Судове рішення #4630028

Справа № 2-0-112

2009 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

23 березня 2009 року                                   м.Харків

Червонозаводський районний суд міста Харкова у складі:

    головуючого – судді Шелест І.М.

    при секретарі – Буклей Л.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Харкова цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області, Харківський обласний військовий комісаріат про встановлення факту, що має юридичне значення – родинних відносин між фізичними особами, –

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеною заявою, в якій просила встановити той факт, що ОСОБА_2, який помер 25 грудня 2008 року, приходиться їй чоловіком.

В обґрунтування своєї заяви ОСОБА_1 зазначила, що з 17 березня 1952 року перебуває у шлюбі з ОСОБА_2, у 1952 році у них народився син ОСОБА_3.

Чоловік ОСОБА_1 був військовослужбовцем – офіцером збройних сил колишнього СРСР. У 1975 році, ОСОБА_2 був звільнений з військової служби за станом здоров”я та йому Харківським обласним військовим комісаріатом була призначена військова пенсія.

25 грудня 2008 року ОСОБА_2 помер у м. Харкові. На день смерть він мав статус ветерана війна – інваліда війни. У зв”язку з цим, ОСОБА_1 була визнана членом сім”ї померлого ветерана війни і Управлінням праці та соціального захисту населення Червонозаводської районної ради м. Харкова, 20 січня 2009 року було видано „посвідчення члена сім”ї загиблого”.

З моменту реєстрації шлюбу і до дня смерті, ОСОБА_1 і ОСОБА_2 проживали разом. Після смерті чоловіка проживає одна.

Враховуючи, що розмір пенсії чоловіка був значно вище за пенсію, яку вона отримує, відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення, осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, звернулася з відповідною письмовою заявою про призначення їй пенсії в разі втрати годувальника до Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян ОСОБА_4 управління фонду України в Харківській області.

Однак, у лютому 2009 року їй повідомили, що на даному етапі їй не може бути призначена пенсія за померлого чоловіка, через те, що у них з чоловіком різні прізвища, а саме прізвище заявника „Кисельникова”, а її чоловіка – „Кісельніков”.

Зазначена помилка у прізвищах відбулася у 1999 році під час обміну паспортів радянського зразку на національний – український зразок. При оформлені паспорту громадянина України, прізвище чоловіка ОСОБА_1 з російської мови було перекладено на українську мову і у паспорту було записано „Кісельніков”, а прізвище заявника – „Кисельникова”.

У зв”язку з вирішенням питання щодо призначення пенсії в разі втрати годувальника, просила суд встановити факт родинних відносин між нею та ОСОБА_2, який приходиться їй чоловіком.

У судовому засіданні предствник заявника ОСОБА_5 заяву підтримав у повному обсязі і пояснив суду, що заявник ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є його батьками, які проживали разом ІНФОРМАЦІЯ_1. З 1952 року вони перебували у шлюбі і проживали разом, як одна сім”я. Під час обміну паспортів радянського зразку на україниський зразок, була допущена помилка у прізвищах його батьків. А саме, у паспорті матері було вказано прізвище – „Кисельникова”, а у прізвищи батька – „Кісельніков”.

Після смерті ОСОБА_2, ОСОБА_1 звернулася до Управління пенсійного фонду України в Харківській області для оформлення пенсії, після померлого чоловіка. Їй було відмовлено, так як у паспортах подружжя були вказані різні прізвища.

Представник ОСОБА_4 управління пенсійного фонду України в Харківській області ОСОБА_6 проти заяви не заперечувала та вирішення спорави поклала на розгляд суду.

Предсавник Харківського обласного військового комісаріату ОСОБА_7 проти заяви не заперечував та пояснив, що ОСОБА_2 дійсно був пенсіонером Міністерства оборони України та до 01 січня 2007 року перебував на пенсійному обліку в Харківському облвійськоматі, а з 01 січня 2007 року до дня смерті, на пенсійному обліку – ОСОБА_4 управління пенсійного фонду України в Харківській області та його пенсійне забезпечення здійснювалося відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. За наявними данними в особовій справі ОСОБА_2, яка зберігається в облвійськкоматі, його дружиною значиться ОСОБА_1.

Суд, вислухавши заявника, представників заінтересованих осіб, вивчивши матеріали справи, знаходить заяву такою, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається зі Свідоцтва про народження від 11 березня 2003 року, виданого Ільїнською селещною радою Нижньоінгашського району Красноярського краю, Росія, актовий запис № 30, ОСОБА_8 (заявник) народилася 15 вересня 1932 року в с. Срединка Нижньоінгашського району Красноярського краю Росія. (а.с. 5).

Згідно зі Свідоцтва про народження від 04 березня 2003 року, виданого Рижиковською селещною радою, Росія, актовий запис № 68, „Кисельников Константин Иванович” народився 02 листопада 1927 року в с. Тарасково Даніловського району Ярославської області, Росія (а.с. 6).

Як вбачається із Свідоцтва про одруження, виданного на російській мові, 17 березня 1952 року „ОСОБА_9 и ОСОБА_10” зареєтрували шлюб. Після реєстрації шлюбу їм було присвоєнно призвища – „ОСОБА_9 и ОСОБА_11” (а.с. 7).

Згідно зі Свідоцтва про народження, від 01 грудня 1952 року, виданного бюро РАГС м. Тарту СРСР, актовий запис № 1207, 05 листопада 1952 року народився „Кисельников Анатолий Константинович”, його батьками є „ОСОБА_9 и ОСОБА_11”(а.с. 11).

Як вбачається із ордеру № 30987, виданного Ленінським Виконавчим комітетом м. Харкова, 28 січня 1976 року, „Кисельникову Константину Ивановичу” надано квартиру АДРЕСА_1, на сім”ю, що складається з трьох осіб: „ОСОБА_9, ОСОБА_1, ОСОБА_12К.” (а.с. 14).

Згідно Свідоцтва про право вланості на житло, виданного 17 березня 1994 року, квартира АДРЕСА_2 на праві спільної (сумісної) власноті належить ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с. 15).

Як вбачається із паспорту серії МН № 589765, який видано на ім”я „Кисельникової Марії Романівни”, прізвище російською мовою зазначено „Кисельникова Мария Романовна”(а.с. 8).

Як вбачається із паспорту серії ММ № 203456, який видано на ім”я „Кісельнікова Костянтина Івановича”, прізвище російською мовою зазначено „Кисельников Константин Иванович” (а.с. 9).

Згідно довідок КП „Жилкомсервіс” дільниці № 59 м. Харкова, ОСОБА_1 проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2. За вказаною адресою вона проживала разом з чоловіком ОСОБА_2, який помер 25 грудня 2008 року. На день смерті чоловіка, перебувала на його повному утриманні. В повторний шлюб не вступала. (а.с. 12, 13, 19).

За таких обставин, судом безспірно встановлено та не оспорювалося сторонами по справі, що чоловіком ОСОБА_1 є ОСОБА_2, який помер 25 грудня 2008 року в місті Харкові.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214, 215, 256, 259 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В :

Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області, Харківський обласний військовий комісаріат про встановлення факту, що має юридичне значення – родинних відносин між фізичними особами – задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, була дружиною померлого 25 грудня 2008 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, і перебувала з ним у шлюбі, який був зареєстрований 17 березня 1952 року за актовим записом № 15 Колєвальским районним РАГС Карельської автономної республіки Російської Федерації.

Рішення може бути оскаржено у апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Червонозаводський районний суд м.Харкова шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя                                     І.М. Шелест

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація