Судове рішення #4628287

                                                               Справа  № 2-а 352 - / 09/1223.

                     

                                    П О С Т А Н О В А

                                   Іменем          України

« 26»  березня  2009 року         Ровеньківський   міський  суд Луганської області  в  складі  головуючого

 судді                                                             Семенюк Т.Б.

при секретарі                                                 Скірневської Т.Б.

у  відкритому  судовому  засіданні  в  м.  Ровеньки   Луганської  області розглянувши  адміністративну  справу  за  позовною  заявою :

                  ОСОБА_1     до

                 УПРАВЛІННЯ  ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

                 НАСЕЛЕННЯ РОВЕНЬКІВСЬКОЇ ОСОБА_2

                 ЛУГАНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

                «Про  визнання   дії   незаконною»

                           В С Т А Н О В И В:

 

  Позивачка звернулася  30.01.  2009  року  до  суду  з  зазначеним позовом в  якому  просить  суд  визнати дії Управління  праці та  соціального захисту населення Ровеньківської  міської ОСОБА_2 Луганської області з відмови в  донарахуванні  їй державної  допомоги по  догляду за  дитиною до досягнення  нею трирічного  віку  у  розмірі мінімального  прожиткового  мінімуму  для  дітей  віком  до  6  років.

                         Зобов,язати Управління праці та соціального захисту

населення Ровеньківської міської ради  Луганській області   призначити  їй  щомісячну допомогу  по  догляду  за  дитиною до  досягнення  нею 3-річного віку  у  розмірах, що  дорівнюють  прожитковому  мінімуму  для  дітей  віком  до 6 років  в  сумі 557.00 грн,. щомісячно  , з 01.01.08 р   по 31.12.2008  року., зобов,язати відповідача виплатити  їй недоплачену  частину  допомоги  по  догляду  за  дитиною до  досягнення  нею  трирічного  віку    за  період з  19.11.  2007  року    по  31 .12.  2007  року, в  сумі-378.32  грн., за  період з 01.01. 2008  року  по 31.12. 2008  року  в  сумі-4753.80 грн. ,посилаючись  на  те, що  2 жовтня   2007 року   вона  народила дитину   ОСОБА_3,ю Дмитрівну

 

    23.01. 2009    року  вона  звернулася  до відповідача  з  заявою  про зобов,язання  сплачувати  їй грошову  допомогу, як  особі  по  догляду  за  дитиною  до  досягнення  нею  трирічного  віку  у  розмірах  прожиткового  мінімуму, але ж  їй  відмовили та  з  чим  вона  не  згодна.

  Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років (норма Закону, яка діяла до 2008 року).

Дію ч. 1 ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" на

2006     рік було зупинено Законом України "Про державний бюджет на 2006 рік".

Дію ч. 1 ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" на

2007     рік було зупинено пунктом 14 ст. 71 Закону України "Про державний бюджет на 2007 рік", але Рішенням Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09.07.2007 р.п. 14 ст. 71 (зупинення дії ч. 1 ст. 15 Закону) та абз. З ч. 2 ст. 56 (щодо встановлення допомоги у розмірі 90 грн.) Закону України "Про державний бюджет на 2007 рік" визнано таким, що не відповідають Конституції України ( є неконституційним).

З 2008 року частину 1 ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" було змінено на підставі Закону України "Про державний бюджет на 2008 рік", згідно якого вона була викладена у новій редакції, згідно якої допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку була встановлена у твердому розмірі 130 грн.

    Частина 2 статті 22 Конституції України передбачає: конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

У 2007 році прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років був з:

01.01.2007 р.-434 грн;

01.04.2007 р.-463 грн;

01.10.2007 р.-470 грн.

листопад 2007р      -470 грн.

грудень 2007 р-470 грн.

 за  період з 19.11.. 2007  року   по  31 грудня 2007 року   відповідач повинен  був  сплатити їй  недоплачену грошову допомогу по  догляду  за дитиною  в  розмірі –  378.32 грн.  За  період  з 01.01. 2008  року  по 31.12. 2008  року    відповідач  повинен  був  сплатити  недоплачену  грошову  допомогу  у  розмірі - 4753.80  грн.

У  судове    засідання   позивачка    не  з,явилася . Письмовою  заявою  від  24.02.  2009  року   позов  уточнила  Просила   суд  справу  заслухати  за її  відсутністю. Витзнати  дії  відповідача  неправомірними  тільки  по  виплаті допомоги  до  догляду  за  дитиною з 09.07. 2007  року  по 31.12. 2007  року.

  Представник    відповідача  з адміністративними  позивними  вимогами не  погодилася ,   та  суду пояснила

  З питання  отримання  допомоги  по  догляду  за  дитиною  до  досягнення  нею трирічного  віку  , відповідно  до  ст.. 15 Закону  України «  Про  державну допомогу  сім,ям з  дітьми»  у  2007  році:

   Розмір допомоги  відповідно  до п.3 прикінцевих положень Закону  України « Про  державну допомогу сім,ям з дітьми» № 2811-111 від 21.11. 1992 р. у  редакції, що  діяла на  момент призначення та  виплати визначався  Верховною ОСОБА_2 України в  законі  про Державний бюджет України на  відповідний  рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближанням до  прожиткового  мінімуму, але при цьому не може  бути нижчим за  величину, що дорівнює 25% зазначеного прожиткового мінімуму, а з 1  січня 2006  року-50 відсоткам цього  прожиткового  мінімуму.

  ст.. 56  Закону України «  Про  державний  бюджет  України на  2007  рік»  ,грн.

      Відповідно  до  рішення Конституційного Суду  України  від 14.12.2000  року №15-рп/2000 у  справі № 1-31/2000щодо відповідності Конституції  України (конституційності) Постанови Верховної ОСОБА_2  України «  Про чинність Закону  України «Про Рахункову палату», офіційного тлумачення положень ч.2 ст. 150 Конституції України, а  також ч2 ст. 70 Закону  України «  Про  Конституційний  Суд  України» стосовно  порядку виконання  рішень Конституційного Суду  України(справа  про  порядок виконання  рішень Конституційного Суду  України  необхідно  розуміти так, що закони, інші правові  акти або  їх окремі положення, визнанні  за  цим  рішенням неконституційними, не  підлягають застосуванню як  такі, що  відповідно  до ч2 ст. 152 конституції України втратили чинність з  дня  ухвалення Конституційним  Судом  України рішення  про    їх  неконституційність.

    Таким  чином,  відповідні  положення статей Закону  України «  Про  державний  бюджет на  2007  рік» що визнанні неконституційними  лише  з  дня  ухвалення Рішення Конституційного Суду України  від 9.07. 2007  року  № 6-рп/ 2007  у  справі № 1-29/2007, тобто з  9  липня 2007  року. Відповідно  зі  ст..  56 Закону  України «  Про  державний бюджет  України  на  2007  рік.» У  редакціях, що  діяла  на  момент  нарахування  та виплати  щорічної  разової  грошової допомоги, відповідно  до  Закону  України «  Про  державну допомогу  сім,ям  з  дітьми « здійснювалося у  розмірах встановлених законодавством  України що  діяли на момент  нарахування.

Вказане Рішення Конституційного Суду  України  від  09.07. 2007  року  № 6-рп/2007  ні в якому  разі не  може застосовуватися  до відносин  які були виконані  до його  ухвалення.

   Відповідно  до ст.. 4 покриття  витрат на виплату державної допомоги сім,ям з дітьми здійснюється за  рахунок коштів Державного бюджету субвенції  не  надходили до місцевих бюджетів УПЗСН не  мало  змоги виплатити допомогу  у  розмірі зазначеному  ст.. 15 Закону  України  «  Про  державну допомогу сім,ям  з дітьми.

 Управління  праці та  соціального  захисту  ,  є  органом  місцевого  самоврядування, тому,відповідно  до  ст.. 19 Конституції  України діє  у  межах своїх повноважень та  способом передбаченим Конституцією  і  законами  України.  На  підставі  ст.. 8 Закону  України «  Про  службу  в  органах  місцевого  самоврядування»  3 2493  від 07.06. 2001  року, одним з  основних обов,язків  посадовців органів  місцевого  самоврядування є дотримання Конституції  і  законів  України, інших нормативно- правових  актів органів  місцевого  самоврядування. За  порушення  вищенаведених  положень посадовці УПСЗН несуть  відповідальність у  встановленому  законом  порядку, як  і за невиконання нормативно-правових  актів.

     Вислухавши  представника    відповідача  , дослідивши  матеріали  справи,  суд  вважає,  що  адміністративні  позовні  вимоги   підлягають   частковому  задоволенню   з  наступних  підстав:

       Судом встановлено, що позивачка     2  жовтня 2007  року      народила  дитину –  ОСОБА_3,ю Дмитрівну       , що  підтверджено  свідоцтвом  про  народження  (а.с.8  )

 Судом встановлено, що  позивачка     за  період  з    19  листопада   2007 року  по  31грудня  2007    року   отримала допомогу  з  урахуванням  індексації в  розмірі:                  

                                  11.2007р   135.38 грн.

                                  12.2007р.- 144.10 грн.  

 

                       Відповідно  до ст.. 2 КАС  України завданням  адміністративного  судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у  сфері публічно-правових відносин від  порушень з  боку у точу  числі органів  державної влади. У  справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на  підставі, у  межах повноважень та  у спосіб, що передбачені Конституцією та  законами  України.

       Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в  Україні ґрунтується на  засадах, відповідно до  яких ніхто  не  може бути примушений робити те, що не  передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов,язані діяти лише на  підставі, в  межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

     1. Відповідно до ст. 46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років (норма Закону, яка діяла до 2008 року).

Дію ч. 1 ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" на

2006     рік було зупинено Законом України "Про державний бюджет на 2006 рік".

Дію ч. 1 ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" на

2007     рік було зупинено пунктом 14 ст. 71 Закону України "Про державний бюджет на 2007 рік", але Рішенням Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09.07.2007 р. п. 14 ст. 71 (зупинення дії ч. 1 ст. 15 Закону) та абз. З ч. 2 ст. 56 (щодо встановлення допомоги у розмірі 90 грн) Закону України "Про державний бюджет на 2007 рік" визнано таким, що не відповідають Конституції України ( є неконституційним)

.

З 2008 року частину 1 ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" було змінено на підставі Закону України "Про державний бюджет на 2008 рік", згідно якого вона була викладена у новій редакції, згідно якої допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку була встановлена у твердому розмірі 130 грн.

Відповідно до п. 5 Рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09.07.2007 р. рішення Конституційного Суду України  має преюдиціальне значення  для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними.

    Стаття 8 Конституції України передбачає: в України визнається і діє принцип верховенства права.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно - правові акти приймаються на основі Конституції України повинні відповідати їй.

     З оглядом  на   вказане, суд  вважає  за  можливим Зобов,язати Управління праці та соціального захисту  населення Ровеньківської міської ради  Луганській області  нарахувати   та  виплатити  за  рахунок  коштів Державного бюджету на  користь   позивачки    , відповідно до ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомогу по догляду за дитиною  ОСОБА_3,єю Дмитрівною  ІНФОРМАЦІЯ_1   ,до досягнення нею трирічного віку, у розмірі, встановленому законом прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років, який затверджено Законом України "Про державний бюджет України на 2007 рік", за  період  з 19  листопада   2007  року  по 31 грудня  2007  року  у  розмірі -

378.32грн.

У 2007 році прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років був з:

01.01.2007 р.-434 грн;

01.04.2007 р.-463 грн;

01.10.2007 р.-470 грн.

Розрахунок заборгованості за  період:  з 19.11. 2007  року  по  31  грудня 2007 року.

 за 12  днів  листопада 2007  року - 52.42 грн.

 470( 30 х12 -  135( 30х12)   грудень 2007 р: 470 – 144.10 = 325.90 грн.

  На  підставі  викладеного,  керуючись  ст  6-12 16. 17. 158, 160-163 КАС України  відповідно до  ст..8.22.46 Конституції  України, ч.1 ст. 15 Закону України «  Про державну допомогу  сім,ям з дітьми» від 22.03. 2001  року № 2334-111   суд ,-

                               П О С Т А Н О В И В:

        Позов  задовольнити частково

        Визнати дії Управління  праці та  соціального захисту населення Ровеньківської  міської ОСОБА_2 Луганської області з відмови в  донарахуванні  ОСОБА_1     державної  допомоги по  догляду за  дитиною  ОСОБА_3,єю Дмитрівною    ІНФОРМАЦІЯ_1   ,до досягнення  нею трирічного  віку за  період  з 19   листопада  2007  року по 31грудня 2007 року   - незаконними

      Зобов,язати Управління праці та соціального захисту

населення Ровеньківської міської ради  Луганській області  нарахувати   та  виплатити  за  рахунок  коштів Державного бюджету на  користь  ОСОБА_1       , відповідно до ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомогу по догляду за дитиною   ОСОБА_3,єю  Дмитрівною  ІНФОРМАЦІЯ_1 , до досягнення нею трирічного віку, у розмірі, встановленому законом прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років, який затверджено Законом України "Про державний бюджет України на 2007 рік", за  період  з 19 листопада     2007  року  по 31 грудня  2007  року  у  розмірі – 378.32 грн .

    Постанова  суду  може  бути  оскаржена  до  Апеляційного  суду Донецької області    через  Ровеньківський  міський  суд.

    Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої  інстанції подається  протягом  десяти  днів  з  дня  її  проголошення,  а  в разі  складання  постанови  у повному  обсязі відповідно  до  ст. 160 цього Кодексу -  з  дня  складання  в  повному  обсязі.  Апеляційна  скарга  на постанову  суду першої інстанції  подається  протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви  про  апеляційне оскарження

                 СУДДЯ                                 СЕМЕНЮК Т.Б.

           

 

                   

                       

                   

                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація