Судове рішення #46486655

Київський районний суд м. Полтави

Справа № 2-5701/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

22.10.2010 року Київський районний суд м. Полтави в складі:

головуючого судді Яковенко Н.Л.

при секретарі Слепченко Я.В.,

за участю позивача ОСОБА_1,

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 05 серпня 2010 року звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів на своє утримання.

Посилалась на те, що з відповідачем ОСОБА_2 16 жовтня 1986 року уклала шлюб, мають повнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка навчається. Вказувала, що на даний час не працює, перебуває на обліку в Полтавському міському центрі зайнятості, тривалий час хворіла, перебувала на лікуванні, отримала третю групу інвалідності. Відповідач має значні грошові збереження, але матеріальної допомоги не надає.

В поданій до суду позовній заяві просила суд стягнути з відповідача на її користь на утримання аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 1500 грн.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 повністю підтримала позовні вимоги, посилалась на викладені в заяві обставини. Просила суд стягнути з відповідача аліменти на своє утримання в твердій грошовій сумі в розмірі 1500 грн.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги не визнавав. Пояснив, що з відповідачем тривалий час проживають окремо, постійно шляхом надіслання грошових переказів надає матеріальну допомогу як позивачу ОСОБА_1, так і повнолітній доньці. На даний час не працює, єдиним джерелом доходів є пенсія, тому не має можливості надавати позивачу матеріальну допомогу. В задоволенні позовних вимог просив відмовити в повному обсязі.

Заслухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши зібрані в справі докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони з 16 жовтня 1986 року перебувають в зареєстрованому шлюбі, питання про розірвання шлюбу є предметом судового розгляду.

Також встановлено, що сторони мають повнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка постійно поживає з позивачем.

Як встановлено судом, сторони проживають окремо, постійним місцем проживання відповідача станом на час розгляду справи в суді є Російська Федерація.

Також встановлено, що позивач ОСОБА_1 не працює, перебуває на обліку в Полтавському міському центрі зайнятості.

Позивачу ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, 08 червня 2010 року встановлено безстроково третю групу інвалідності.

Відповідно до ст. 76 Сімейного кодексу України право на утримання має той з подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий з подружжя може надавати матеріальну допомогу.

Оскільки позивач ОСОБА_1 є інвалідом 3 групи, остання згідно з нормами закону є непрацездатною.

Згідно зі ст. 75 СК України один з подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Позивачу ОСОБА_1 Полтавським міським центом зайнятості припинено виплату допомоги по безробіттю, вона є непрацездатною, суд приходить до висновку, що вона не є такою, що потребує матеріальної допомоги.

Також судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 станом на час розгляду справи не працює, отримує пенсію за вислугу років. Також встановлено та не оспорювалося позивачем, що відповідач ОСОБА_2 постійно надає матеріальну допомогу шляхом надіслання грошових переказів повнолітній доньці ОСОБА_3, яка постійно проживає з позивачем.

За таких обставин, враховуючи, що відповідачем не надано до суду жодних доказів про знаходження на його утриманні інших осіб, суд приходить до висновку, що відповідач ОСОБА_2 має можливість надавати позивачу матеріальну допомогу.

Згідно з вимогами ст. 80 СК України аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення.

Тому суд, враховуючи, що відповідач є пенсіонером, має стабільний рівень пенсії, вважає за необхідне визначити розмір аліментів на утримання позивача саме в твердій грошовій сумі та із врахуванням рівня матеріального забезпечення ОСОБА_2 вважає за необхідне визначити їх в розмірі 1/10 частини всіх видів заробітку (доходів) відповідача щомісячно, тому позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача також підлягає стягненню на корить держави державне мито в сумі 51 грн., від сплати якого позивач звільнена та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 120 грн.

Керуючись ст. ст. 209, 213-215 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_5, мешканця Російської Федерації, Московська область, м. Люберці, 3-тє поштове відділення, в/ч 75360, ідентифікаційний номер 711304741350,

на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_7, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, аліменти на її утримання в розмірі 1/10 частини всіх видів заробітку (доходів) щомісячно, довічно, починаючи з 05 серпня 2010 року.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави державне мито у розмірі 51грн.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ в розмірі 120 грн.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Н.Л.Яковенко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація