Судове рішення #4624490

         

                                                               Р І Ш Е Н Н Я                       Справа № 2-0-23 /09

                                                     ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

                  28 квітня  2009 року   Вовчанський районний суд Харківської області

                  в складі:

                  головуючого судді – Уханьової І.С.

                  при секретарі -           Радченко І.Ю.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1   про встановлення факту родинних відносин,

                                                            В С Т А Н О В И В:

     ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин,  в якій зазначила, що 02.02.2008 року померла її рідна бабця по батьківській лінії ОСОБА_2. Своє майно померла на підставі заповіту , нотаріально посвідченого 20.03.1998 року заповідала своєму сину, батькові заявника - ОСОБА_3, який у встановлений законом строк прийняв спадщину після смерті ОСОБА_2, але юридично її не оформив і правовстановлюючого документу в нотаріальній конторі на момент смерті не одержав.

   30.08.2008 року помер ОСОБА_3 – рідний батько ОСОБА_1, яка прийняла спадщину після смерті батька, звернувшись у встановлений шестимісячний строк до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Але при перевірці документів виявилося, що вона не може документально підтвердити, що померла ОСОБА_2 дійсно була рідною матір’ю її померлого батька ОСОБА_3, оскільки в свідоцтві про народження батька прізвище його матері зазначено як ОСОБА_4, це пояснюється тим, що запис в свідоцтві про народження батька здійснювався зі слів його батька, без перевірки їх документів.

    Встановлення цього факту має для ОСОБА_1 юридичне значення, бо є підставою для оформлення спадщини після смерті батька на майно яке він фактично успадкував після смерті своєї матері ОСОБА_2, але юридично його не оформив.

    У судовому засіданні  заявник ОСОБА_1 доводи заяви підтримала.

    Суд, заслухавши пояснення заявника,  перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.

    Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

    Судом установлено, що померла ОСОБА_2, була рідною матір’ю ОСОБА_3,  ця обставина  підтверджується  слідуючими доказами:

       - свідоцтвом про шлюб батьків ОСОБА_3, з якого вбачається, що 26.02.1953 року в Дмитрівському райбюро ЗАГСу Курської області було зареєстровано шлюб між ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які після реєстрації шлюбу не змінювали свої прізвища /а.с.8-9/.

       - свідоцтвом про народження ОСОБА_3, в якому його батько записаний ОСОБА_5, а в прізвищі матері допущена помилка і замість правильного ОСОБА_6 вона записана як ОСОБА_4/а.с.10/.

      - нотаріально посвідченим заповітом від 20.03.1998 року, в якому зазначено, що ОСОБА_2 все своє майно заповідає « синові ОСОБА_3».

       Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при  проведенні попереднього  судового засідання.

    Відповідно до ч. 4 ст.130  ЦПК України при підтриманні доводів заяви та відсутності заперечень проти її задоволення  ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу.  Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі підтримання доводів заяви заявником та відсутності заперечень проти її задоволення  суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення заяви.

    Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, що передбачено п. 1 ст. 256, 259 ЦПК України.

    Встановлення  факту родинних відносин для ОСОБА_1 має юридичне значення, оскільки дає їй право на оформлення спадщини після померлого ОСОБА_3.

            Керуючись п. 1 ст. ст. 256, 259  ЦПК України, суд,

                                                      В И Р І Ш И В:

 

     Заяву  ОСОБА_1  задовольнити.

     Встановити факт родинних відносин, визнавши, що померла 02.02.2008 року ОСОБА_6 була рідною матір’ю ОСОБА_3, померлого 30.08.2008 року.

     

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Вовчанський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

       Суддя                                                                 _____________________

 

                                                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація