Справа №4-24/09
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 березня 2009 року м. Вижниця
Вижницький районний суд Чернівецької області у складі: головуючого судді Пилип'юка І.В., при секретарі Паучек Є.В., розглянувши подання слідчого СВ Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області про проведення обшуку житла чи іншого володіння ОСОБА_1, -
Встановив:
Слідчий СВ Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області звернувся в суд з поданням, яке погоджене з прокурором, про проведення обшуку житла чи іншого володіння ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, жителя с. Коритне Вижницького району Чернівецької області, де мешкає ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.
В поданні вказував, що ОСОБА_1 підозрюється в тому, що 16.03.2009 року приблизно о 01.00 годині в с. Іспас Вижницького району, знаходячись в стані алкогольного сп'яніння, діючи навмисно, з корисливих мотивів, з метою викрадення чужого майна, з застосуванням насильства, яке є небезпечним для життя та здоров'я, відкрито викрав в неповнолітнього ОСОБА_3 мобільний телефон «NOKIA-5070» вартістю 600 гривень.
Зазначав, що 18.03.2009 року відносно ОСОБА_1 слідчим відділенням Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області порушено кримінальну справу Г-090031 за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 ст.186 КК України. В ході розслідування кримінальної справи отримано дані про те, що по місцю проживання громадянина ОСОБА_1, в с. Коритне Вижницького району можуть зберігатися речі, здобуті злочинним шляхом.
Просив винести постанову про проведення по місцю проживання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., жителя с.Коритне Вижницького району Чернівецької області - обшуку.
Розглянувши матеріали, суд вважає, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Виходячи з міжнародно-правових актів Україна в Конституції закріпила правило, згідно з яким: «Кожен має право на житло» (ст.47), а також: «Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду» (ч.2 ст.30). Лише «у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку» (ч.3 ст.30).
Згідно ст.177 ч.1 КПК України, обшук проводиться в тих випадках, коли є достатні підстави вважати, що знаряддя злочину, речі й цінності, здобуті злочинним шляхом, а також інші предмети і документи, які мають значення для встановлення істини в справі чи забезпечення цивільного позову, знаходяться в певному приміщенні або місці чи в якої - небудь особи.
Відомостей про те, що речі, здобуті злочинним шляхом можуть знаходитись по місцю проживання ОСОБА_1 суду не представлено. В розпорядження суду матеріали кримінальної справи для вивчення не надавались, для підтримання подання ніхто з зацікавлених осіб не з'явився, що свідчить про формальність подання. Крім того відсутні відомості про власника житлового будинку.
За таких обставин розглянувши подання, суд вважає, що відсутні підстави для проведення обшуку житла та іншого володіння ОСОБА_1
Керуючись ст. 177 КПК України, -
Постановив :
Відмовити в проведенні обшуку житла чи іншого володіння ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, жителя с. Коритне Вижницького району Чернівецької області.
Постанова оскарженню не підлягає, але протягом трьох днів з дня її винесення прокурором може бути внесено подання до апеляційного суду Чернівецької області.
Суддя: