Справа № 2-4046/09
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
28 квітня 2009 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого судді Грищенко І.О.
при секретарі Дворніченко Г.О.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
20.03.2009 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб, зареєстрований 11.02.1989 року в ОСОБА_3 «Центральний» між ним та ОСОБА_2, актовий запис № 339.
Позовні вимоги ОСОБА_1 мотивує тим, що сімейні стосунки не склалися через різні погляди на життя та ведення спільного господарства, втрату нормальних відносин. Шлюбні відносини з відповідачем припинено в січні 2009 року, тому вважає, що подальше спільне життя з відповідачем і збереження родини неможливо.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просив шлюб розірвати.
Відповідач на судове засідання не з’явилася, надала суду письмову заяву, в якій позовні вимоги визнає, просить справу розглядати у її відсутність у попередньому судовому засіданні, не заперечує проти розірвання шлюбу.
Приймаючи до уваги, що відповідач визнала позовні вимоги позивача в повному обсязі, визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси третіх осіб, суд ухвалює рішення у попередньому судовому засіданні.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги законні, обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судовим розглядом справи встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 11.02.1989 року в ОСОБА_3 «Центральний», актовий запис № 339.
Від шлюбу мають неповнолітнього сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Протягом подружнього життя відносини не склалися через різні погляди на життя та ведення спільного господарства. Шлюбно-сімейні відносини між сторонами припинено в січні 2009 року, загальне господарство не ведуть, проживають окремо, при цьому позивач вважає, що відновити родину неможливо, а тому шлюб необхідно розірвати.
Відповідно до ст. 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Позивач не висловлює вільної згоди на подальше перебування у шлюбі з відповідачем.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 57-60, 130, 174, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.110 Сімейного Кодексу України, ст. 51 Конституції України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 11.02.1989 року в ОСОБА_3 «Центральний» між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, актовий запис № 339 –
р о з і р в а т и.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 державне мито на користь держави в розмірі 17 (сімнадцять) грн. ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.
Рішення може бути оскаржене в палату по цивільних справах апеляційного суду Харківської області через суд І інстанції, шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подачею після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий: