Судове рішення #4616540

копія

Справа №2-о-8/09

                                                                Р І Ш Е Н Н Я

                                                    І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

       31 березня 2009 року                                                        смт. Воловець.

          Воловецький районний суд Закарпатської області в особі головуючого -судді Конепуда В.І., при секретарі - Голінка Л.І., з участю заявника - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Воловець заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів , -

                                                              В С Т А Н О В И В:

              25 лютого 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів.

              Заяву мотивовано тим, що 18.10.1959 року мати заявника ОСОБА_2 уклала шлюб з ОСОБА_3 і після одруження її прізвище змінилося на “Шмід". За час спільного подружнього життя мої батьки побудували житловий будинок за адресою смт. Воловець, вул. І. Франка, 32.

              23 липня 1987 року батько заявника ОСОБА_3 помер. Після його смерті власниками спадкового будинку  в рівних долях були заявник та його мати ОСОБА_4 Однак в реєстраційному посвідченні №3-9464 від 30.10.1990 року та у свідоцтві про право власності №513 від 20.09.1990 року на житловий будинок прізвище матері заявника помилково записано як «Шмідт Анастасія Федорівна».

            Крім цього, 22 червня 2008 року мати заявника ОСОБА_4 померла і у свідоцтві про смерть її прізвище також записано як «Шмідт Анастасія Федорівна».

            Вказані розбіжності щодо прізвища матері не дають йому змоги прийняти спадщину, а тому він змушений звернутися до суду із заявою про встановлення факту що має юридичне значення.

              В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 просив суд  встановити, що «Шмідт Анастасія Федорівна» та «Шмід Анастасія Федорівна» є одна і та ж особа.

            Заінтересована особа - державний нотаріус у Воловецькому району ОСОБА_5 в судове засідання не з?явилась, але надіслала до суду заяву, в якій просить справу розглянути без її участі, проти задоволення заяви не заперечує.

            Суд заслухавши заявника, детально дослідивши надані докази дійшов обґрунтованого висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

      Згідно п.6 ч.1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів.

            У свідоцтві про укладення шлюбу І-УР №294614 від 18.10.1959 року, прізвище матері заявника записано як «Шмід», однак у реєстраційному посвідченні №№3-9464 від 30.10.1990 року та у свідоцтві про право власності №513 від 20.09.1990 року на житловий будинок прізвище матері заявника записано як «Шмідт Анастасія Федорівна»

    З врахуванням того, що у свідоцтві про укладення шлюбу прізвище матері заявника вказано як “Шмід ”, а у реєстраційному посвідченні №№3-9464 від 30.10.1990 року та у свідоцтві про право власності №513 від 20.09.1990 року його мати записана як “Шмідт Анастасія Федорівна”, суд дійшов висновку, що той факт, що «Шмід Анастасія Федорівна» та «Шмідт Анастасія Федорівна» одна і таж особа сумніву не викликає.

         На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10; 11; 213; 215;  256; 259 ЦПК України, суд, -

                                                          В И Р І Ш И В:

      Заяву ОСОБА_1 - задоволити.

      Встановити факт, що має юридичне значення а саме те, що «Шмід Анастасія Федорівна» та «Шмідт Анастасія Федорівна» одна і та ж особа і всі правовстановлюючі документи видані на її ім'я.

        Рішення суду набирає законної сили  після закінчення строку  подання заяви про апеляційне оскарження , яка може бути подана протягом  10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга протягом  20 днів після  подання заяви про апеляційне оскарження.

             

                        Головуючий:

                                СУДДЯ:                      підпис                    ОСОБА_6

                     Згідно з оригіналом.

                 СУДДЯ:                                                               Конепуд В.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація