Судове рішення #4620336

Справа № 2-1258/2009 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

24 квітня 2009 року. Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

                                         у складі : головуючого судді Панченко О.І.

                                         при секретарі: Воробйовій Г.О.                                        

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Феодосії справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів,

ВСТАНОВИВ:

        ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів про зміну розміру аліментів на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

          Вимоги мотивовані тим, що за рішенням суду м. Феодосії від 11.03.2003 року з відповідача на її користь стягувалися аліменти на утримання синів в розмірі 1/3 частки всіх видів  заробітку, але не менш ? частки неоподаткованого податком доходу громадян на кожну дитину щомісяця. Оскільки син ОСОБА_4 досяг повноліття і до  30.03.2009 року буде  навчатися в КРПТНЗ « Приморський професійний промисловий ліцей», а в подальшому буде продовжувати навчання в вищому учбовому закладі, в зв’язку із чим потребує матеріальної допомоги, то просила змінити розмір аліментів на утримання дітей, визначивши до стягнення аліменти: на сина ОСОБА_3 в розмірі ? частки всіх видів заробітку відповідача; на сина ОСОБА_4 – по 500 грв. кожномісячно до досягнення ним 23 років.

         В судовому засіданні позивач позов підтримала в повному обсязі.

          Відповідач позов не визнав і пояснив, що син ОСОБА_4 закінчив навчання в ліцеї 30.03.2009 року, на даний час ніде не навчається. Також не згоден на зміну розміру аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, оскільки він пенсіонер і на його утриманні знаходиться непрацездатна мати. Крім того, він має переплату по аліментам, стягнутих з нього на користь позивача на утримання дітей в сумі 653 грв. 83 коп.

          Суд, вислухавши пояснення сторін і дослідивши матеріали справи вважає позов, таким, що підлягає частковому задоволення з наступних підстав.

          Судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини.

          Рішення Феодосійського міського суду від 11 березня 2003 року ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 стягувалися аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частки його заробітної плати, але не меш ? частки неоподаткованого мінімуму доходів громадян щомісяця на кожну дитину, що підтверджується виконавчим листом ( а.с. 3).

          Відповідно до ст.. 180,183 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку ( доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Згідно ч. 2 ст. 182  СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

           З огляду на те, що син ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 досяг повноліття, 24 листопада 2008 року позивач звернулася в суд з позовом про зміну розміру аліментів, при цьому мінімальний розмір аліментів на одну дитину, визначений Законом України від 22.09.2005 року, не може бути меншим за 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, то суд приходить до висновку, що вимоги позивача про визначення розміру аліментів на неповнолітнього сина ОСОБА_3 в розмірі ? усіх видів заробітку ( доходу), але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця, підлягає задоволенню.

          Відповідно до ч. 1 ст. 199 Сімейного Кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

         Судом встановлено, що син сторін ОСОБА_4, досягши повноліття і до 30.03.2009 року навчався в КРПТНЗ « Приморський професійний промисловий ліцей», в зв’язку із чим потребував матеріальної допомоги, яку відповідач мав можливість надавати, оскільки має регулярний дохід, то суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача на утримання повнолітнього сина ОСОБА_4, на період його навчання з 24.11.2008 року до 30.03.2009 року підлягають стягненню аліменти в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку ( доходу) відповідача, але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця.

          В іншій частині вимоги позивача, а саме про стягнення з відповідача аліментів на утримання сина ОСОБА_4 по 500 грв. кожного місяця до досягнення сином 23 років задоволенню не підлягають, як не засновані на положеннях діючого законодавства.

              Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214-215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 180,182,192, 193,199 Сімейного кодексу України, суд

ВИРІШИВ :

          Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів задовольнити частково.

          Змінити розмір аліментів, стягнутих з  ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, стягнувши з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Феодосії на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку ( доходу), але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця, починаючи з із дня вступу рішення суду в законну силу і до повноліття сина  ОСОБА_3.

        Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Феодосії на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку ( доходу), але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця, починаючи з 24 листопада 2008 року по 30 березня 2009 року.

          ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 51 грв. і витрати з інформаційно технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грв.

         Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим    через Феодосійський міський  суд шляхом подачі протягом  10 днів із дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом  20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя                                                                    Панченко О.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація