Справа №22ц-3635 2006 р. Головуючий у 1 інстанції Буймова Л.П.
Категорія 40 Доповідач Антоненко В.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Київської області
в складі: головуючого Антоненко В.І., суддів: Тракало В.В., Поліщука М.А.., при секретарі Муханько О.О.
розглянула у відкритому судовому засіданні у м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ЗАТ „Зеніт-сервіс" на ухвалу судді Фастівського міськрайонного суду Київської області від 20 липня 2006 року про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ „ІНФОРМАЦІЯ_1" про заборону переведення на роботу в іншу місцевість.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, перевіривши матеріали справи та доводи скарги, колегія судців
встановила:
У липні 2006 року ОСОБА_1 звернулась до суду з зазначеним позовом, у якому просила зобов'язати ТОВ „ІНФОРМАЦІЯ_1" не переводити її на роботу в іншу місцевість та не виселятися з нежилого приміщення за адресою: АДРЕСА_1. У порядку забезпечення позову просила заборонити будь-яким юридичним особам, державним органам, в тому числі органам державної виконавчої служби, вчиняти дії, направлені на виселення ТОВ „ІНФОРМАЦІЯ_1" з названого нежилого приміщення та створення перешкод у користуванні цим приміщенням.
Ухвалою судді Фастівського міськрайонного суду від 20 липня 2006 року у порядку забезпечення позову заборонено будь-яким юридичним особам, державним органам, у тому числі органам державної виконавчої служби, вчиняти дії, направлені на виселення ТОВ „ІНФОРМАЦІЯ_1" та створення перешкод у користуванні нежилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1.
В апеляційній скарзі ЗАТ „Зеніт-сервіс" просить скасувати ухвалу судді як постановлену з порушенням норм процесуального права.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до положень ст.ст. 151 - 152 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову в будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
З матеріалів справи вбачається, що позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про заборону переведення на роботу в іншу місцевість.
За таких обставин вжиті судом заходи забезпечення позову у вигляді заборони будь-яким юридичним особам, державним органам, в тому числі органам державної виконавчої служби, вчиняти дії, направлені на виселення ТОВ „ІНФОРМАЦІЯ_1" та створення перешкод у користуванні нежилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 не можна визнати співмірними із заявленими позовними вимогами, тому ухвала судді від 20 липня 2006 року як постановлена з порушенням вимог ч.3 ст.152 ЦПК України підлягає скасуванню.
Оскільки заява ОСОБА_1 містить вимоги про вжиття заходів забезпечення позову, які виходять за межі заявлених позовних вимог, а ухвалою Фастівського міськрайонного суду від 14 вересня 2006 року позов ОСОБА_1 до ТОВ „ІНФОРМАЦІЯ_1" про заборону переведення на роботу в іншу місцевість залишено без розгляду, колегія суддів прийшла до висновку про те, що у задоволенні вказаної заяви необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст. 312, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ЗАТ „Зеніт-сервіс" задовольнити.
Ухвалу судді Фастівського міськрайонного суду від 20 липня 2006 року скасувати і вирішити питання по суті. У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і касаційному оскарженню не підлягає.