Справа № 1-572/2006 p., 1-86/2007 p.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2007 року Крюківський районний суд М.Кременчука Полтавської області в складі : головуючого судді - Сьоря С.І. при секретарі - Бокатюк Ю.В., за участю прокурора -Ландар Є.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Кременчуці Полтавської області кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, раніше судимий 02.10.1992 року Крюківським районним судом М.Кременчука за ст..ст.140 ч.3, 43 КК України до 4 років 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією всього особистого майна, звільнений 30.04.1996 року по кінцю строку відбування покарання; 11.02.1997 року Кременчуцьким районним судом Полтавської області за ст..206 ч.2 КК України до 2 років позбавлення волі, звільнений 13.01.1999 року по кінцю строку відбування покарання; 11.05.2001 року Крюківським районним судом М.Кременчука за ст.. 142 ч.2 КК України до 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, відповідно до постанови Крюківського районного суду М.Кременчука Полтавської області від 19.04.2004 року звільнений від подальшого відбування покарання на підставі ст..81 КК України умовно достроково на невідбуту частину покарання 11 місяців 20 днів, у вчиненні злочину передбаченого ст.309 ч.1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1 вчинив злочин в сфері незаконного обігу наркотичних засобів при наступних обставинах.
09.09.2006 року близько 15 год. в потязі Кременчук - Полтава у раніше незнайомої йому та неустановленої в ході досудового та судового слідства особи ОСОБА_1 незаконно придбав за 30 гривень наркотичний опій ацетильований в кількості 2 мл., вага сухого залишку 0,125 грам, що знаходився в одноразовому медичному шприці об'ємом 5 мл., для власного вживання без мети збуту. Близько 15 год. 30 хв. ОСОБА_1 вийшов із потягу в М.Кременчуці на направився до знайомого АДРЕСА_1.
09.09.2006 року близько 16 год. АДРЕСА_1 вказаний наркотичний засіб, який ОСОБА_1 незаконно придбав, зберігав та перевозив без мети збуту у нього було вилучено працівниками міліції.
Свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину ОСОБА_1 визнав повністю, пояснивши , що вчинив його за обставин та по мотивам, які зазначені в описовій частині вироку.
Оскільки ніхто із учасників судового розгляду не оспорював доказів добутих по справі та фактичних обставин справи, і у суду не має сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, суд, за згодою підсудного та прокурора, в порядку ст..299 КПК України обмежив дослідження доказів по справі допитом підсудного та дослідженням матеріалів справи, що характеризують підсудного як особу.
Поскільки підсудний ОСОБА_1 незаконно придбав, перевіз та зберігав без мети збуту, наркотичний засіб - опій ацетильований в кількості 2 мл., вага сухого опію 0, 125 грами, то суд його дії кваліфікує за ст..309 ч.1 КК України.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1 суд в повній мірі враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, а саме те, що це є злочин середньої тяжкості, всі конкретні обставини по справі, дані про особу підсудного, який на час вчинення злочину мав не зняті та не погашені у встановленому порядку судимості, по місцю проживання характеризується позитивно, примусового лікування від алкоголізму та наркоманії не потребує, є інвалідом другої групи та хворий на туберкульоз легень.
Обставинами, які пом'якшують покарання підсудного суд визнає - визнання вини та щире каяття у вчиненому, сприяння розкриттю злочину.
Обставиною, яка обтяжує покарання підсудного суд визнає рецидив злочинів.
2
З урахуванням вище викладеного суд вважає, що підсудному ОСОБА_1 потрібно призначити покарання необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів у межах санкції статті, що передбачає відповідальність за вчинений злочин у виді позбавлення волі.
Враховуючи те, що підсудний ОСОБА_1 у вчиненому щиро розкаявся, сприяв розкриттю злочину, по місцю проживання характеризується позитивно, є інвалідом другої групи, хворіє на хронічну форму туберкульозу легень, то суд приходить до переконання, що виправлення підсудного можливе без ізоляції його від суспільства та вважає за необхідне звільнити останнього від відбування покарання з випробуванням, в порядку передбаченому ст..ст.75,76 КК України.
Речові докази по справі - медичний шприц та наркотичний засіб необхідно знищити в установленому законом порядку.
По справі маються судові витрати на проведення судово - хімічної експертизи (а.с.18). Суд вважає за необхідне стягнути з підсудного вказані витрати, оскільки судові витрати покладаються на засудженого.
Керуючись ст..ст.323,324 КПК України,суд, -
ЗАСУДИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченого ст.309 ч.1 КК України та призначити йому покарання у вигляді 2 ( двох) років позбавлення волі.
На підставі ст.75,76 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 (один) рік., поклавши на нього під час іспитового строку наступні обов'язки:
не виїжджати за межі України без дозволу органів кримінально виконавчої системи повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання
періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально - виконавчої системи Речові докази по справі (а.с.13) медичний шприц об'ємом 5 мл., наркотичний засіб опій ацетильований сухою вагою 0, 125 грамів - знищити відповідно до вимог чинного законодавства.
Стягнути з засудженого ОСОБА_1 188 грн. 31 коп. судових витрат за проведення судово - хімічної експертизи на користь НД ЕКЦ при УМВС України в Полтавській області індекс 36037 одержувач НД ЕКЦ при УМВС України в Полтавській області код ЄДРПОУ 25574067 УДК в Полтавській області р/р 35220002003664 МФО 831019.
До набрання вироком законної сили міру запобіжного заходу відносно засудженого ОСОБА_1 залишити без змін - підписку про невиїзд.
Апеляція на вирок може бути подана до апеляційного суду Полтавської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.