Судове рішення #4636963

                                            Справа 2-257/09 р.

                       

                       

                                                     

                                                             Р І Ш Е Н Н Я    

                                      І М Е Н Е  М    У К Р А Ї Н И  

    30 квітня 2009 року                    Іваничівський районний суд Волинської області

            в складі: головуючого-судді             Нєвєрова І.М.

           за участю : секретаря                                               Салатюк Г.В.

                       позивача                     ОСОБА_1                         представника відповідача             Мокійця А.Т.

     розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Іваничі справу за позовом   ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Старолішнянської сільської ради  про визнання права власності на  земельну ділянку ;

                                                           В С Т А Н О В И В :    

       

    Позивачі звернулися до суду з  позовом про визнання за ними права власності на спадкове майно, а саме: на земельну ділянку і в судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги, при цьому пояснила, що 3 лютого 1999 року вона з чоловіком ОСОБА_3. купили земельну ділянку площею 0,25 га, що знаходиться в с. Космівка Старолішнянської сільської ради. Договір купівлі-продажу земельної ділянки був складений на ім’я її чоловіка ОСОБА_3. і був підставою для відведення земельної ділянки і реєстрації її за чоловіком. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3. помер і після його смерті      вона  і дочка ОСОБА_2. мають право на спадкування Ѕ частки земельної ділянки, яка належала ОСОБА_3.В даний час  вони мають намір оформити  документи на спадкове майно на своє ім'я, але оформити спадщину нотаріально не можуть, оскільки   державний акт на право приватної власності на земельну ділянку ОСОБА_3. виданий не був, тому  право на спадкове майно може бути реалізовано   лише при зверненні до суду. Крім того, земельна ділянка була придбана під час шлюбу і їй належить Ѕ її  частина, тому просить визнати  за нею  право власності також  і  на Ѕ частину земельної ділянки.

    Представник Старолішнянської сільської ради в судовому засідання позов визнав повністю, не заперечує  проти його задоволення.

     Суд, заслухавши пояснення  позивача, представника відповідача, дослідивши  матеріали справи,  приходить до висновку,  що позов  підлягає до повного  задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що згідно договору купівлі-продажу від 3 лютого 1999 року, посвідченого державним нотаріусом Іваничівської державної нотаріальної контори та зареєстрованого в реєстрі за №91, ОСОБА_3. купив у ОСОБА_4. земельну ділянку площею 0,25 га, яка розміщена на землях, що знаходяться у віданні Старолішнянської сільської ради. Право  ОСОБА_4. на земельну частку розміром 0,25 га підтверджувалось державним актом на право приватної власності на землю серії І-ВЛ   № 030048, виданим 19.08.1998 року на підставі рішення Старолішнянської сільської ради. Однак, ОСОБА_3. договір купівлі -продажу в Іваничівському управлінні держкомзему не зареєстрував і державний акт на право приватної власності на земельну ділянку  йому виданий не був.

Відповідно до ст. 60 СК України та ст. 368 ч. 3 ЦК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить чоловікові  та дружині на праві спільної сумісної власності. Згідно ч. 1 ст. 70 СК України і ст. 370 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними. Земельна ділянка ОСОБА_3. була придбана за час шлюбу, таким чином, частки ОСОБА_3. та ОСОБА_5 є рівними і становлять по Ѕ частині земельної ділянки .

ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_3.  помер   і після його смерті відкрилась спадщина на майно, яке йому належало, зокрема і на Ѕ частину земельної ділянки.  Відповідно до ч.1 ст. 1261 ЦК України право на спадкування за законом у першу чергу мають дружина спадкодавця ОСОБА_1 та дочка ОСОБА_2. Позивачі  прийняли спадщину фактично, оскільки на час відкриття спадщини проживали разом із спадкодавцем, і протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України не заявили про відмову від неї.  Згідно ч. 1 ст. 1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців є рівними. Таким чином ,  позов   слід  задовольнити і визнати за кожним із позивачів  право власності на 1/4 частини земельної ділянки площею 0,25 га, яка знаходиться в с. Космівка на території Старолішнянської сільської ради. Крім того, позивачу ОСОБА_1 належить Ѕ частина даної земельної ділянки , тому необхідно визнати за нею право влатності на ѕ частини земельної ділянки.

    Керуючись ст. ст.60, 70 СК України, ст.ст. 368, 370 , 392, 1267, 1268, 1270 ЦК України, ст.ст. 10, 11,  60, 130,  212 - 215  ЦПК України,  суд,-

                                   

                                     В И Р І Ш И В :

    Позов задовольнити повністю.

Визнати за  ОСОБА_1 право власності  на ѕ частини земельної ділянки площею 0,25 га ,  розташованої на території с. Космівка Іваничівського району            ( території Старолішнянської сільської ради ), що згідно договору купівлі продажу від 03.02.1999 р. придбана ОСОБА_3. в ОСОБА_4.

Визнати за  ОСОБА_2 право власності  на ј  частини земельної ділянки площею 0,25 га , розташованої на території с. Космівка Іваничівського району                  ( території Старолішнянської сільської ради ), що згідно договору купівлі продажу від 03.02.1999 р. придбана ОСОБА_3. в ОСОБА_4.

    Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

    Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Іваничівський районний суд  шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги- протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження , або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

       

                       Суддя                                                      І.М.Нєвєров

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація