Справа № 2- 28/ 2007 p.
РІШЕН НЯ
ІМ'Я М УКРАЇНИ
24 січня 2007 р. Середино-Будський райсуд Сумської області у складі:
головуючої - судді - Дубінчиної Т.М.
при секретарі - Малиновській Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. С-Буді цивільну справу за позовомОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної допомоги ( аліментів) у зв'язку з навчанням сина, -
встановив:
Позивачка звернулась до суду з заявою, в якій просить стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1/4 частини заробітку кожного місяця на її користь на утримання сина ОСОБА_3 у зв'язку з його навчанням.
Свої вимоги вона обґрунтовує тим, що з відповідачем вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з ІНФОРМАЦІЯ_1 року. У теперішній час шлюб розірваний. Мають спільного сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2народження , який у теперішній час навчається у ІНФОРМАЦІЯ_3. У теперішній час відповідач з сім'ю не проживає ,не надає необхідну допомогу на навчання дитині. Син потребує матеріальної допомоги, яка пов'язана з витратами, на харчування, одяг, на придбання навчальних посібників та інше, але батько відмовився надати таку допомогу сину, незважаючи на те, що має таку можливість. Вона, позивачка ,хворіє, отримує маленьку пенсію по інвалідності .Відповідач працює водієм у ІНФОРМАЦІЯ_4 ,отримує зарплату і має можливість надати таку допомогу - Просить стягнути матеріальну допомогу на навчання сина у розмірі 1/4 частини заробітку щомісячно.
У судове засіданні позивачка не з'явилась, надала суду письмову заяву, в якій просить справу розглянути за її відсутністю, позов підтримує повністю.
ВідповідачОСОБА_2 позовні вимогиОСОБА_1 визнав повністю, згоден платити аліменти у зв'язку з навчанням сина.
Суд, розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані і підлягають задоволенню на підставі ст.ст. 199,200 Сімейного Кодексу України.
Згідно ч.1 СТ.199 Сімейного Кодексу України: „ Якщо неповнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують допомоги, батьки зобов'язані утримувати її до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати таку допомогу."
Згідно СТ.200 Сімейного Кодексу України: „Суд визначає розмір аліментів на повнолітню дочку, сина у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку( доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст.182 цього Кодексу."
Судом встановлено, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, що вбачається з свідоцтва про народження останього (л.д.б).
Згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 дійсно навчається в вищевказаній школі, є учнем 11-Б класу і у зв'язку з навчанням потребує матеріальної допомоги . Відповідач працює ,отримує заробітну плату ,що підтверджу -
ється довідкою ІНФОРМАЦІЯ_4 і має можливість надавати допомогу у розмірі 1/4 частини заробітку щомісячно. Син знаходиться на утриманні матері, що підтверджується довідкою С-Будської міської Ради.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.15 , 81 ЦПК України, ст.ст.. 199,200,182 ЦПК України, суд, -
Вирішив:
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5р. народження, уродженця с. Жихове С-Будського р-ну Сумської області, мешканця АДРЕСА_1, працюючого водієм у ІНФОРМАЦІЯ_4, щомісячно аліменти у розмірі 1/4 частини заробітку на сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження на період його навчання у ІНФОРМАЦІЯ_3 тобто до ІНФОРМАЦІЯ_6 на користь його матері -ОСОБА_1, починаючи з 26.12.2006 року.
Рішення підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з відповідача судовий збір на користь держави у сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 7 грн. 50 коп. на користь ТУ ДСА Сумської області.
На рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення суду, а протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду може бути подана апеляційна скарга.
Рішення набране на комп'ютері і має силу оригіналу.
Суддя С-Будського райсуду Т.М. Дубінчина.