Судове рішення #4635116

Справа №2-964/2009

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

             03 квітня 2009 року                                   Дергачівський районний суд Харківської області                                                                      

в складі:     головуючого судді -                                     - ОСОБА_1

                   при секретарі -                                               - ОСОБА_2,

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дергачі цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Русько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області, 3-тя особа: Дергачівська державна нотаріальна контора Харківської області “Про визнання права власності на частину жилого будинку з надвірними будівлями в порядку спадкування за законом”, -

В С Т А Н О В И В:

    ОСОБА_3 звернулася з позовом в Дергачівський районний суд до Русько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області, 3-тя особа: Дергачівська державна нотаріальна контора Харківської області про визнання права власності на частину жилого будинку з надвірними будівлями в порядку спадкування за законом.

    В підтвердження позову позивачка посилається на те, що згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно за №20214737 від 12.09.2008 року, наданого Дергачівським комунальним підприємством технічної інвентаризації „Інвенрос" жилий будинок з надвірними будівлями, що розташований за адресою: Харківська область Дергачівський район с. Руська Лозова вул. Островського №79 на праві спільної приватної часткової власності в 1\2   частині належить позивачці по справі ОСОБА_3, на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом (після смерті чоловіка ОСОБА_4, померлого 02.01.2001 року), засвідченого Дергачівською державною нотаріальною конторою 21.06.2004 року за реєстровим №1-1291. Інша 1/2 частина вказаного жилого будинку зареєстрована на праві спільної часткової власності за ОСОБА_5 (вітчимом чоловіка позивачки).

Свекор позивачки ОСОБА_5 помер в 1997 році. Ще за життя 04.03.1995 року ОСОБА_5 склав заповіт засвідчений Русько-Лозівською селищною радою, відповідно якого все майно, що йому належить (1\2 частина спірного майна) заповів ОСОБА_6.

Ні фактично ні юридично ОСОБА_6 спадщину не приймала і вказаному будинку  ніколи не проживала. ОСОБА_6 14.09.2004 року померла. Згідно довідки Третьої Харківської державної нотаріальної контори, заяв про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_6 ніхто не подавав, спадкова справа не заводилася.

Фактично після смерті ОСОБА_5 спадкоємцем на 1\2 частину спадкового майна був чоловік позивачки ОСОБА_4, який прийняв спадщину фактично шляхом вступу в управління нею, проживаючи у спірному домоволодінні, сплачував поточні платежі, обробляючи земельну ділянку, здійснюючи поточні ремонтні роботи в домоволодінні разом з дружиною – позивачкою по справі.

Після смерті ОСОБА_5 в спадковій частині жилого будинку проживали тільки позивачка з чоловіком.

Також остання постійно проживає у вказаному домоволодінні і до теперішнього часу: сплачує поточні платежі за користування послугами з газопостачання, електроенергії та інш., обробляє земельну ділянку, здійснює поточні ремонтні роботи в домоволодінні, користується вказаним домоволодінням в цілому, як його фактичний власник. Крім того, позивачка уклала договір страхування вказаної садиби, що підтверджується відповідним договором, укладеним на строк з 11.01.2007 по 10.01.2008 p.р., а також сплачує податок на землю.

Оскільки в спадковій 1\2   частині садиби ніхто до теперішнього часу не проживає, юридично в права на спадщину ніхто не вступив, а після смерті чоловіка позивачки (померлого   в 2001 році), в даному жилому будинку проживає тільки позивачка ОСОБА_3, тому остання бажає оформити на своє ім’я   право власності на вказану спірну 1\2   його частину, а тому змушена звернутись з даним позовом до суду.

    В судовому засіданні ОСОБА_3 підтримує свій позов і просить визнати за нею право власності на спірну 1\2 частину домоволодіння, яке розташоване:

          Відповідач, Русько-Лозівська сільська рада Дергачівського району Харківської області, в заяві просить заслухати справу без їх представника, з рішенням суду будуть згодні.

  Представник 3-ї особи Дергачівської державної нотаріальної контори Харківської області в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.

         Суд, заслухавши ОСОБА_3, дослідивши представлені докази по справі, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Судом було встановлено, що згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно за №20214737 від 12.09.2008 року, наданого Дергачівським комунальним підприємством технічної інвентаризації „Інвенрос" жилий будинок з надвірними будівлями, що розташований за адресою: Харківська область Дергачівський район с. Руська Лозова вул. Островського №79 на праві спільної приватної часткової власності в 1\2   частині належить  ОСОБА_3, на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом (після смерті чоловіка ОСОБА_4, померлого 02.01.2001 року), засвідченого Дергачівською державною нотаріальною конторою 21.06.2004 року за реєстровим №1-1291. Інша 1/2 частина вказаного жилого будинку зареєстрована на праві спільної часткової власності за ОСОБА_5 (вітчимом чоловіка позивачки).

Свекор позивачки ОСОБА_5 помер в 1997 році. Ще за життя 04.03.1995 року ОСОБА_5 склав заповіт засвідчений Русько-Лозівською селищною радою на все майно, відповідно якого належну йому 1/2 частину вказаного будинку і надвірних будівель заповів  ОСОБА_6.

Ні фактично ні юридично ОСОБА_6 спадщину не приймала і у вказаному будинку ніколи не проживала і не користувалась ним. ОСОБА_6 14.09.2004 року померла. Згідно довідки Третьої Харківської державної нотаріальної контори, заяв про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_6 ніхто не подавав, спадкова справа не заводилася.

Фактично після смерті ОСОБА_5 спадкоємцем на 1\2 частину спадкового майна був чоловік позивачки ОСОБА_4, який прийняв спадщину фактично шляхом вступу в управління нею, проживаючи в спірному домоволодінні, сплачував поточні платежі, обробляючи земельну ділянку, здійснюючи поточні ремонтні роботи в домоволодінні разом з дружиною – позивачкою по справі ОСОБА_3, відповідно до ст.549 ЦК України/в редакції 1963 року/

Після смерті ОСОБА_5 в спадковій частині жилого будинку проживали тільки позивачка з чоловіком.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 постійно проживає у вказаному домоволодінні і до теперішнього часу: сплачує поточні платежі за користування послугами з газопостачання, електроенергії та інш., обробляє земельну ділянку, здійснює поточні ремонтні роботи в домоволодінні, користується вказаним домоволодінням в цілому, як його фактичний власник. Крім того, ОСОБА_3 Уклала угоду страхування на вказану садибу, що підтверджується відповідним договором, укладеним на строк з 11.01.2007 по 10.01.2008 p.р., а також сплачує податок на землю.

    Оскільки в спадковій 1\2   частині садиби ніхто до теперішнього часу не проживає, юридично в права на спадщину ніхто не вступив, а після смерті чоловіка позивачки (померлого   в 2001 році), в даному жилому будинку проживає тільки позивачка ОСОБА_3, яка прийняла спадщину фактично, після смерті чоловіка ОСОБА_4, проживаючи у спадковому будинку і користуючись всім спадковим майном.

    Керуючись ст.ст. 10-11, 58-60, 209-215 ЦПК України, ст.ст.524-527,529548-549 ЦК України/в редакції 1963 року/, ст.ст.1258,1261,1268-1270 суд, -

В  И  Р  І  Ш  И  В:

    Визнати за ОСОБА_3  право власності на 1\2   частину жилого будинку з надвірними будівлями, що розташований за адресою: Харківська область Дергачівський район с. Руська Лозова вул. Островського №79 в порядку спадкування за законом, після смерті чоловіка ОСОБА_4, померлого 02.01.2001 року.  

     Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

             Суддя:                                                                               Остропілець Є.Р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація