Судове рішення #461921
Копія:

           Копія:

                         Справа № 2а-48/07

Кіровський районний суд м.Кіровограда

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

25 січня 2007 р.                                                    Кіровський районний суд м. Кіровограда в складі:

головуючого судді - Іванової Н.Ю.

при секретарі        - Байрашевої В.О.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1до Кіровоградського обласного військового комісаріату про перерахунок військової пенсії та стягнення моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вимогами до відповідача про перерахування йому пенсій з урахуванням: 100% надбавки, встановленої Указом Президента України від 23.02.2002 року № 173 "Про посилення соціального захисту військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ"; 33,3% щомісячної премії, встановленої Постановою Кабінету Міністрів України № 829 від 22.05.2000 року, щомісячної надбавки від встановленого посадового окладу; встановленої Указом Президента України № 847 від 10.07.1999 року "Про введення щомісячної надбавки за службу в Збройних силах в розмірі 40% від встановленого посадового окладу"; 90% надбавки від грошового утримання, встановленої Указом Президента України № 389 від 05.05.2003 року. Просить суд зобов'язати відповідача перерахувати йому пенсію та виплатити не нараховані суми грошових коштів з урахуванням зазначених вимог за період з 01.09.1999 р. по 01.03.2005 р. в сумі 39565 грн. 02 коп., з урахуванням індексу грошових доходів громадян в сумі 2434 грн. 99 коп. та моральну шкоду в сумі 10000 грн.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі, посилається на обставини викладені в позовній заяві.

Представник відповідача позов не визнав, та вважає, що пенсія позивачеві нараховується на даний час та виплачується у відповідності з діючим законодавством, підстав для перерахунку немає.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.

ОСОБА_1був звільнений з військової служби приказом Міністерства оборони від 08.02.1984 р. по хворобі. Отримує призначену пенсію.

Указом Президента України від 23.03.2002 року №173 для військовослужбовців дійсно встановлена щомісячна надбавка у розмірі 100%. Однак, посилання позивача на те, що 100%о надбавка повинна включатись в його пенсію повністю є безпідставним, оскільки в даному наказі в абзац 2 п. 2 ставиться завдання Кабінету Міністрів України щодо підготовки та подання пропозицій до пенсійного забезпечення військовослужбовців в цілях підвищення їх рівня.

Твердження позивача, що йому безпідставно обмежено право на отримання більшого розміру пенсії, оскільки при обчисленні пенсії відповідачем не було враховано премія в розмірі 33,3 % є безпідставним, оскільки діючими на даний час Законами України, Постановами Кабінету Міністрів України та наказами Міністра оборони України не встановлено, що розмір пенсії військовослужбовцям обчислюється з урахуванням премії 33,3%. Даний висновок суду ґрунтується на ч.3 ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", ч.3 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб, п.7 постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 р. "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій, грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей. Вичерпаний перелік додаткових видів грошового забезпечення, що надається щомісячно, встановлено постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців", якою виплата премій на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 829 від 22.05.2000 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців" в якості додаткового виду грошового забезпечення не передбачена.

Вимоги позивача щодо перерахунку його розміру пенсії з урахуванням надбавки передбаченої Указом Президента України від 05.05.03 року № 389 є безпідставними, в зв'язку з тим, що даним Указом встановлено, що відповідним посадовим особам надано право встановлювати військовослужбовцям відсотки до грошового забезпечення і при цьому указ не містить в собі вказівок щодо порядку нарахування пенсій пенсіонерам Міністерства оборони України.

Відповідно до п.8 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.04.2005 р. № 4 «Про окремі питання застосування судами України законодавства про пенсійне забезпечення військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» законодавством з питань пенсійного забезпечення, яке діяло до 1 січня 2005 р., не було передбачено можливості перерахунку раніше призначених пенсій у зв'язку із запровадженням після звільнення військовослужбовців та осіб, котрі мають право на пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, яких вони не отримували під час служби, а також премій. Закон України «Про внесення змін до ст.43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», який набув чинності 1 січня 2005 р., не має зворотної сили, тому вимоги щодо перерахунку пенсії з урахуванням запроваджених після звільнення зі служби нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій за минулий час, тобто до 1 січня 2005 p., задоволенню не підлягають.

Аналізуючи вищевказані докази в їх сукупності суд приходить до висновку що вимоги позивача є такими, що не ґрунтуються на законі і підстав для їх задоволення немає, оскільки відповідач своєчасно і у відповідних розмірах нараховував та виплачував пенсію.

Оскільки в судовому засіданні не встановлено факту порушення відповідачем нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1, його вимога про стягнення суми з урахуванням індексу грошових доходів громадян та відшкодування моральної шкоди є необґрунтованою. Керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1до Кіровоградського обласного військового комісаріату про перерахунок військової пенсії та стягнення моральної шкоди - відмовити в повному обсязі.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга до апеляційного суду подається через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, апеляційна скарга подається на постанову суду першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                 підпис                                Н.Ю.Іванова

Звірено з оригіналом:

СуддяКіровськогорайонного                            

суду М.Кіровограда                Н.Ю.Іванова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація