Справа №2-а-2/2007 р. ПОСТАНОВА ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
19 січня 2007 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Білоуса М.В., при секретарі Йовса Я.С., з участю прокурора Чумак В.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Прилуках справу за позовом Прилуцького міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 до Прилуцької міської ради про визнання не чинним та скасування рішення Прилуцької міської ради, -
ВСТАНОВИВ:
03 вересня 2006 року рішенням 9 сесії 5 скликання Прилуцької міської ради, дана згода ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на передачу у комунальну власність житлового будинку АДРЕСА_1, який входить до пайового фонду СТОВ " Птахофабрика "Прилуцька" та розпорядження адресоване відділу комунальної власності міської ради на здійснення заходів щодо прийому-передачі вказаного майна у комунальну власність територіальної громади м.Прилук.
Підставою для прийняття такого рішення послужило звернення мешканців цього будинку- ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до депутата міської ради.
Не погоджуючись з прийняттям такого рішення, ОСОБА_1 звернувся з відповідною заявою до Прилуцької міжрайонної прокуратури про визнання рішення сесії в цій частині незаконним, посилаючись, що обумовлений будинок є однією з складових приміщень належних СТОВ " Птахофабрика " Прилуцька" та є власністю поряд з ним, інших пайовиків і без згоди яких не підлягає відчуженню.
У зв"язку з цим, Прилуцький міжрайонний прокурор опротестував дане рішення, однак такий був відхилений.
Як наслідок, прокурор звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом до Прилуцької міської ради, в якому із зазначених та інших підстав просить визнати рішення сесії щодо відхилення протесту та дачі згоди на приватизацію будинку по АДРЕСА_1, незаконним та скасувати.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав. При цьому, зазначив, що рішення сесії в цій частині не зачіпає будь-чиїх інтересів і не породжує юридичних наслідків, а тому вважає, що відсутні підстави для визнання його незаконним.
Заслухавши пояснення сторін, третіх осіб, дослідивши матеріали справи, суд знаходить доводи прокурора - позивача по справі, обґрунтованими на вимогах закону та такими, що підлягають задоволенню.
Як вбачається з матеріалів інвентарізаційно-технічної справи та інших документів , приміщення за вказаною адресою належало інкубаторній станції та переобладнане під житловий будинок.
В подальшому правонаступником інкубаторної станції стало КСП , а потому СТОВ " Птахофабрика Прилуцька" до пайового фонду якої, поряд з іншими виробничими приміщеннями , входить і будинок по АДРЕСА_1 та є спільною власністю пайовиків, одним із яких є ОСОБА_1
Згідно статуту СТОВ Птахофабрика "Прилуцька " відчуження майна належного пайовикам можливе тільки за рішенням загальних зборів товариства до яких ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з відповідними заявами не зверталися.
Відтак рішення сесії Прилуцької міської ради щодо дачі згоди на передачу обумовленого будинку у комунальну власність та відповідні розпорядження з цього питання не можна визнати чинними та вважати такими, що порушують законні права та інтереси співвласника майна ОСОБА_1
Керуючись ст.ст. 159-163,107, ч.3 ст.160 КАСУ України , ст.393 ЦК України, ст.36 Закону України " Про прокуратуру", Закону України " Про місцеве самоврядування" , суд,-
ПОСТАНОВИВ:
позов Прилуцького міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 до Прилуцької міської ради про визнання не чинним та скасування рішення Прилуцької міської ради - задовольнити.
Визнати рішення Прилуцької міської ради від 07 вересня 2006 року в частині щодо надання згоди на передачу майна, буд. АДРЕСА_1, у комунальну власність територіальної громади м.Прилук та рішення Прилуцької міської ради від 19 жовтня 2006 року, щодо протесту Прилуцького міжрайонного прокурора визнати незаконними та скасувати.
Постанова суду може бути оскаржена шляхом подачі впродовж 10 днів, з дня його проголошення, заяви про апеляційне оскарження із наступним поданням апеляційної скарги протягом 20 днів до апеляційного суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд.
ГОЛОВУЮЧИЙ