Справа № 22-ц-1160/2012 Головуючий у I інстанції –Киреєв О. В.
У Х В А Л А
02 квітня 2012 року місто Чернігів
суддя апеляційного суду Чернігівської області Шемець Н.В., розглянувши матеріали апеляційної скарги Дочірнього підприємства «Аграрій» на ухвалу Носівського районного суду Чернігівської області від 16 березня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства «Аграрій» про розірвання договору оренди землі, стягнення орендної плати,
встановив :
Ухвалою Носівського районного суду Чернігівської області від 16 березня 2012 року було відкрите провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ДП «Аграрій» про розірвання договору оренди землі, стягнення орендної плати.
Не погоджуючись із вищевказаною ухвалою суду першої інстанції ДП «Аграрій» звернулось з апеляційною скаргою, строк на подання якої не пропущений у зв’язку з відсутністю в матеріалах справи доказів про отримання апелянтом копії оскаржуваної ухвали суду (супровідного листа, поштового повідомлення про отримання ухвали апелянтом).
Проте, дана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки апелянтом не сплачено судовий збір.
Порядок оплати та розміри ставок судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року.
Приписами частини 1 статті 4 даного закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна скарга подається до суду.
Враховуючи, що подання апеляційної скарги мало місце 28 березня 2012 року, судовий збір належить розраховувати виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», що складає 1073 грн.00 коп.
Відповідно до п.п.14 п. 1 ч.2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду належить сплатити судовий збір, який становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
У зв’язку з наведеним, за подання апеляційної скарги на ухвалу суду ДП «Аграрій» належало сплатити 107 грн. 30 коп. (1073,00Х0,1=107,3) за реквізитами р/р 31210206780002, отримувач – УДКСУ у м.Чернігові Державний бюджет, код ЄДРПОУ 38054398, банк одержувача: ГУДКСУ у Чернігівській області, МФО: 853592.
Крім того, в порушення вимог ст.295 ЦПК України в апеляційній скарзі зазначено, що скаргу підписав представник позивача ОСОБА_2, що не відповідає матеріалам справи, оскільки згідно довіреності (а.с. 18) ОСОБА_2 є представником ДП «Аграрій».
За таких обставин, вважаю за необхідне апеляційну скаргу залишити без руху, надавши апелянту строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. 121, ч.2 ст. 297 ЦПК України,
ухвалив :
Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Аграрій» на ухвалу Носівського районного суду Чернігівської області від 14 березня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства «Аграрій» про розірвання договору оренди землі, стягнення орендної плати - залишити без руху.
Запропонувати апелянту усунути зазначені в ухвалі недоліки апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії даної ухвали. Надати до канцелярії апеляційного суду Чернігівської області оригінал квитанції про сплату судового збору та виправлену апеляційну скаргу у кількості двох примірників.
Копію ухвали направити Дочірньому підприємству «Аграрій».
Роз’яснити, що в разі невиконання вказаних вимог апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.
Суддя апеляційного суду Чернігівської області ОСОБА_3