Судове рішення #4626968

                                                    Справа 2-239/09 р.

                       

                       

                                                     

                                                               Р І Ш Е Н Н Я    

                                          І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И  

     12 травня  2009 року                    Іваничівський районний суд Волинської області

            в складі: головуючого-судді             Нєвєрова І.М.

            за участю : секретаря                                               Салатюк Г.В.

                 позивача                   ОСОБА_1.                        

     розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Іваничі справу за позовом     ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Старопорицької сільської ради про визнання права власності на  житловий будинок і  господарсько-побутові  будівлі ;

                                                               В С Т А Н О В И В :    

       

    Позивач звернулася до суду з позовом про визнання за нею права власності на Ѕ частину житлового будинку з господарсько-побутовими будівлями і в судовому засіданні підтримала позовні вимоги, при цьому пояснила,  що її дід ОСОБА_3, який проживав в АДРЕСА_1,  18 лютого 1993  року склав заповіт,  за яким  все належне йому на день смерті майно заповів їй та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_3. помер.                           В даний час  позивач має  намір оформити  документи на спадкове майно на своє ім'я, зокрема на Ѕ частину житлового будинку,  але оформити спадщину  нотаріально не може, оскільки ОСОБА_3.  при житті не оформив документи про  право власності на житловий будинок з надвірними будівлями. Відсутність правовстановлюючого документу на майно унеможливлює оформлення спадщини в нотаріальній конторі, тому позивач звернулася з позовом до суду.                                 Представник Старопорицької сільської ради в судове засідання не з’явився, від    сільського голови  Чабан Р.М. надійшла заява про те, що справу просить розглядати у відсутність  представника Старопорицької сільської ради, позовні вимоги визнає повністю, не заперечує проти визнання за позивачем права  власності на житловий будинок і господарсько-побутові будівлі.

    Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, причини неявки не повідомив , клопотань про перенесення розгляду справи від відповідача не надходило.                     Суд, заслухавши пояснення  позивача,  дослідивши  матеріали справи, приходить до висновку,  що позов  підлягає до повного  задоволення з наступних підстав.

    В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 проживав у  власному  будинку АДРЕСА_1 . Документів про те, що він являється власником даного будинку виготовлено не було, хоча те, що домоволодіння належало йому на праві власності підтверджується на ступними документами: витягом з погосподарської книги №5 за 1993 рік Старопорицької сільської ради, з якого вбачається, що по особовому рахунку НОМЕР_1 будинок з надвірними будівлями і спорудами в АДРЕСА_1 належить ОСОБА_3, технічним паспортом на садибний   ( індивідуальний) житловий будинок .    

Відповідно до заповіту, який було посвідчено 18.02.1993 року секретарем Старопорицької  сільської ради та зареєстровано в реєстрі за № 3 , ОСОБА_3. все належне йому на день смерті майно  заповів  ОСОБА_2 та ОСОБА_1. Частки спадкоємців у заповіті визначені не були, таким чином все майно, що залишилось у спадщину,  належить ОСОБА_2 та ОСОБА_1. на праві спільної сумісної власності.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3. помер  і після його смерті відкрилась спадщина на  майно, що йому належало, зокрема і на житловий будинок.  Позивач проживала разом із спадкодавцем в одному будинку на момент смерті, тому вважається такою, що  прийняла спадщину відповідно  до  ст. 549 ЦК України  ( 1963 р.)                           Відповідно до ч. 2 ст. 372 ЦК України  у разі поділу  майна, що є у спільній сумісній власності , вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. Таким чином ,  позов   слід  задовольнити і визнати за позивачем   право власності на Ѕ частину житлового будинку з господарсько-побутовими будівлями.

    Керуючись ст. ст. 534, 549  ЦК України ( 1963р.), ст.ст. 368, 372 ЦК України, ст.ст. 10, 11,  60,  212 - 215  ЦПК України,  суд,-

                                   

                                     В И Р І Ш И В :

    Позов задовольнити повністю.

    Визнати за ОСОБА_1 право власності  на Ѕ частину житлового будинку з господарсько-побутовими будівлями, який знаходиться по АДРЕСА_1.

    Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

    Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Іваничівський районний суд  шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги- протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження , або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

         

       

                               Суддя                                                        І.М.Нєвєров

   

               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація