Справа № 2-728/2009р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2009р. Сихівський районний суд м.Львова
в складі головуючого судді Борейка С.В.
при секретарі Шаповал І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до житлово-будівельного кооперативу №163, ОСОБА_2 Львівської державної нотаріальної контори про визнання права власності, -
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до відповідачів, в якому просить визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1. В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що 26.10.2008р. помер її чоловік ОСОБА_3, якому було надано як члену кооперативу квартиру АДРЕСА_2. За життя ОСОБА_3 повністю вніс пайовий вклад за вказану квартиру, проте не оформив право власності на неї. Після смерті чоловіка позивач залишилася єдиним спадкоємцем, однак в ОСОБА_2 Львівській державній нотаріальній конторі їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки за життя чоловік не оформив своє право власності на квартиру.
В судовому засіданні позивач позов підтримала, дала пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві, просить задоволити позов у повному обсязі.
Представник відповідача житлово-будівельного кооперативу №163 в судове засідання не з”явився, хоча був повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи, а тому справу можливо розглянути у його відсутності.
Представник відповідача ОСОБА_2 Львівської державної нотаріальної контори в судове засідання не з”явився, та подав суду заяву, в якій просить справу розглядати без його участі та на розсуд суду, а тому справу можливо розглянути у його відсутності.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню із наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.384 ЦК України, у разі викупу квартири член житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником.
Згідно ст.1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
26.10.2008р. помер чоловік позивача - ОСОБА_3, який був членом житлово-будівельного кооперативу №163, та якому належала квартира АДРЕСА_2. За життя ОСОБА_3 повністю вніс пайовий вклад за вказану квартиру, проте не оформив право власності на неї. Після смерті ОСОБА_3 позивач залишилася єдиним спадкоємцем, однак в ОСОБА_2 Львівській державній нотаріальній конторі їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки за життя її чоловік не оформив своє право власності на квартиру.
На підставі ст.ст.384, 1261 ЦК України, ст.ст.10, 11, 57-60, 209, 212-216 ЦПК України, суд,-
вирішив :
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_2.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий:
- Номер: 6/129/6/2017
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-728/2009
- Суд: Гайсинський районний суд Вінницької області
- Суддя: Борейко С.В.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.01.2017
- Дата етапу: 31.01.2017