Судове рішення #4618580

2о-119/09







Р І Ш Е Н Н Я

І МЕНЕМ      У К Р А Ї Н И



6.05.2009р.                                           Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого – судді Панасюка О.С.

з участю секретаря Сегеди А.А.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Кіблицька сільська рада про вставлення факту набуття права приватної власності на 1/2 частину будинковолодіння , -


Встановив:


21.04.2009 р. заявниця звернулася до суду з даною заявою, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 Гайсинського району помер її чоловік ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилась спадщина у виді ? частини будинковолодіння в АДРЕСА_2, але вона не може отримати свідоцтво про прийняття спадщини на вказане нерухоме майно, тому що померлий ОСОБА_2, який станом на 15.04.1991р. проживав у вказаній садибі і разом з ОСОБА_1 був членом колгоспного двору, належним чином не зареєстрував своє право власності на належну йому частину садиби.

В судовому засіданні заявниця вимагала встановити факт набуття права приватної власності на ? частину будинковолодіння, розташованого в АДРЕСА_2, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2

Представник Кіблицької сільської ради в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву (а.с.12), в якій заявлені вимоги визнав повністю, просив справу розглянути у його відсутність.

Заслухавши заявницю, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з таких міркувань.

Відповідно до ч. 1 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу, згідно з  якою суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову; ч. 1 ст. 61 ЦК України встановлено, що обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

В судовому засіданні беззаперечно доведено, що станом на 15.04.1991р., згідно з довідкою виконкому Кіблицької сільської ради (а.с.6), членами колгоспного двору, розташованого в АДРЕСА_2, були ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, проте за життя  не зареєстрував право власності на належну йому частину садиби у встановленому законом порядку, хоча здійснював повноваження власника – володільця та розпорядника вказаного нерухомого майна.

Дані правовідносини регулюються:

•   ч. 1 ст. 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав і основоположних свобод, яка передбачає право на ефективне мирне володіння майном;  

•   ст.328 ЦК України, відповідно до якої право власності набувається на підставах, що не заборонені законом;

•   ч.2 ст.256 ЦПК України, згідно з якою, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначеного іншого порядку встановлення цих фактів;

•   п. 10 Додатку 1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна, який передбачає, що рішення суду про встановлення факту набуття права власності на об’єкт нерухомого майна є правовстановлюючим документом, на підставі якого проводиться реєстрація прав власності на об’єкти нерухомого майна.

    Оскільки в судовому засіданні беззаперечно доведено, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, набув право власності на ? частину будинковолодіння, розташованого в АДРЕСА_2, проте не зареєстрував його у встановленому порядку, іншого порядку встановлення цього факту законом не передбачено, що не дає можливості заявниці реалізувати своє право на спадщину, тому цей факт необхідно встановити на підставі ч.2 ст.256 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 10,11,213,214,215,256 ЦПК України, -    


Вирішив:


Заяву задовольнити повністю.

Встановити факт набуття права приватної власності ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, на ? частину садиби (житлового будинку з господарськими приміщеннями), розташованої в АДРЕСА_2.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з часу оголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд Вінницької області.


Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація