Судове рішення #4627261

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

23 квітня 2009 року                                                                                           Справа № 2а-1401/09/2370

15год. 20 хв.                                                                                                                                м.Черкаси

 

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Новікової Т.В.

при секретарі Комишній О.М.

за участю:

прокурора-ОСОБА_1. (посв. № НОМЕР_1.),

представника позивача-ОСОБА_2 (довір. №НОМЕР_2.)

відповідача-не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Канівського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Канівської об'єднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи-суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3про стягнення заборгованості зі сплати єдиного податку,

ВСТАНОВИВ:

 

      Канівський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Канівської об'єднаної державної податкової інспекції Черкаської області звернувся до суду з  позовною заявою від 12.02.2009р.              № НОМЕР_1до  фізичної особи-суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3про стягнення заборгованості  зі сплати  єдиного податку  у сумі 1187грн.49коп., з них: 1170грн.-сума податкового боргу та нарахована пеня у сумі 17грн.49коп. В обґрунтування позовних  вимог позивач, з посиланням на  Указ Президента України «Про  внесення змін до Указу Президента України від 03.07.1998р. № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та  звітності суб'єктів малого підприємництва» від 28.06.1999р., порядок видачі свідоцтва про сплату єдиного податку,  затвердженого Наказом ДПА України від 29.10.1999р. № 599, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 02.11.1999 р.№ 752/4045, вважає, що відповідач повинен  сплачувати  єдиний податок не пізніше 20 числа кожного місяця  в установленому порядку, однак ПП ОСОБА_3. не сплатив єдиного податку  в зазначений термін, внаслідок чого виникла недоїмка по сплаті єдиного податку, про що було надіслано листи з вимогою сплатити зазначений борг від НОМЕР_2 на суму 1170грн., від НОМЕР_3 та від НОМЕР_4 на суму 1187грн.49коп.

    Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

    Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча  про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У зв'язку з нез'явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за наявною у матеріалах справи адресою.

     Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора і представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з огляду на  таке.

ОСОБА_3, зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа виконавчим комітетом Канівської міської ради Черкаської області від 01.07.2008р. за № НОМЕР_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1 поставлений на облік у Канівській ОДПІ як платник податків 01.07.2008р. Згідно заяви від 01.07.2008р. перебуває на спрощеній  системі оподаткування, обліку та звітності з використанням праці найманих працівників, на підставі якої ПП ОСОБА_3. отримав свідоцтво від 01.07.2008р. серія НОМЕР_1 на здійснення підприємницької діяльності, а саме: ремонт будівель. Рішенням Канівської міської ради від НОМЕР_14 для даного виду діяльності щомісячної сплати   єдиного податку у розмірі  130грн.00коп. зі збільшенням ставки єдиного податку в зв'язку з використанням найманої праці на 50 відсотків за кожну особу, що разом складає 260грн.00коп.

   Згідно акту № 81/1701/2834607430 від 03.02.2009 року здійснено перевірку реєстраційної справи ПП ОСОБА_3, якою встановлено, що за період з 01.07.2008р. до Канівської ОДПІ звіти платника єдиного податку відповідачем не подавалися. Відповідно до висновку заборгованості перед бюджетом по ОСОБА_3 станом на 10.02.2009р. за відповідачем рахується заборгованість зі сплати єдиного податку у сумі 1187грн.49коп., що підтверджується також копією зворотнього боку облікової картки платника.

        Позивачем було надіслано на адресу відповідача першу та другу податкові вимоги № 1/40 від 12.01.2009р. та № 2/99 від 10.03.2009р., однак вони відповідачем отримані не були за відсутністю ОСОБА_3 за місцем проживання. В зв'язку з цим 05.02.2009р. було затверджено та розміщено на дошці податкових оголошень акт № НОМЕР_1. та акт № 9/24 від 09.04.2009р.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати єдиного податку та пені.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове  зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів  у  порядку  та у строки,  визначені цим Законом або іншими законами України.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності, запроваджена Указом Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” (в редакції Указу від 28.06.1999 № 746/99), передбачає особливий порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва шляхом сплати єдиного податку. Крім того єдиний податок не включено до переліку видів податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” від 25.06.1999 № 1251-ХІІ. Таким чином, терміни подачі розрахунку про сплату єдиного податку суб'єктом малого підприємництва встановлені саме вищевказаним Указом.

Відповідно до п. 1 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується  для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення  юридичної  особи  і у трудових  відносинах  з  якими, включаючи членів  їх  сімей,  протягом  року  перебуває  не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації  продукції.

Пунктом 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” передбачено, що ставка єдиного  податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних  осіб  встановлюється  місцевими  радами  за  місцем їх державної  реєстрації  залежно  від  виду  діяльності  і  не  може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа  сплачує єдиний  податок  щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

       Рішенням Канівської міської ради щомісячна сплата   єдиного податку є фіксована сума  130грн.00коп., а починаючи з вересня 2008 року-260грн.00коп. з врахуванням використання найманої праці.

Як вбачається з наведених норм, обов'язок зі сплати єдиного податку суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ставиться в залежність лише від належної реєстрації такої особи як суб'єкта підприємницької діяльності та застосування ним спрощеної системи оподаткування у відповідності з вимогами законодавства.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому  порядку,  але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу  платника податків.

Оскільки податкове зобов'язання відповідача не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання визнається судом податковим боргом.

Відповідач ПП ОСОБА_3. не сплачував єдиного податку у визначений законом строк.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

          На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 23.04.2009 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 29.04.2009р., про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Канівської ОДПІ у Черкаській області підлягають задоволенню .

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97,ч. 2 ст. 128, ст.ст. 158-163 КАС України, Черкаський окружний адміністративний суд -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

1.      Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.   Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3(АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1

            на користь  Державного бюджету України  через Канівську об'єднану державну податкову інспекцію (ІНФОРМАЦІЯ_1) заборгованість зі сплати єдиного податку та пені у сумі 1187грн.49коп.(одна тисяча сто вісімдесят сім гривень сорок дев'ять копійок).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

   Т.В.Новікова

 

 

 

Повний текст постанови виготовлено 29.04.2009 року

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація