Судове рішення #463171
Справа № 2- 2021/2006 p

Справа № 2- 2021/2006 p., № 2-349/2007 p.

 

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня року Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:

головуючого судді - Дядечка І.І.

при секретарі - Монт А.Ю.,

за участю представника позивача - юридичної особи - ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод» - Думчикової Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Кременчуці цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Крюківський вагонобудівний завод» до ОСОБА_1 про визнання втратившим право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод - звернувся до суду з позовною заявою, де просить постановити рішення, яким визнати відповідача - ОСОБА_1 -таким, що втратив право користування жилим приміщенням - кімнатою НОМЕР_1 гуртожитку АДРЕСА_1, зобов'язати відділення у справах ГІРФО Крюківського РВ УМВС України в Полтавській області зняти його з реєстрації в кімнаті НОМЕР_1 гуртожитку АДРЕСА_1. Також просить покласти на відповідача обов'язок по відшкодуванню судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, мотивуючи їх тим, що на балансі ВАТ «КВБЗ» знаходиться гуртожиток АДРЕСА_1. ОСОБА_1 з 28.08.2005 року по 19.06.2006 року перебував у трудових відносинах з ВАТ «КВБЗ», працюючи в якості учня слюсаря-зварника. Відповідач прописаний у гуртожитку АДРЕСА_1 ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод» і мав за собою право зайняття одного ліжко-місця у житловій кімнаті НОМЕР_1 на підставі ордеру НОМЕР_2, але за місцем прописки ОСОБА_1 без поважних причин не проживає з квітня 2006 року, за проживання і комунальні послуги не сплачує з липня 2005 року. В добровільному порядку ОСОБА_1 житло не звільняє.

Відповідач - ОСОБА_1 - до судового засідання повторно не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про час і місце судового засідання.

Третя особа - ВГІРФО Крюківського РВ КМУ УМВС України в Полтавській області про час та місце слухання справи була повідомлена належним чином, свого представника в судове засідання не направила, але завчасно направила на адресу суду лист, в якому просить розглянути справу у відсутності представника.

Суд, вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши і проаналізувавши представлені докази, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що на підставі наказу № 144 від 20.03.1997 року акціонерного товариства «Крюківський вагонобудівний завод» Про передачу гуртожитків на підставі рішення Ради акціонерів AT «КВБЗ», для розвитку реструктуризації підприємства, з метою скорочення витрат на утримання соціальної сфери, з 01.03.1997 року на баланс підприємства прийнято будівлю та основні засоби гуртожитку АДРЕСА_1.

Згідно довідки про склад сім"ї, в кімнаті НОМЕР_1 гуртожитку АДРЕСА_1 з 2000 року проживала сім'я в складі трьох чоловік: ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_1

ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зняті з реєстрації за вказаною адресою 16.09.2005 року та 28.09.2005 року відповідно, що підтверджується довідкою з ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод» НОМЕР_3.

 

2

 

Відповідач - ОСОБА_1 - залишився проживати в кімнаті НОМЕР_1 гуртожитку АДРЕСА_1, оскільки з 28.08.2005 року перебував у трудових відносинах з ВАТ «КВБЗ», працюючи в якості учня слюсаря зварника, і мав право зайняття одного ліжко-місця у вказаній житловій кімнаті.

На підставі наказу НОМЕР_4 наказом (розпорядженням) НОМЕР_5 про припинення трудового договору відповідача звільнено з ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод» з 06.05.2006 року в зв'язку з прогулами без поважних причин.

Згідно ст.132 ЖК України працівників підприємств, установ, організацій, які поселилися в гуртожитку в зв'язку з роботою, може бути виселено без надання іншого жилого приміщення в разі звільнення за власним бажанням без поважних причин, за порушення трудової дисципліни або вчинення злочину.

Крім того, судом встановлено, що з 1 квітня 2006 року ОСОБА_1 в кімнаті НОМЕР_1 гуртожитку АДРЕСА_1, не проживає, що підтверджується актами від 27.09.2006 року, 16.10.2006 року. Однак до цього часу з реєстраційного обліку він не знявся, що підтверджується довідкою з місця проживання про склад сім" і реєстрації НОМЕР_6.

Відповідно до ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім"ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Приймаючи до уваги те, що відповідач звільнений з роботи за порушення трудової дисципліни, а також те, що він відсутній у наданому йому жилому приміщенні понад встановлені законом строки, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 втратив право користування жилим приміщенням, наданим йому у зв'язку з роботою.

Таким чином, позовні вимоги ВАТ «Крюківський вагонобудівний завод» підлягають задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 10, 60, 79, 88, 212, 213, 215, 226 ЦПК України, ст.ст.71, 72, 132 ЖК України, суд,

РІШИВ:

Позов відкритого акціонерного товариства «Крюківський вагонобудівний завод» до ОСОБА_1 про визнання втратившим право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку - задовольнити.

Визнати ОСОБА_1 таким, що втратив право користування жилим приміщенням - кімнатою НОМЕР_1 гуртожитку АДРЕСА_1.

Зобов'язати ВГІРФО Крюківського РВ КМУ УМВС України в Полтавській області зняти ОСОБА_1 з реєстрації як не проживаючого в кімнаті НОМЕР_1 гуртожитку АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь відкритого акціонерного товариства «Крюківський вагонобудівний завод» 8 грн. 50 коп. судового збору та 7 грн. 50 коп. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ, сплачених при подачі позовної заяви.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Полтавської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація