Справа № 22-141 2007 р. Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 36 Дзерина М.М.
Доповідач Пащенко Л.В.
УХВАЛА
Апеляційного суду Вінницької області від 15.01.2007 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Нагорняка В.А.
Суддів: Пащенко Л.В., Мартьянової Л.І,
При секретарі: Пшеничній Л.В. Розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
На рішення Ямпільеького районного суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 року, по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зміну розміру аліментів на утримання спільних неповнолітніх дітей,-
Встановила:
В ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_1 про зміну розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей.
В заяві зазначала, що від спільного проживання із відповідачем мають трьох неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження та ОСОБА_5., ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження.
Рішенням Ямпільського райсуду від ІНФОРМАЦІЯ_5 року із відповідача на її користь стягуються аліменти в розмірі 1/2 всіх видів заробітку, але не менше 1 неоподаткованого мінімуму доходів громадян на кожну дитину, щомісячно.
Відповідно до змін в законодавстві на даний час встановлено мінімальний розмір аліментів не менше як 30% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку. Тому позивачка просила суд змінити розмір аліментів та стягнути аліменти на її користь з відповідача у розмірі 1/2 всіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку, на кожну дитину, щомісячно, до досягнення дітьми повноліття.
Рішенням Ямпільського районного суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено повністю.
В апеляційній скарзі відповідач просить рішення суду, як постановлене з порушенням вимог закону, скасувати, а позовну заяву ОСОБА_2 залишити без розгляду.
Розглянувши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення по слідуючих підставах.
Судом встановлено, що відповідач є батьком трьох неповнолітніх дітей:
2
ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5. За рішенням Ямпільського районного суду від ІНФОРМАЦІЯ_5 року з відповідача на користь позивачки стягуються аліменти в розмірі 1/2 всіх видів його заробітку, але не менше 1 неоподаткованого мінімуму доходів громадян на кожну дитину, щомісячно. Згідно довідки ДВС у Ямпільському районі НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_6 року відповідачем аліменти сплачені з ІНФОРМАЦІЯ_7 року поІНФОРМАЦІЯ_8 року в розмірі по 150 грн. щомісячно.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України - батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.
Згідно зі змінами до ст. 182 ч.2 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку.
Врахувавши вищевказані обставини та вимоги закону, суд дійшов обґрунтованого висновку про задоволення вимог позивачки, оскільки у зв'язку зі змінами в законодавстві є підстави для зміни розміру аліментів, які стягуються із відповідача на утримання неповнолітніх дітей та стягнення їх у розмірі 1/2 всіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку, на кожну дитину, щомісячно, до досягнення дітьми повноліття. При цьому суд правильно відкликав виконавчий лист, виданий за рішенням Ямпільського райсуду від ІНФОРМАЦІЯ_5 року про стягнення з ОСОБА_1 щомісячно аліментів на утримання дітей в розмірі 1/2 всіх видів заробітку, але не менше 1 неоподаткованого мінімуму доходів громадян на кожну дитину.
Рішення суду відповідає матеріалам справи та вимогам закону.
Доводи апеляційної скарги безпідставні і необгрунтовані, оскільки предметом даного спору була зміна розміру аліментів, а не "їх стягнення.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Ямпільського районного суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 року залишити без зміни.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку у Верховний Суд України протягом двох місяців з дня проголошення.