Судове рішення #4618818

                                                                                        Справа № 2-а-5971/08/0970                               

 

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2009 року                                                                        м. Івано-Франківськ

 

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Могили А.Б.,

з участю секретаря Надраги Л.Я.,

позивача   ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_2до управління Пенсійного фонду України в м. Калуші про визнання дій відповідача протиправними, стягнення недоплаченого підвищення до пенсії як дитині війни з 01.01.2006 року по жовтень 2008 року в сумі 3692,70 грн, зобов'язання в подальшому нараховувати підвищення до пенсії як дитині війни, -

В С Т А Н О В И В:

 ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Калуші про визнання дій відповідача протиправними, стягнення недоплаченого підвищення до пенсії як дитині війни з 01.01.2006 року по жовтень 2008 року в сумі 3692,70 грн, зобов'язання в подальшому нараховувати підвищення до пенсії як дитині війни.

Позивач позовні вимоги мотивувала тим, що згідно ст. 6 Закону України  "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни пенсії підвищуються на 30 %  від мінімальної пенсії за віком. Однак, підвищення пенсії управлінням Пенсійного фонду України в м. Калуші здійснено не було. Вважає такі дії відповідача протиправними, при цьому посилалася на ст. 22 Конституції України, рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року №6-рп/2007, яким визнані неконституційними  окремі положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", Рішення Конституційного Суду України  від 25.05.2008 року №10-рп/2008, яким визнані неконституційними окремі положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік", ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни". Просила позов задовольнити.

Представник відповідача - управління Пенсійного фонду України в м. Калуші в судовому засіданні позовних вимог не визнала, вважає їх безпідставними та такими що не підлягають до задоволення. Посилалася на те, що управління Пенсійного фонду України в м. Калуші не заперечує фактів, викладених позивачем в позові відносно того, що ОСОБА_1 є дитиною війни, а тому згідно зі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» він вправі отримувати підвищення пенсії. Однак зазначила, що фінансове забезпечення  державних соціальних гарантій, передбачених Законом України "Про соціальний захист дітей війни" здійснюється за рахунок коштів  Державного бюджету України, а пунктом 12 ст. 71 Закону України від 19.12.206 року "Про державний бюджет України на 2007 рік"  дію ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" було зупинено на 2007 рік. Уточнила, що  позивачу з 01.01.2008 року виплачується підвищення до пенсії, як дитині війни в розмірі 10% мінімальної пенсії за віком. Просила відмовити  у задоволенні позовних вимог з вказаних підстав. 

Дослідивши письмові докази в справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_8є дитиною війни, що підтверджується посвідченням  серії №128092 від 01.07.2000 року.

Статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком. Проте, Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік” дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» було зупинено.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року №6-рп/2007 були визнані неконституційними положення п.12. ст. 71 та ст. 111 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”, а дію ст. 6 Закону відновлено. 

Відповідно до резолютивної частини вказаного рішення Конституційного суду, воно має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей законів, що визнані неконституційними. Рішення Конституційного Суду є обов'язковим  для виконання на всій території України.

Положення пункту 41 розділу II Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008.

Судом встановлено, що всупереч рішенням Конституційного Суду України відповідачем  підвищення пенсії позивачу в розмірі, встановленому  Законом України  Про соціальний захист дітей війни " в 2007 році не виплачувалось, а в 2008 році така виплата здійснювалась в розмірі 10% мінімальної пенсії за віком.

За таких обставин суд вважає, що порушено право позивача на отримання пенсії з врахуванням підвищення передбаченого Законом України «Про соціальний захист дітей війни».

В ст. 85 Закону України "Про пенсійне забезпечення" зазначено, що  виплата пенсії проводиться  за поточний місяць загальною сумою  у встановлені строки, але не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія.

Згідно ст. 87 Закону України "Про пенсійне забезпечення" суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.

Враховуючи вищенаведене порушене право позивача підлягає захисту, а позов задоволенню за 2007 рік - підвищення до пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни та з 01.01.2008 року по 31.10.2008 року - 20%  мінімальної пенсії за віком.      

Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Таким чином, є неможливим зобов'язати відповідача на майбутнє вчиняти певні дії, оскільки відсутні факти порушення пенсійних прав позивача в майбутньому.

На підставі ст. 124 Конституції, керуючись ст.ст. 11, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

позов  задовольнити частково.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Калуші здійснити підвищення пенсії  ОСОБА_8за 2007 рік, як дитині війни,  з врахуванням її підвищення  на 30% мінімальної пенсії за віком та з 01.01.2008 року по 31.10.2008 року - 20%  мінімальної пенсії за віком.  

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.

      

Головуючий                                                                                                  Могила А.Б.

 

 

 

 

Постанова в повному обсязі виготовлена    16.01.2009 року.

                                                                                      

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація