Копія
Справа № 2-487/09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 квітня 2009 року Кам”янка-Бузький районний суд Львівської області в складі
головуючого судді Назаркевича М.М.
при секретарі Крикавській У.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кам”янка-Бузька справу за позовом ОСОБА_1 до Стародобротвірської сільської ради, третя особа: відділ архітектури і містобудування Кам”янка-Бузької райдержадміністрації про визнання права власності на самочинне будівництво,
встановив:
позивач ОСОБА_1 просить суд постановити рішення, яким визнати за ним право власності на самочинно збудований гараж і прибудову до літньої кухні вАДРЕСА_1, зобов”язати Червоноградське МБТІ за ним право власності на самочинно збудоване нерухоме майно.
Свою заяву мотивує тим, що у 2007 році поруч із будинком, в якому проживає, і який належить йому на праві спільної часткової власності, по АДРЕСА_1 він за власні кошти збудував прибудову до літньої кухні і гараж.
Вищезгадане будинковолодіння, згідно з рішенням виконавчого комітету Стародобротвірської сільської ради № 109 від 17.12.2008р., на праві спільної часткової власності належить: ОСОБА_1 - тобто йому; ОСОБА_2 - його дружина; ОСОБА_3 і ОСОБА_4- його діти; ОСОБА_5 - його мама (посмертно).
Через свою необізнаність він не виготовив документів необхідних для ведення будівництва відповідно до вимог чинного законодавства.
Збудувавши приміщення за рахунок власних коштів, згідно ст. 328 ЦК України, він має право набути право власності в судовому порядку шляхом визнання права власності на самочинне будівництво, оскільки така процедура набуття права власності не заборонена, а дозволена законом.
Крім цього, згідно ст. 331 ЦК України, право власності на нову річ, яка створена особою, набувається, якщо інше не встановлено законом, а особа, яка створила річ зі своїх матеріалів, являється власником цієї речі.
Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно (ч.З ст.376 ЦК України).
Здійснене ним самочинне будівництво не порушує інтересів інших співвласників будинку. Вони не заперечують проти визнання ним права власності на вищезгадане майно, що, при необхідності, можуть підтвердити особисто в судовому засіданні.
У зв'язку з таким станом речей, він змушений звернутись до суду для визнання за ним, ОСОБА_1, права власності на самочинно збудований гараж і прибудову до літньої кухні в АДРЕСА_1.
В попередньому судовому засіданні позивач позов підтримала, покликаючись на мотиви викладені в позові.
Представник відповідача Стародобротвірської сільської ради Кам”янка-Бузького району у попередньому судовому засіданні проти позову не заперечив.
Представник третьої особи Відділ архітектури і містобудування Кам”янка-Бузької РДА у попередньому судовому засіданні просить вирішити справу на розсуд суду.
Суд, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, третьої особи, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов слід задоволити. Підставність позову стверджується наступними документами: свідоцтвом про право на спадщину за законом; свідоцтвом про право особистої власності на будівлі; рішенням Стародобротвірської сільської ради від 17.12.2008 р.№109; технічним паспортом на житловий будинок АДРЕСА_1 від 02.02.2009 р.; листом Червоноградського МБТІ від 02.02.09 р.
Згідно ч.3 ст.376 ЦК України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельні ділянці, що не була відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже забудоване нерухоме майно..
Згідно ч.5 ст.376 ЦК України на вимогу власника земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на самочинно збудоване на земельній ділянці нерухоме майно, якщо це не порушує права інших осіб.
Таким чином, суд приходить до висновку, що за таких обставин, коли при здійсненні самочинного будівництва інтереси та права інших осіб не порушені, а отже є підстави визнати за позивачем право власності на самочинно збудоване нерухоме майно, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1
Керуючись ст.ст. 15, 130, 174, 212-215, 218,367 ЦПК України, ст.ст..376 ч.3,5 ЦК України, суд
вирішив:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно збудоване нерухоме майно, а саме: прибудову до літньої кухні (2,80х6,80)+ (4,48х2,55) гараж (7,0х6,08), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Червоноградському МБТІ зареєструвати за ОСОБА_1 право власності на самочинно здійснюване нерухоме майно, а саме: прибудову до літньої кухні (2,80х6,80)+ (4,48х2,55) гараж (7,0х6,08), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскарженим до апеляційного сулу Львівської області протягом 20 днів, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду.
Рішення не оскаржувалося і набрало законної сили 19 квітня 2009 р.
Суддя/підпис/:
З оригіналом згідно
Суддя Кам”янка-Бузького районного суду
Львівської області НазаркевичМ.М.