суд встановив наступне.

Відповідно до п. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 15 Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03 № 1058 ( далі –Закон № 1058 ) товариство відповідача є страхувальником з загальнообов”язкового державного пенсійного страхування і набуло статусу платника страхових внесків з дня реєстрації у територіальному відділі Пенсійного фонду.

Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17, ч. 6, 12 ст. 20 Закону № 1058 відповідач зобов”язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Зобов”язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є календарний місяць. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

За період з травня по вересень 2006 р. відповідачем не сплачено страхові внески у сумі 2985,57 грн., що підтверджується Розрахунками суми страхових внесків на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування за вказаний період.

Крім того, рішенням про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату ( неперахування) або несвоєчасну сплату ( несвоєчасне перерахування ) страхувальником страхових внесків, в тому числі донарахованими страхувальниками або органом пенсійного фонду № 150 від 10.08.06 до відповідача застосовані фінансові санкції у сумі 774,69 грн. та пеня у сумі 230,91 грн. Факт вручення відповідачу вказаного рішення підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення на а.с. 12.

Сума боргу на час розгляду справи у суді по фінансовим санкціям складає 481,32 грн., по пені –174,80 грн.

06.10.06 відповідачу направлено вимогу на загальну суму боргу у сумі 5808,88 грн., яку отримано відповідачем 12.10.06.

 Відповідно до пункту  2 частини 13 ст. 106 Закону № 1058 суми пені  та  штрафів,  передбачених  частинами  дев'ятою  і десятою цієї статті,  підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією,  яка здійснює виплату і  доставку  пенсій,  протягом десяти  робочих  днів  з  дня одержання відповідного рішення.  При цьому в цей же  строк  страхувальник,  банк  чи  організація,  яка здійснює виплату і доставку пенсій,  має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним    обов'язковим    письмовим   повідомленням   про   це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

    Відповідно до абзацу 8 ч. 3 ст. 106 Закону № 1058   у разі    якщо    страхувальник,    який    одержав    вимогу територіального  органу  Пенсійного  фонду  про  сплату недоїмки і протягом  десяти  робочих  днів  після  її  отримання  не  сплатив зазначену  у  вимозі  суму  недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією,  включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним  органом  Пенсійного  фонду,  або не оскаржив вимогу в судовому порядку,  а  також  у  разі  якщо  страхувальник  узгодив вимогу,  але  не  сплатив  узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги,  відповідний орган Пенсійного  фонду  звертається  в  установленому законом порядку і подає  вимогу  про  сплату  недоїмки  до  відповідного  підрозділу державної   виконавчої   служби.   У   зазначених  випадках  орган Пенсійного  фонду  також  має  право   звернутися   до   суду   чи господарського  суду  з  позовом  про  стягнення недоїмки.  У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до   господарського   суду   передбачені   законодавством   заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

   Відповідач рішення та вимоги у встановленому порядку не оскаржив, суми недоїмки, штрафу та пені не сплатив, а тому позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

   Відповідно до ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

    Керуючись ст.  158 - 163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

                                                    В И Р І Ш И В :

    Позов задовольнити повністю і стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Тополівка», с. Тополівка Семенівського району, вул. Гагаріна, 1, код 30849605, ( р/р 260055656 в АППБ «Аваль»), на користь управління Пенсійного фонду України в Семенівському районі, м. Семенівка, Червона площа, 49, код 23198171, ( р/р 2560730303185 МФО 343176 ), 2985,57 грн. страхових внесків, 481,32 грн. штрафних санкцій та 132,22 грн. пені.

     Постанова набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

     Якщо було подано  заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна  скарга  не  була  подана  у  строк, встановлений  цим Кодексом,  постанова суду  першої  інстанції  набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не  скасовано,  набирає  законної  сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява.  Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в  апеляційній скарзі.Заява  про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі.  Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після  подання заяви про апеляційне оскарження.

   Суддя                                                      Ю.В.Федоренко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація