справа №2-2698/2008 г.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
10 липня 2008 Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу у складі:
головуючого - судді Валуєвої В.Г.
при секретарі - Лазоренко Д.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Кривого Рогу цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 5 - ї Криворізької Державної нотаріальної контори про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом недійсним
встановив
Позивач звернувся до суду з вищеназваним позовом, в обґрунтування своїх вимог, посилаючись на те, що його син - ОСОБА_3 проживав в будинку 18 кв. 51 по вул. Орджонікідзе в м. Кривому Розі. Квартира розташована на 4-му поверсі 5-ти поверхового будинку, та складається з 2-х кімнат житловою площею в 31, 8 кв. м. , а загальною в 62, 4 кв. м. Дана квартира належала ОСОБА_3 на праві приватної власності.
11 листопада 2006 року ОСОБА_3 помер. А він, його батько -ОСОБА_1 після виробничої травми знаходився в гіпсовій пов'язці, тому не зміг своєчасно оформити свої права на спадщину в нотаріальної конторі, яка відкрилася після смерті сина, а саме на: АДРЕСА_1. Тому він звернувся до суду з позовом про продовження строку для прийняття спадщини після смерті сина. Рішенням Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 10 квітня 2008 року суд продовжив йому строк для прийняття спадщини на три місяці.
Коли він звернувся до нотаріальної державної контори для прийняття спадщини, то йому було відмовлено і запропоновано вирішити питання в судовому порядку про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 5-ою Криворізькою державною нотаріальною конторою 18 травня 2007 року за реєстром № 1-1493 і зареєстрованого в БТІ в реєстрову книгу № 9ІП-281-281 на ім"я ОСОБА_2 недійсним. Лише після цього він може бути зареєстрованим
2
як спадкоємець за законом першої черги після смерті сина.
На підставі свідоцтва про право власності на спадщину, яке було видано, як це витікає з копії договору купівлі - продажу спадкоємної квартири, оформленого приватим нотаріусом Криворізького державного нотаріального округа ОСОБА_4, власником спадкоємної квартири став ОСОБА_2, який не входить до спадкоємців першої черги, передбаченої ст. 1261 ЦК України, і не мав права на отримання свідоцтва на спадкоємну масу - квартиру, він знав, що у померлого є батько, проте ввів нотаріуса в оману, та прийняв спадщину, навмисно приховуючи даний факт, а тому свідоцтво про право спадщину за законом, видане ОСОБА_2 не може бути визнано дійсним, оскільки його дії не відповідають вимогам ст. 1261 ЦК України.
У судовому засіданні позивач позов підтримав, підтвердив обставини, викладені в позовній заяві, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач - ОСОБА_2 до залу судового засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чинном, про причини неявки до залу судового засідання не повідомив, позивач наполягав на заочному розгляді справи, про що суд виніс ухвалу.
Представник 3-ї особи до залу судового засідання не з'явився, просив розглядати справу за його відсутності.
Вислухавши позивача, проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав. Згідно до ст. 1261 Цивільного кодексу України позивач, як батько спадкодавця є спадкоємцем першої черги. Спадщина, яка залишились після смерті ОСОБА_3 належала померлому на праві приватної власності (а.с. 6) . Рішенням Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 10 квітня 2008 року ОСОБА_1 було надано додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті сина ОСОБА_3 оскільки він не зміг прийняти спадщину після смерті сина з поважний причин (а.с. 8), Свідоцтво про право на спадщину було видано ОСОБА_2 (а.с. 23), який є братом померлого по матері, та продав спадкову квартиру, розпорядившись спадковим майном на свій розсуд. За таких обставин суд вважає необхідним задовольнити вимоги позивача у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 15, 62, 209, 213-215, 228, 232, 233 ЦПК Украины, ст. ст. 382-383, 1222, 1258, 1259, 1261-1265 ЦК Украины, суд, -
В и pi ш и в Позов задовольнити у повному обсязі.
3
Визнати свідоцтво про право на спадщину за законом, виданого 5-ою Криворізькою Державною нотаріальною конторою 18 травня 2007 року за реєстром № 1 - 1493, зареєстрованого в Криворізькому БТІ в реєстровій книзі № 91 п-281-281, виданого на ім'я ОСОБА_2, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_1. б.49. кв. 1 (індефікаційний номер НОМЕР_1) недійсним.
На заочне рішення може бути подано до Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу заяву про апеляційне оскарження рішення до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня оголошення рішення, або заяву про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення відповідачем, та апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження рішення, якщо таку заяву не було подано.