Судове рішення #46406616

Справа № 373/2782/14-ц



У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху



20 жовтня 2014 року           Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Овдієнко К.М.розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої джерелом підвищеної небезпеки,-


встановив:


Позовна заява не відповідає вимогам ст.119, 120 ЦПК України, оскільки до неї не додано документ, що підтверджує сплату позивачем судового збору та в ній не зазначено доказів, якими підтверджуються викладені в позові обставини.


Відповідно до вимог ч.5 ст.119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору чи документ, який надає право на звільнення від сплати судового збору ( посвідчення громадянина, віднесеного до 1 та 2 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи», посвідчення інваліда І та ІІ групи, тощо ).

Як вбачається з позовної заяви між сторонами має місце спір, який складається з кількох самостійних вимог.

Згідно вимог п.10 ч.1 ст.80 ЦПК України ціна позову визначається: у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.


Відповідно до Закону України «Про судовий збір» (із змінами внесеними від 4212-VІ від 22.12.2011) при зверненні до суду необхідно було сплатити судовий збір ставка, якого справляється за подання позовної заяви майнового характеру в розмірі 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.

При зверненні до суду з вимогою про відшкодування моральної шкоди, судовий збір справляється за подання позовної заяви про відшкодування моральної шкоди з ціною позову від 5 до 50 розмірів мінімальної заробітної плати – 1 відсоток від ціни позову.

Враховуючи вище викладене, позивачу необхідно було сплатити судовий збір за подання даного позову в розмірі 438, 23 грн.


Вказаний в додатку до переліку документів, що додаються до заяви доказ про сплату судового збору та копія постанови від 18.06.2014 по справі № 373/1546/14-п до матеріалів справи не додані.


          Відповідно до п.п. 5,6 ч.2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.




У позовній заяві відсутнє посилання на докази, якими підтверджуються обставини, що автомобіль фізично знищений та не підлягає ремонту; перебування позивача у трудових відносинах з ФОП ОСОБА_3 та у вимушеній неоплачувальній відпустці; укладення відповідачем договору про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності.


До позовної заяви додана копія квитанції до прибуткового касового ордера № 60 в нечитабельному вигляді, що унеможливлює прочитання зазначеного в ній тексту в повному обсязі.


Відповідно до ст. 121 ЦПК України заява залишається без руху, а позивачеві надається строк для усунення недоліків.

З метою усунення недоліків позивачеві необхідно додати документ про сплату судового збору та в позовній заяві повно викласти обставини справи, зазначивши вказані в ухвалі суду обставини та послатися на докази, що їх підтверджують.

Якщо позивач у встановлений судом строк усуне недоліки, на які вказано в ухвалі суду, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.

Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст.121 ЦПК України, -


ухвалив:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої джерелом підвищеної небезпеки залишити без руху і надати позивачеві строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали суду.


Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.


Ухвала оскарженню не підлягає.


                    

Суддя            ОСОБА_4



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація