Справа 2-1379/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.05. 2009 р. м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді Бондарева Р.В.
при секретарі Ляшенко Г.К.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 до Молочненської сільської ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Молочненської сільської ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини . Свої вимоги позивачка обґрунтовує тим, що 20.11.2007 року померла її мати – ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина на земельний сертифікат серії КМ №0191089 . Вона є єдиною спадкоємицею за заповітом . Позивачка пропустила строк звернення для прийняття спадщини з тієї причини, що їй не було відоме про існування заповіту та спадкового майна .
У судове засідання позивачка направила заяву про розгляд справи у її відсутність, просить позов задовольнити.
Представник Молочненської сільської ради проти задоволення позову не заперечував, про що надіслав письмову заяву.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку , встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Виходячи з наведеного , суд вважає , що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що після смерті ОСОБА_2 . залишилося спадкове майно у вигляді земельний сертифікату серії КМ №0191089 . Позивачка залишилась спадкоємицею за заповітом . Позивачка пропустила строк прийняття спадщини з поважної причини – їй не було відоме про існування заповіту та спадкового майна.
Згідно з ч.3 ст. 1272 ЦК України суд за позовом спадкоємця , який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини , може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного, керуючись, ст. ст. 10-11, 130, 174, 208, 214-215 ЦПК України, ч.3 ст. 1272 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Признати причину пропуску для прийняття спадщини поважною та визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини , після смерті ОСОБА_2 , яка померла 20.11.2007 р.- до 6-х місяців.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати по цивільних справах Апеляційного суду АР Крим через Сакський міськрайонний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги , з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий: