Справа 2-2525/2008
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 червня 2008 року
Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу у складі:
головуючого судді Міхеєвої В .Ю.,
при секретарі Чубенко В.В.,
за участю позивача ОСОБА_1,
відповідачки ОСОБА_2
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Кривому Розі
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ІВАНОВОЇ ОСОБА_2
Миколаївни про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_3 23.04.2008 року звернувся до суду з позовною заявою до відповідачки про розірвання шлюбу.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що 26 березня 1994 року зареєстрував шлюб з відповідачкою, від якого є неповнолітня дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Спільне сімейне життя з відповідачкою не склалося. У зв'язку з погіршенням взаємовідносин та непорозуміння, з січня 2008 року вони припинили подружнє життя, сімейні стосунки не підтримують. Дочка проживає разом із відповідачкою, проти чого він не заперечує та надає матеріальну допомогу на утримання дитини.
В попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_3 свої позовні вимоги підтримав. Пояснив, що з січня 2008 року він припинив шлюбні відносини з відповідачкою, переконаний, що подальше спільне життя і збереження шлюбу неможливе, поновлювати сімейні стосунки не бажає. На розірванні шлюбу наполягає, на примирення не згодний. Шлюб у нього та у відповідачки перший.
Відповідачка у попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнала повністю, на розірванні шлюбу наполягає, на примирення не згодна.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні відповідачем позову у попередньому судовому засіданні, ухвалюється рішення в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 174 ЦПК України, тобто, у разі визнання позову відповідачем суд, за наявності підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Вислухавши сторони, проаналізувавши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 26 березня 1994 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Саксаганського райвиконкому м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, актовий запис № 226 (а.с. 5).
Від шлюбу мають неповнолітню дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6), яка проживає з відповідачкою, та спору між сторонами про її місце проживання немає.
Сторони на примирення не згодні, шлюбні відносини не підтримують з січня 2008 року, спільне господарство не ведуть, на розірванні шлюбу категорично
2
наполягають, і за таких обставин суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме їх інтересам.
Державне мито при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу суд стягує з позивача як з ініціатора розірвання шлюбу, проти чого він не заперечував у судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 130 ч.4, 174 ч.4, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 105 ч.3, 110 ч.1, 112 Сімейного кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 26 березня 1994 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Саксаганського райвиконкому м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, актовий запис № 226, від якого є неповнолітня дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, розірвати.
Стягнути при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу з ОСОБА_1 державне мито на користь держави 17 грн., а ОСОБА_2 від сплати звільнити.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу, а апеляційна скарга подається у такому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили через десять днів, якщо заяву про апеляційне оскарження рішення суду або апеляційну скаргу у зазначений строк не буде подано.