Судове рішення #4644931

справа № 2-739/09

РІШЕННЯ

Іменем України

м. Арциз                                                                             23 березня 2009 року    

Арцизький районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді Гусєвої Н.Д.,

при секретарі Максимчук О.І.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Арцизі Одеської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Свої вимоги позивачка обґрунтовує тим, що 19.02.1994 року вони з відповідачем уклали шлюб, від якого у них народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Починаючи з червня 2007 року по теперішній час вони проживають окремо, припинили подружні стосунки, внаслідок виникнення між подружжям постійних свар та скандалів, з причини подружніх зрад з боку відповідача. Таким чином позивачка прийшла до висновку, що подальше спільне життя з відповідачем та збереження сім’ї не можливе.

У судовому засіданні позивачка позовну заяву підтримала. На примирення не погодилася. Просить розірвати шлюб і не надавати строк для примирення.

Відповідач у судовому засіданні позов визнав, на розірвання шлюбу погодився без надання строку для примирення.

Вислухавши пояснення позивачки, відповідача, вивчивши матеріали справи, суд уважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Сторони знаходяться у шлюбі, зареєстрованому 19.02.1994 року Кодимським відділом РАЦС Одеської області, актовий запис № 15 (а.с.6). Шлюб у сторін перший. Від шлюбу одна неповнолітня дитина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5) .

В судовому засіданні встановлено, шлюб носить формальний характер. Сторони фактично припинили подружні стосунки, відносини не підтримують, спільно не проживають. Суперечки матеріального характеру, майнових претензій один до одного в них немає, спірне майно відсутнє. За таких обставин суд вважає, що сім’я розпалася, подальше спільне проживання сторін і збереження їхньої родини неможливо, родина сторін розпалася остаточно й шлюб між ними варто розірвати. Шлюб перший.

Висновки суду підтверджуються поясненнями позивача, відповідача, матеріалами справи.

У відповідності до ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, коли буде встановлено, що подальше сумісне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Відповідно до ст.130 ч.4 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України.

Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем вимог позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позиву не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

При розірванні шлюбу витрати покласти на відповідача ОСОБА_2

На підставі ч. 3 ст. 105, керуючись ст.ст. 104, 110 - 112 СК України, ст.ст. 15, 30, 57-60, 64, 88, 130, 158, 174, 208, 209, 215 ЦПК України, суд –

вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1 – задовольнити повністю.  

Шлюб, зареєстрований 19 лютого 1994 року Кодимським районним відділом реєстрації актів громадянського стану Одеської області, актовий запис №15, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 – розірвати .

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з відповідача ОСОБА_2, державне мито в дохід держави в розмірі 17 гривень, ОСОБА_1 від сплати держмита звільнити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Одеської області через Арцизький районний суд Одеської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя

Арцизького районного суду                                                             ОСОБА_4

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація