Судове рішення #4639515
Справа № 22Ц - 1806/2009 р

Справа № 22Ц - 1806/2009 р.          Головуючий у 1 -й інстанції Верещак  A.M.

Категорія  01, 41,42                                  Доповідач в 2-й інстанції Малорода О.І.

 

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

5 травня  2009 року                                                                        м. Київ

Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:

головуючого: Малорода О.І.      

суддів: Оношко Г.М., Касьяненко Л.І.

при секретарі: Бистрій Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Київ

цивільну справу за апеляційною скаргою Білоцерківського національного аграрного університету на рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 28 листопада 2008 року в цивільній справі за позовом Білоцерківського національного аграрного університету до ОСОБА_1, ОСОБА_2 та неповнолітньої ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження про виселення з гуртожитку без надання іншого жилого приміщення ,  -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

В серпні 2008 року Білоцерківський національний аграрний університет звернувся із вказаним позовом в суд,  просив виселити відповідачів з кімнати № 109 малосімейного гуртожитку Білоцерківського національного аграрного університету,  який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.

Позовні вимоги обґрунтовував тим,  що вказана кімната в гуртожитку була надана подружжю ІНФОРМАЦІЯ_2 для проживання на період їхнього навчання в університеті,  який вони закінчили в 1996 році, проте в добровільному порядку не бажають виселятись з гуртожитку.

Рішенням Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 28 листопада 2008 року в задоволенні позову відмовлено.

В апеляційній скарзі позивач просить рішення суду скасувати,  ухвалити нове рішення,  яким позовні вимоги задовольнити,  посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права.

Перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог,  заявлених у суді першої інстанції,  колегія суддів приходить до висновку,  що апеляційна скарга підлягає задоволенню із наступних підстав.

Ухвалюючи рішення про відмову в задоволенні позову,  суд першої інстанції виходив із того,  що оскільки відповідачі після закінчення навчання продовжували проживати в гуртожитку, жиле приміщення не являє собою кімнату в гуртожитку, а є окремим ізольованим жилим приміщенням в багатоквартирному будинку для малосімейних, сплачують комунальні послуги  то законні підстави для виселення відповідачів відсутні.

Колегія суддів із вказаними висновками не погоджується,  поскільки вони не відповідають обставинам справи і не узгоджуються із вимогами закону.

Судом першої інстанції встановлено, що відповідачі навчались у Білоцерківському сільськогосподарському інституті ім. П.Л. Погребняка (на даний час Білоцерківський національний аграрний університет) і закінчили навчання в 1996 році.

15 вересня 1991 року сім'ї відповідачів у складі двох осіб за спеціальним ордером № 157 було надано кімнату № 109  в будинку для малосімейних по АДРЕСА_2 для тимчасового проживання на період їхнього навчання.

ІНФОРМАЦІЯ_1 у відповідачів народилась дочка ОСОБА_3, яка проживає разом з батьками у спірній кімнаті.

Вказаний житловий будинок по АДРЕСА_2 зареєстрований у виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради, як сімейний гуртожиток і перебуває і віданні позивача.

Відповідачі, після навчання, не перебувають в трудових відносинах з позивачем.

Відповідачі сплачують комунальні послуги за користування житлом.

Висновок суду першої інстанції про те,  що поскільки з часу закінчення відповідачами навчання по даний час вони продовжують проживати в гуртожитку,  сплачують комунальні послуги, жиле приміщення являється ізольованим, і тому відсутні підстави для виселення не ґрунтується на вимогах закону.

Відповідно до  ст. 132 Житлового кодексу України особи,  що навчались у навчальних закладах і вибули з них,  підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення з гуртожитку,  який їм було надано у зв'язку з навчанням.

Відповідно до п.27 Типового положення про студентський гуртожиток вищих навчальних закладів,  затвердженого наказом Міністерства вищої освіти СРСР від 3.09.1986 року № 623,  "Примірного положення про гуртожитки" затвердженого Постановою Ради Міністрів УРСР від 3.06.1986року№208,  Положення про студентський гуртожиток Білоцерківського державного аграрного університету після закінчення навчання у вищому учбовому закладі мешканці звільняють гуртожиток протягом двох тижнів після виходу відповідного наказу. Будь-яких пільг при виселенні студентів після закінчення навчального закладу в зазначених документах,  а також у  ст. 132 Житлового кодексу України не передбачено.

З часу закінчення навчання в університеті у відповідачів відсутнє право,  яке підлягає захисту відповідно до  ст. 15 ЦК України .

Поскільки при апеляційному розгляді справи встановлено неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права,  то відповідно до  ст.  309 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню із ухваленням нового рішення,  яким позовні вимоги  слід задовольнити.

На підставі  ст. 132 ЖК України відповідачів та їх дочку слід виселити з займаної ними кімнати, без надання іншого жилого приміщення.

На підставі  ст. 88 ЦПК України стягненню з відповідачів на користь позивача підлягають судові витрати в сумі 16 грн.

Керуючись  ст.  ст. 303 , 309 , 316 ЦПК України , ст. 132 ЖК України  колегія суддів, -

 

ВИРІШИЛА:

 

Апеляційну скаргу  - задовольнити.

Рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 28 листопада 2008 року скасувати і ухвалити нове рішення:

Позовні вимоги  - задовольнити.

Виселити з кімнати АДРЕСА_2  малосімейного гуртожитку Білоцерківського національного аграрного університету, без надання іншого жилого приміщення:  ОСОБА_1, ОСОБА_2 та їх неповнолітню дочку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.

Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь Білоцерківського національного аграрного університету судові витрати в розмірі  8 грн.  з кожного.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржене до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.

 

 

Головуючий :

 

Судді:

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація