Судове рішення #4642209
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 10-93/08                                                       Головуючий по 1 інстанції

Категорія ст. 236-2                                                                       КУЧЕРЕНКО В.Г.

КПК України                                                                 Доповідач в апеляційній інстанції

                                                                                                    СУХОДОЛЬСЬКИЙ М.І.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

"21" березня 2008 р. Колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:

головуючого                       СУХОДОЛЬСЬКОГО М.І.

суддів                                  КЕКУХА В.Ф., ТАПАЛА Г.К.

за участю прокурора       ГАСИЧ О.В.

розглянувши кримінальну справу за апеляцією прокурора Рейдало Ю.Д. на постанову Придніпровського районного суду м. Черкаси від 28.02.2008 p., якою скаргу ОСОБА_1 на постанову старшого помічника прокурора Соснівського району м. Черкаси ОСОБА_2 від 28.09.2007 року про відмову в порушенні кримінальної справи задоволено.

Постанову старшого помічника прокурора Соснівського району м. Черкаси від 28.09.2007 року про відмову в порушенні кримінальної справи відносно головного лікаря ЧОПНД ОСОБА_3., заступника головного лікаря ОСОБА_4, завідуючої поліклінікою ОСОБА_5. та лікарів-психіатрів ОСОБА_6., ОСОБА_7, ОСОБА_8. скасовано.

Матеріали про відмову в порушенні кримінальної справи повернуто прокурору для додаткової перевірки.

Згідно постанови суду ОСОБА_1звернулася зі скаргою до суду, в якій просила постанову прокурора про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно працівників психіатричної лікарні скасувати, посилаючись на те, що прокуратурою проведено перевірку поверхово, не виконані вказівки генеральної прокуратури, судів тому і безпідставно та необгрунтовано відмовлено в порушенні кримінальної справи.

Прокурором, що приймав участь у розгляді справи в суді 1 інстанції подана апеляція, в якій він просить постанову судді скасувати з підстав невідповідності висновків суду фактичним обставинам справи, а матеріали направити на новий судовий розгляд в той же суд, але в іншому його складі.

На апеляцію прокурора заявником ОСОБА_1подано заперечення, в якому вона просить суд апеляцію прокурора залишити без задоволення, а постанову суду без змін, посилаючись на те, що органами прокуратури не виконані вказівки Генеральної прокуратури та рішення судів по даному питанню.

Заслухавши доповідь судді, думку прокурора в підтримку апеляції, вивчивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляція прокурора задоволенню не підлягає, виходячи з наступних підстав.

За змістом ст. 97 КПК України розгляд заяв та повідомлень про злочини полягає в оцінці їх за формою та змістом. При цьому з'ясовуються такі обставини:

- чи є заява про злочин, що готується або вчинений, приводом до порушення кримінальної справи;

· чи є у фактах, про які повідомлено, ознаки злочину;

· чи є в діях, про які повідомлено, будь-який конкретний склад злочину;

· чи відомо круг осіб, причетних до вчинення конкретного складу злочину;

· якими фактичними даними підтверджуються названі вище обставини;

· чи є необхідність у проведенні додаткових перевірних дій, спрямованих на з'ясування тих або інших обставин;

· чи додержані права заявника та інших зацікавлених осіб і які додаткові заходи необхідно вчинити;

· чи є сукупність одержаних відомостей достатньою для прийняття підсумкового рішення, передбаченого законом.

У необхідних випадках проводиться перевірка заяв і повідомлень про злочини, яка полягає у провадженні процесуальних та інших передбачених законом і підзаконними актами дій по збиранню, дослідженню, перевірці і оцінці доказів.

Як свідчать матеріали справи органами прокуратури вимоги ст. 97 КПК України належним чином не виконані, що призвело до тяганини в справі, прийняття необгрунтованих рішень про відмову в порушенні кримінальної справи, які неодноразово скасовувалися різними посадовими особами і судами та вплинуло на захист законних прав і інтересів заявниці.

Основний зміст діяльності з перевірки заяв і повідомлень про злочини полягає у встановленні наявності або відсутності в події, що досліджувалась, ознак злочину

З метою належної перевірки заяви ОСОБА_1про вчинений злочин, необхідно виконати наступне:

· ким і коли видане направлення на поміщення ОСОБА_1в психоневрологічний диспансер для обстеження чи лікування?

· чи видавалося таке направлення взагалі?

- на підставі якого документа ОСОБА_1була поміщена для обстеження чи лікування в даний медичний заклад?

· хто безпосередньо прийняв і помістив для обстеження ОСОБА_1з працівників диспансеру? При цьому перевірити виконання працівниками диспансеру інструкцій і правил прийому осіб, що поступають на обстеження та лікування.

· ким і на якій підставі було прийнято рішення про первинний комісійний огляд ОСОБА_1

· вилучити та оглянути з дотриманням норм КПК України журнали реєстрації вхідної документації, журнали обліку огляду осіб, які поступають на обстеження інші медичні документи, які складаються при проведенні огляду таких осіб за вказаний період;

· встановити хто вніс записи в медичну картку обстежуваної ОСОБА_1 на підставі чого?

· встановити хто і на підставі яких документів направляв відомості про знаходження на обстеженні(обліку) ОСОБА_1в психоневрологічному диспансері в різні органи та установи області?

Слід зазначити, що Черкаський обласний психоневрологічний диспансер не відносить до лікувального закладу загального типу, а є спеціальним лікувальним закладом куди особи, правоохоронними органами в добровільному порядку не доставляються.

Перевірку вище вказаних обставин слід провести шляхом встановлення осіб, причетних до даної події, їх опитування, додаткового опитування заявниці, вилучення та огляду вказаних документів та проведення інших перевірочних дій з метою встановлення наявності чи відсутності ознак злочину.

Зібраним в справі доказам дати належну правову оцінку та прийняти законне обґрунтоване рішення по вказаній заяві ОСОБА_1

Оскільки органами досудового слідства належним чином заява ОСОБА_1не перевірена, не виконані вказівки представника Генеральної прокуратури(а. с 7-8 т. 4) тому апеляцію прокурора слід залишити без задоволення, а постанову судді без змін.

На підставі викладеного, керуючись ст. 382 КПК України, колегія суддів, -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляцію помічника прокурора Соснівського району м. Черкаси на постанову Придніпровського районного суду м. Черкаси від 28.02.2008 року, якою скасовано постанову старшого помічника прокурора Соснівського району м. Черкаси від 28.09.2007 року про відмову в порушенні кримінальної справи відносно працівників Черкаського обласного психоневрологічного диспансеру, залишити без задоволення, а постанову суду без змін.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація